Kosmetologia - Poznań

Kosmetologia - Poznań

Kosmetologia - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

kosmetologia

Odkryj kierunek kosmetologia w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Kosmetologia studia Poznań | woj. wielkopolskie

Pomimo faktu, że żyjemy w coraz prężniej rozwijających się czasach, gdzie znaczna część społeczeństwa zwraca dużą uwagę na swój wygląd fizyczny oraz estetykę otoczenia, a dbanie o siebie przestało być domeną wyłącznie płci pięknej, przeciętny Kowalski nie widzi różnicy pomiędzy zawodem kosmetyczki a kosmetologa.

Jednak coraz więcej młodych ludzi pragnie skierować swoje kroki ku ścieżce zawodowej ściśle związanej z zawodem kosmetologa. W odpowiedzi na ich szerokie zainteresowanie oraz zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy, wiele polskich uczelni zdecydowało się na wzbogacenie oferowanych kierunków o studia kosmetologiczne.

 

Czego się nauczysz na studiach

Nauka na studiach medycznych może wywołać ból głowy ze względu na złożoność i obszerność  programowego materiału. Jednak ciężka praca na studiach zaprocentuje uzyskaniem wysokich kompetencji, pozwalających na zdobycie upragnionej pracy w wyuczonym zawodzie.

Przedmiotami, które z dużym prawdopodobieństwem napotkasz na swojej drodze, będą między innymi:

 • Fizjologia i patofizjologia
 • Anatomia
 • Technologia informacyjna
 • Ochrona własności intelektualnej

 

Dla kogo te studia

Nie ulega wątpliwości, że aby osiągnąć mistrzostwo w dowolnie wybranej przez siebie dziedzinie, poza gruntownym zgłębieniem wiedzy i umiejętności w procesie edukacji w ramach studiów wyższych, należy posiadać szereg wrodzonych predyspozycji do wykonywania określonego zawodu.

Jesteś estetą, podziwiającym piękno otaczającego świata i chcącym świadczyć usługi pielęgnacyjne swoim przyszłym klientom? Pasjonują cię nauki medyczne, a przyswajanie wiedzy z biologii i chemii przychodziło ci z łatwością? Znasz różnice pomiędzy specyfiką zawodu kosmetyczki i kosmetologa lub bardzo chciałbyś ją poznać?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” przynajmniej na jedno z powyższych pytań, to nie wahaj się dłużej i próbuj swojego szczęścia aplikując na studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, gdyż może się on okazać najlepszym z możliwych wyborów.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Poznaniu?

Wymagania rekrutacyjne, obowiązujące każdego kandydata na studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, mogłyby zaskoczyć niejednego człowieka, który nie miał wcześniej do czynienia z tym kierunkiem kształcenia, dlatego szczególnie ważne jest dokładne przyswojenie obowiązujących dla wybranej uczelni reguł, aby być w pełni świadomym swojej edukacji.

Żeby dostać się na pierwszy stopień studiów na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, na większości tamtejszych uczelni brane są pod uwagę wyniki maturalne z przedmiotów przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem biologii i chemii.

Należy pamiętać, aby śledzić bieżące ustalenia poszczególnych uczelni, gdyż mogą ulegać one zmianie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA W POZNANIU

Harmonogram rekrutacji +

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu studiów na kierunku kosmetologia w Poznaniu, to powinieneś bardzo dobrze zapoznać się z harmonogramem rekrutacji, który ustalany jest indywidualnie przez uczelnie. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Ogólny terminarz pozostaje na ogół zbliżony.

