Kto idzie na studia na kierunku lekarskim we Wrocławiu?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku lekarskim we Wrocławiu?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku lekarskim we Wrocławiu?

Kto idzie na studia na kierunku lekarskim we Wrocławiu?

Jakie predyspozycje powinny towarzyszyć osobom wybierającym studia na kierunku lekarskim we Wrocławiu? Co trzeba umieć już na etapie rekrutacji? Jak będzie wyglądać kształcenie wyższe? To tylko przykłady pytań, które zadają sobie maturzyści zainteresowani studiami o tym profilu. Warto pamiętać, że studia lekarskie przyniosą najwięcej satysfakcji osobom, które nie boją się intelektualnych wyzwań i które czują powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Dziś na szczęście oferta studiów medycznych jest również na tyle bogata, że każdy będzie mógł znaleźć coś, co w pełni odzwierciedli jego zainteresowania oraz intelektualne możliwości.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Przyszli studenci, którzy poważnie myślą o rozpoczęciu kształcenia na kierunku lekarskim, powinni na początku sprawdzić, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. To bowiem tylko dobre intelektualne przygotowanie sprawi, że maturzyści będą mogli znaleźć się na listach osób przyjętych. Na jakie przedmioty trzeba położyć więc szczególny nacisk? W czołówce znajdują się oczywiście biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia czy matematyka. Część z wybranych przez siebie przedmiotów warto zdawać na poziomie rozszerzonym – może to znacznie zwiększyć szansę na rozpoczęcie kształcenia na wymarzonym kierunku.

A czy są jakieś predyspozycje, które mogą znacząco ułatwić intelektualny start? Oczywiście sumienność, systematyczność czy umiejętność dobrej organizacji pracy. Szerokie zainteresowanie naukami biologicznymi czy zdobyczami współczesnej medycyny na pewno będzie także pomocne podczas rozpoczynania swojej akademickiej przygody.

 

Program kształcenia, realizowane przedmioty, praktyki

Przed przystąpieniem do rekrutacji warto przyjrzeć się także temu, jak wyglądają studia medyczne na kierunku lekarskim. Po pierwsze studentów czekać będzie 6 lat nauki. Pierwsze semestry obfitować będą w przedmioty o charakterze ogólnym. Można odnaleźć wśród nich między innymi przedmioty z modułu biologicznego, chemiczno-fizycznego czy też medycynę stanów nagłych, a także wstęp do nauk klinicznych. Wraz z kolejnymi latami kształcenia w siatce programowej mogą pojawić się przedmioty takie jak:

  • kardiochirurgia z anestezjologią;
  • medycyna ratunkowa i katastrof;
  • psychiatria;
  • neurochirurgia;
  • rehabilitacja z elementami medycyny sportowej;
  • czy farmakologia kliniczna.

Ważną część kształcenia na kierunku lekarskim zajmować będą także zajęcia organizowane bezpośrednio w szpitalach oraz praktyki. To właśnie dzięki nim studenci będą mogli z powodzeniem nauczyć się, jak zdobytą wiedzę wykorzystywać podczas codziennych wyzwań zawodowych.

 

Dlaczego studia na kierunku lekarskim są popularne?

Studia medyczne we Wrocławiu na kierunku lekarskim od wielu lat znajdują się w czołówce najpopularniejszych propozycji kształcenia, choć przecież nie tak łatwo jest się znaleźć na listach osób przyjętych! Na kandydatów czeka najpierw rekrutacja, a na jedno miejsce czasami jest nawet kilkunastu chętnych. To nie jest jednak zniechęcające. Osoby wybierające studia na kierunku lekarskim wierzą, że uda im otrzymać doskonałe wykształcenia, a co za tym idzie – zdobyć pracę w zawodzie.

Należy pamiętać jednak, że łatwość znalezienia zatrudnienia nie powinna przesądzać o wyborze tego profilu kształcenia. Studia we Wrocławiu na kierunku lekarskim są zadedykowane przede wszystkim osobom z pasją, które nie boją się wyzwań, stresującej pracy czy działania pod presją czasu. System ochrony zdrowia w Polsce nie jest idealny – są w nim wciąż poszukiwani nowi, świetnie wykwalifikowani pracownicy. Osoby, które kształcić się będą z poczuciem powołania mogą mieć jednak pewność, że walczenie o zdrowie i życie pacjentów jest niemałym wyzwaniem przynoszącym ogrom satysfakcji.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKI - WROCŁAW

Komentarze (0)