Dlaczego warto iść na studia na kierunku administracja w Szczecinie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku administracja w Szczecinie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku administracja w Szczecinie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku administracja w Szczecinie?

Administracja w Szczecinie to kierunek, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem maturzystów decydujących się kontynuować naukę na studiach wyższych. Jego popularność wynika z możliwości zdobycia wszechstronnego wykształcenia, które otwiera drzwi do ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przyszli studenci doceniają także atrakcyjny program nauczania dopasowany do współczesnych realiów. Aby poznać więcej szczegółów dotyczących kierunku administracja w Szczecinie, warto zapoznać się z poniższym artykułem.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Kierunek administracja w Szczecinie można obecnie realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. W przypadku pierwszej opcji studenci otrzymają tytuł licencjata. Jeżeli zdecydują się aplikować na studia drugiego stopnia zdobędą wykształcenie magisterskie.

Osoby, które zdecydują się aplikować na powyższe studia prawnicze będą miały okazję rozwinąć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk społecznych, prawnych oraz ekonomicznych. W toku kształcenia poznają oni wybrane dziedziny prawa, między innymi:

 

  • prawo finansowe
  • prawo karne
  • prawo celne
  • prawo handlowe
  • prawo dewizowe
  • prawo rzeczowe
  • prawo samorządowe

 

Ponadto dowiedzą się więcej na temat współczesnej gospodarki krajowej i międzynarodowej. Uzyskana wiedza teoretyczna będzie stanowić podstawę do rozwijania dalszych umiejętności praktycznych, co nastąpi w kolejnych etapach nauczania.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Aplikując na kierunek administracja trzeba być przygotowanym na nieustanne rozwijanie umiejętności praktycznych oraz kwalifikacji, które znajdą zastosowanie w przyszłej pracy zawodowej.

Przede wszystkim studenci nauczą się procesu postępowania administracyjnego oraz sądowo-administracyjnego. Ponadto poznają zasady analizowania specjalistycznej dokumentacji prawnej. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek rozwiną także umiejętność tworzenia pism procesowych i urzędowych. W toku kształcenia dowiedzą się także, w jaki sposób wykorzystywać regulacje wybranych dziedzin prawa w praktyce zawodowej.

Ważnym elementem kształcenia będzie rozwijanie kompetencji miękkich, takich jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej, które są niezwykle ważne podczas pracy z zespołem oraz klientami. Co więcej, studenci skupią się na doskonaleniu umiejętności organizacyjnych. Program nauczania zakłada także realizacje warsztatów o tematyce powiązanej z zarządzaniem i marketingiem. Przygotowanie merytoryczne z powyższego obszaru tematycznego pozwoli studentom zarządzać dokumentacją, procesami administracyjnymi czy sytuacjami kryzysowymi.

W planie zajęć znajdzie się także lektorat z języka obcego, na którym będzie można rozwinąć zdolności językowe i poznać specjalistyczną terminologię administracyjną oraz prawną. Dzięki temu studenci zwiększą swoje szansę na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą także stanowić praktyki zawodowe, które będzie można zrealizować w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Maturzyści, którzy zdecydują się aplikować na kierunek administracja w Szczecinie często zadają sobie pytanie, czy po ukończeniu studiów można liczyć na ciekawą i dobrze płatną pracę. Odpowiedź jest twierdząca. Absolwenci bez problemu odnajdują się na współczesnym rynku pracy i mogą podjąć zatrudnienie w jednostkach administracji rządowej i samorządowej. Co więcej znajdą oni zatrudnienie w urzędach. Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowisk kierowniczych oraz menedżerskich. Po ukończeniu studiów administracyjnych, studenci będą posiadać umiejętności i wiedzę, dzięki którym będą mogli założyć własną działalność gospodarczą.

Sprawdź

Kierunki studiów w Szczecinie

Studia w Szczecinie

WSZYSTKO O KIERUNKU ADMINISTRACJA - SZCZECIN

Komentarze (0)