Kosmetologia studia w Poznaniu

Komentarze (0)

Kosmetologia studia w Poznaniu

Komentarze (0)
Kosmetologia studia w Poznaniu

Kosmetologia studia w Poznaniu

Pomimo faktu, że żyjemy w coraz prężniej rozwijających się czasach, gdzie znaczna część społeczeństwa zwraca dużą uwagę na swój wygląd fizyczny oraz estetykę otoczenia, a dbanie o siebie przestało być domeną wyłącznie płci pięknej, przeciętny Kowalski nie widzi różnicy pomiędzy zawodem kosmetyczki a kosmetologa.

Jednak coraz więcej młodych ludzi pragnie skierować swoje kroki ku ścieżce zawodowej ściśle związanej z zawodem kosmetologa. W odpowiedzi na ich szerokie zainteresowanie oraz zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy, wiele polskich uczelni zdecydowało się na wzbogacenie oferowanych kierunków o studia kosmetologiczne.

 

1. Studia

Nauka na studiach medycznych może wywołać ból głowy ze względu na złożoność i obszerność  programowego materiału. Jednak ciężka praca na studiach zaprocentuje uzyskaniem wysokich kompetencji, pozwalających na zdobycie upragnionej pracy w wyuczonym zawodzie.

Przedmiotami, które z dużym prawdopodobieństwem napotkasz na swojej drodze, będą między innymi:

  • Fizjologia i patofizjologia
  • Anatomia
  • Technologia informacyjna
  • Ochrona własności intelektualnej

 

2. Dla kogo te studia

Nie ulega wątpliwości, że aby osiągnąć mistrzostwo w dowolnie wybranej przez siebie dziedzinie, poza gruntownym zgłębieniem wiedzy i umiejętności w procesie edukacji w ramach studiów wyższych, należy posiadać szereg wrodzonych predyspozycji do wykonywania określonego zawodu.

Jesteś estetą, podziwiającym piękno otaczającego świata i chcącym świadczyć usługi pielęgnacyjne swoim przyszłym klientom? Pasjonują cię nauki medyczne, a przyswajanie wiedzy z biologii i chemii przychodziło ci z łatwością? Znasz różnice pomiędzy specyfiką zawodu kosmetyczki i kosmetologa lub bardzo chciałbyś ją poznać?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” przynajmniej na jedno z powyższych pytań, to nie wahaj się dłużej i próbuj swojego szczęścia aplikując na studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, gdyż może się on okazać najlepszym z możliwych wyborów.

Studia w Poznaniu na kierunku Kosmetologia to wbrew temu, co mogłoby się wydawać niezaznajomionym z tematem członkom społeczeństwa, nie skupiają się wokół prac kosmetycznych i z reguły nie pokrywają się z pracą kosmetyczek, choć niewątpliwie zaliczają się do grona kierunków, które skupiają zakres swojego zainteresowania wokół wizualnego aspektu ludzkiego życia.

Kosmetologia to nauka medyczna, bazująca w dużej mierze na dokonaniach współczesnej dermatologii, która mimo tego, że z estetyką ma sporo wspólnego, to nie ogranicza się tylko do tego aspektu.

 

3. Program studiów i przedmioty

W trakcie studiów zaczerpniesz ogólnej wiedzy medycznej na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu podczas stanu zdrowia oraz choroby. W sposób bardziej szczegółowy poznasz zagadnienia dermatologiczne, pozwalające na postawienie wstępnej diagnozy swoim przyszłym klientom i skierowanie do lekarzy o odpowiedniej specjalizacji.

Zgłębisz esencję aromaterapii oraz jej wpływ na samopoczucie klientów, dzięki czemu w przyszłym życiu zawodowym będziesz w stanie stworzyć im idealne warunki do odprężenia i czerpania samych korzyści z doświadczanych zabiegów.

Nie bez znaczenia pozostanie przyswojenie podstawowej wiedzy psychologicznej, która w przypadku kontaktu z osobami borykającymi się z dolegliwościami skórnymi, a tym samym najpewniej ze znacznie obniżonym poczuciem własnej wartości i samooceny, będzie istotna.

Całokształt wiedzy i umiejętności, wyniesionych ze studiów na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, da ci doskonałą możliwość do znalezienia dobrze płatnej pracy w zawodzie, na który zapotrzebowanie nie maleje. Dlatego nie wahaj się dłużej i spróbuj swoich sił na studiach na kierunku Kosmetologia w Poznaniu!

