Studia na kierunku pedagogika we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku pedagogika we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku pedagogika we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku pedagogika we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Dziś uczelnie we Wrocławiu robią wszystko, by przygotowane przez nie propozycje kształcenia były jak najbardziej atrakcyjne dla kandydatów. Przyszli studenci zwracają bowiem uwagę nie tylko na program dydaktyczny, lecz również w jakiej formie odbywać się będą zajęcia. Dlatego też dolnośląskie szkoły wyższe wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i stwarzają możliwość kształcenia na studiach stacjonarnych lub niestacjonarnych. Podpowiadamy, co trzeba o nich wiedzieć!

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne – o nich słyszał chyba każdy uczeń szkoły średniej. Ich popularność wiąże się przede wszystkim z brakiem opłat na uczelni publicznej. A kto nie chce zadbać o oszczędności? To niezwykle ważne na początku swojej akademickiej drogi, kiedy to jeszcze często korzysta się ze wsparcia finansowego rodziców. Studia wiążą się często z wyprowadzką oraz samodzielnym utrzymaniem. Studia stacjonarne na uczelni publicznej są więc dla wielu osób najlepszym wyborem! Trzeba pamiętać, że studenci niepublicznych szkół wyższych będą uiszczać opłaty za czesne.

Warto przyjrzeć się także temu, jak wyglądać będą studia stacjonarne. Zajęcia w tym trybie odbywają się w siedzibie uczelni od poniedziałku do piątku. Wykłady organizowane są często już w godzinach porannych i przedpołudniowych. A perspektywa wolnych weekendów daje szansę nie tylko na relaks – może być czasem utrwalania poznanego materiału czy też podejmowania pierwszych aktywności zawodowych.

 

Studia niestacjonarne

Rośnie jednak grono kandydatów, którzy zainteresowani są kształceniem w trybie niestacjonarnym. Co trzeba o nim wiedzieć? Studia stacjonarne są przede wszystkim odpłatne i dotyczy uczelni zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Zastanawiacie się więc, jakie są plusy opłat za studia? Wbrew pozorom – jest ich niemało.

Kształcenie niestacjonarne pozwala na naukę tym osobom, które chcą połączyć ze sobą różnorodne aktywności. Ten tryb daje szansę poszerzania wiedzy także studentom, którzy z różnych przyczyn nie znaleźli się na listach osób przyjętych trybu stacjonarnego. Warto pamiętać również o tym, że studia niestacjonarne są tak samo wartościowe – ich studenci nie mają bowiem okrojonego programu dydaktycznego.

Przed przystąpieniem do rekrutacji na studia niestacjonarne warto sprawdzić jednak, jak wyglądać będzie organizacja zajęć. Studia niestacjonarne mogą odbywać się podczas weekendowych zjazdów od piątku/soboty do niedzieli. Niemałą popularnością cieszą się dziś studia niestacjonarne wieczorowe. Ich nazwa nie powinna jednak nikogo zmylić – zajęcia odbywają się wtedy od poniedziałku do piątku często w godzinach porannych i przedpołudniowych!

 

Jak podjąć decyzję?

Nie każdy przyszły student wie, jaki tryb kształcenia wybrać. Dla niektórych kandydatów atrakcyjne mogą być zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne. Kiedy decyzja jest trudna do podjęcia, warto podjąć odpowiednie kroki. Co może pomóc?

  • Wzięcie udziału w drzwiach otwartych uczelni – to idealna okazja, by swoje nurtujące pytania zadać nie tylko wykładowcom, lecz także studentom. Dni otwarte pomogą poczuć klimat uczelni, warto mieć je więc na uwadze.
  • Poszukiwanie odpowiedzi na studenckich forach i grupach w mediach społecznościowych.
  • Skorzystanie z pomocy doradcy zawodowego – pomoże on nie tylko określić predyspozycje i wesprze w planowaniu przyszłej kariery. Doradca zawodowy może podpowiedzieć także, jaki tryb kształcenia spełni intelektualne oczekiwania.

Warto pamiętać, że studia stacjonarne będą najlepszym wyborem dla osób, które w pełni chcą poświęcić się nauce. Studia niestacjonarne przyniosą z kolei więcej satysfakcji studentom potrzebującym bardziej elastycznych form nauki.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia we Wrocławiu

Studia pedagogiczne

Studia pedagogiczne we Wrocławiu

Pedagogika we Wrocławiu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU PEDAGOGIKA - WROCŁAW

Komentarze (0)