Studia pedagogiczne Wrocław

Studia pedagogiczne Wrocław

Studia pedagogiczne Wrocław

Największy wybór studiów

pedagogicznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia pedagogiczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Nauka o wychowaniu to nie tylko zbiór zasad i dobrych rad w kwestii postępowania z dziećmi i młodzieżą. To pogłębiona refleksja o życiu człowieka, o rzeczywistości, w jakiej funkcjonujemy, a także nastawienie na pomaganie w osiągnięciu optymalnego rozwoju przez naszych podopiecznych. Obserwacja rozwoju człowieka pod względem psychologicznym, społecznym, biologicznym i kulturowym to niesamowita możliwość poznania życia. Na studiach pedagogicznych we Wrocławiu będziecie nie tylko przyglądać się możliwościom wspomagania rozwoju, ale i trenować twórcze umiejętności działania z ludźmi. Poznacie tu historię i teorię pedagogiki, zapoznacie się z jej nurtami i nauczycie się jak pracować z dziećmi, z młodzieżą, z dorosłymi i ze starszymi osobami. Trenować będziecie niezbędne umiejętności komunikacyjne.

Sięgając po lektury z różnych dziedzin humanistycznych i społecznych, będziecie szukać kontekstu teoretycznego do teraźniejszych wydarzeń. Pewne sytuacje staną się dla Was oczywiste, inne postawią przed Wami rozmaite pytania, których nie będziecie mogli zostawić bez odpowiedzi. Studia pedagogiczne to podróż w głąb drugiego człowieka, podróż prowadząca do zrozumienia i otwartości względem innych. Studia pedagogiczne we Wrocławiu zostały stworzone dla ludzi przepełnionych empatią, którzy swój naturalny potencjał do pracy z innymi chcą przekuć w karierę zawodową. Sprawdźcie, jakie możliwości przygotował dla Was Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego i jak się dostać na wybrane kierunki!

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia pedagogiczne we Wrocławiu

Postępowanie rekrutacyjne opiera się na konkursie świadectw, w którym to brane są pod uwagę wyniki z egzaminu maturalnego, z przedmiotów takich jak historia, biologia, wiedza o społeczeństwie oraz z języka obcego i języka polskiego. Jeśli więc naprawdę chcecie podjąć studia pedagogiczne i jesteście zdeterminowani, by ten cel osiągnąć, wybierzcie przedmioty z wymienionych powyżej i przygotujcie się do matury najlepiej jak potraficie. To jedyna droga dostępu do studiów pedagogicznych we Wrocławiu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach pedagogicznych

Po studiach pedagogicznych możecie podjąć pracę w roli - pedagoga wspierającego rozwój uczniów, stanowiącego autorytet i jednocześnie rozumiejącego potrzeby dzieci i młodzieży. Miejscami pracy dla absolwentów pedagogiki są szkoły, placówki socjalizacyjne, interwencyjne, edukacyjno-terapeutyczne, placówki kultury oraz adopcyjne. Oprócz możliwości wykonywania zawodu zgodnego z kierunkowym wykształceniem, po studiach pedagogicznych otwiera się cały wachlarz możliwości do wykorzystania.

Obok poradni rodzinnych, specjalistycznych, wychowawczych, stowarzyszeń i firm szkoleniowych, możesz rozwijać swoje talenty w biznesie, szukając odpowiedniego stanowiska w międzynarodowych korporacjach, jak i mniejszych, rodzimych firmach. Pedagodzy podczas studiów poznają funkcjonowanie człowieka, czynniki zewnętrzne, jakie wpływają na daną osobowość, rozumieją, jak funkcjonują ludzie w społeczności i przede wszystkim szlifują swoje umiejętności komunikacyjne - dzięki temu potrafią jak nikt inny dobrać odpowiednią osobę do stanowiska pracy i kierować działem HR.

Absolwenci pedagogiki znajdują pracę w różnego rodzaju organizacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz innych ludzi, wspierających rodziny i dzieci, jak i w działach personalnych i ds. rozwoju kadry. Część osób znajduje również posadę w administracji państwowej i samorządowej - w domach opieki, pomocy rodzinom patologicznym i biednym. Praca pedagoga niejednokrotnie łączy się z misją do wykonania, do czego potrzebne jest nie tylko wykształcenie, ale i dobre serce i wielkie chęci, by pomagać innym i wspierać drugiego człowieka w jego wędrówce życiowej.

POPULARNE KIERUNKI PEDAGOGICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

STUDIA PEDAGOGICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

A
D
E
H
I
J
K
L
N
O
P
R
T
W
Rozwiń

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA PEDAGOGICZNE

Studia pedagogiczne we Wrocławiu możecie realizować w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

 • pedagogika - studia I stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne w specjalnościach:

  • edukacja dorosłych i marketing społeczny

  • organizacja edukacji i edukacja regionalna

  • pedagogika opiekuńcza z terapią

  • pedagogika wielokulturowa z interwencją socjalną

  • poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna

  • resocjalizacja

 • edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • pedagogika, specjalność edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • pedagogika specjalna - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • pedagogika - studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne, w specjalnościach:
 • edukacja dorosłych i marketing społeczny,
 • marketing i zarządzanie placówkami edukacyjnymi w regionie,
 • pedagogika kultury i mediów,
 • pedagogika opiekuńcza z terapią,
 • pedagogika wielokulturowa z interwencją socjalną,
 • poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna,
 • poradnictwo zawodowe i coaching kariery,
 • resocjalizacja
 • wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
 • terapia pedagogiczna

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)