 

Warto wiedzieć przed rekrutacją

Zanim zdecydujesz się podjąć studia medyczne w Poznaniu na kierunku Kosmetologia, powinieneś z uwagą prześledzić procedury kwalifikacyjne, obowiązujące wybraną przez ciebie uczelnię oraz szczegółowy plan zajęć, bowiem chyba nikt nie lubi rozpoczynać w ciemno tak istotnego etapu swojego życia.

Kosmetologię w Poznaniu można podjąć zarówno w ramach studiów stacjonarnych, co jest zdecydowanie częściej wybierane przez przyszłych studentów oraz niestacjonarnych, jeśli ktoś chciałby pogodzić życie zawodowe lub kształcić się równolegle na innym kierunku studiów.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Żeby dostać się na Kosmetologię na większości uczelni w Poznaniu, które zdecydowały się wprowadzić właśnie ten kierunek do oferowanego przez siebie repertuaru, należy wykazać się posiadaniem dużej wiedzy z obszarów biologii i chemii – przedmiotów mających kluczowe znaczenie w procesie rekrutacji.

Kandydaci na studia drugiego stopnia na Kosmetologię wezmą udział w konkursie dyplomów ukończenia poprzedniego etapu edukacji, dlatego szczególnie ważne powinno być dla nich uzyskanie jak najlepszych ocen.

Laureaci i finaliści przedmiotowych konkursów o zasięgu ogólnopolskim będą mogli liczyć na specjalne traktowanie, będące nagrodą za uzyskanie ponadprzeciętnych osiągnięć. Otrzymają wówczas stuprocentowy wynik z matury i nie będą musieli podchodzić do tego niezwykle stresującego egzaminu, o ile nie należy do grona przedmiotów obowiązkowych.

Czynnością, którą trzeba wykonać, aby mieć szanse na dostanie się na studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, jest elektroniczna rejestracja kandydatów, dzięki której poszczególne uczelnie otrzymają informacje o uzyskanych przez ciebie wynikach. Dzięki temu będą mogły ustalić próg punktowy, powyżej którego przyjmą studentów.

Jeśli uda ci się pozytywnie przejść przez całą ścieżkę rekrutacyjną i zobaczysz swoje nazwisko na liście przyjętych, rozpoczynających studia medyczne już od października, staniesz przed obowiązkiem zgromadzenia pliku odpowiednich dokumentów.

Przyda ci się świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia do dokumentów, która wkrótce zapełni twoją legitymację studencką oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

 

Praca po studiach medycznych w zakresie kosmetologii w Poznaniu

Możliwości zawodowe, które zaistnieją przed studentami kierunku Kosmetologia w Poznaniu, będą wprost proporcjonalne pod względem obszerności do wiedzy i umiejętności koniecznych do przyswojenia na studiach. Dlatego też każdy z absolwentó bez większych trudności odnajdzie się na współczesnym rynku pracy, znajdując pracę swoich marzeń, zgodną z zainteresowaniami i kierunkiem kształcenia.

Każdy absolwent Kosmetologii w Poznaniu znajdzie zatrudnienie w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie dzięki wyniesionym ze studiów umiejętnościom kierunkowym oraz interpersonalnym, obejmującym zdolność do podejmowania skutecznej współpracy, wesprze lekarzy prowadzących w wykonywaniu specjalistycznych zabiegów.

Nic nie stanie na przeszkodzie, aby najbardziej przedsiębiorczy absolwenci Kosmetologii w Poznaniu założyli własny gabinet, w którym będą świadczyć wybrane przez siebie usługi z zakresu zabiegów estetycznych, masaży relaksacyjnych lub innych.

Z otwartymi ramionami przyjmą cię międzynarodowe firmy kosmetyczne, w których jako doradca będziesz mógł szerzyć wyniesioną ze studiów wiedzę na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry poszczególnych partii ciała, używanych kosmetyków czy przypadków, w których konsultacja z dermatologiem to konieczność.

Skoro już o lekarzu o tej specjalności mowa – po ukończeniu studiów na kierunku Kosmetologia w Poznaniu staniesz się osobistym asystentem dermatologów, podejmując pracę w ich gabinetach. Będziesz mógł wykonywać zabiegi lecznicze oraz relaksacyjne, zgodne z zaleceniami medycznymi lekarza prowadzącego.

Uczelnie w Poznaniu, które zapewnią ci możliwość podjęcia studiów na kierunku Kosmetologia, chcą w jak najlepszym stopniu odpowiedzieć na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy, dlatego możesz mieć pewność, że po ich ukończeniu nie zaznasz przykrej doli bezrobotnego na dłużej niż krótką chwilę pomiędzy wysyłaniem CV a pierwszym dniem pracy.

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - POZNAŃ

Komentarze (0)