Maturzyści na wybrane przez siebie kierunki mogą rejestrować się na ogół już na przełomie kwietnia i maja. Liczą się wyłącznie punkty, a nie kolejność zgłoszeń kandydatów. Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu mają profil medyczny. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. To także czas składania dokumentów oraz oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Uczelnie w Poznaniu otwierają także dodatkowe etapy w sierpniu oraz wrześniu na te kierunki studiów, na które nie wypełniły się listy podczas pierwszego etapu rekrutacji. Jeżeli twoja kandydatura została odrzucona początkowo, nie zrażaj się, ponieważ być może szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów dostaniesz podczas kolejnych etapów rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Osoby zakwalifikowane na studia muszą dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Pamiętaj, by nie zaniedbać tego etapu rekrutacji, ponieważ dzięki temu nie że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Powinny się znaleźć wśród nich na pewno:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Dokumenty rekrutacyjne na ogół musisz dostarczyć w papierowej teczce, która opisana będzie twoim imieniem i nazwiskiem.

Opłaty rekrutacyjne +

Każda osoba, która chce wziąć udział w rekrutacji, musi uiścić odpowiednią opłatę rekrutacyjną. Jeżeli ten etap rekrutacji zostanie przez ciebie zaniedbany, to twoja kandydatura w ogóle nie zostanie wzięta pod uwagę. Uczelnie w Poznaniu ustalają indywidualne opłaty rekrutacyjne, więc odpowiednio wcześnie zapoznaj się z tymi wytycznymi. Na ogół koszt takiej opłaty waha się od 85 do 150 zł w zależności od kierunku. Możesz jej dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go wcześnie, a jego potwierdzenie okaż w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku kosmetologia mają profil medyczny, więc przedmioty, które powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych, muszą obejmować dyscypliny ścisłe. Pośród nich powinny się znaleźć przede wszystkim biologia, chemia, czy matematyka. Dodatkowym atutem będzie także doskonała znajomość dowolnie wybranego przez siebie języka obcego nowożytnego. Pamiętaj, że szansę na prestiżowe studia kosmetologiczne mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich!

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych uwzględnia, czy zdawane na maturze przedmioty znajdują się wśród rekrutacyjnych wytycznych. Kolejnym ważnym aspektem jest to, na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot. Maturzyści mają do wyboru zawsze dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Odpowiednio wcześnie prześledź, jak wygląda przelicznik punktów kwalifikacyjnych na różnych uczelniach. To pozwoli ci przygotować się jak najlepiej do procedury rekrutacyjnej!

Olimpiady oraz konkursy +

Prawdziwi pasjonaci nauk ścisłych, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu, mogą pomyśleć o wzięciu udziału w prestiżowych olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych. Szansę na sukces da jedynie wiedza, która znacznie wykracza poza ramy szkoły średniej. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów medycznych rozważ olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna;
 • Olimpiada Chemiczna;
 • czy Olimpiada Matematyczna.

Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Studia w Poznaniu na kierunku Kosmetologia to wbrew temu, co mogłoby się wydawać niezaznajomionym z tematem członkom społeczeństwa, nie skupiają się wokół prac kosmetycznych i z reguły nie pokrywają się z pracą kosmetyczek, choć niewątpliwie zaliczają się do grona kierunków, które skupiają zakres swojego zainteresowania wokół wizualnego aspektu ludzkiego życia.

Kosmetologia to nauka medyczna, bazująca w dużej mierze na dokonaniach współczesnej dermatologii, która mimo tego, że z estetyką ma sporo wspólnego, to nie ogranicza się tylko do tego aspektu.

 

Program studiów i przedmioty

W trakcie studiów zaczerpniesz ogólnej wiedzy medycznej na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu podczas stanu zdrowia oraz choroby. W sposób bardziej szczegółowy poznasz zagadnienia dermatologiczne, pozwalające na postawienie wstępnej diagnozy swoim przyszłym klientom i skierowanie do lekarzy o odpowiedniej specjalizacji.

Zgłębisz esencję aromaterapii oraz jej wpływ na samopoczucie klientów, dzięki czemu w przyszłym życiu zawodowym będziesz w stanie stworzyć im idealne warunki do odprężenia i czerpania samych korzyści z doświadczanych zabiegów.

Nie bez znaczenia pozostanie przyswojenie podstawowej wiedzy psychologicznej, która w przypadku kontaktu z osobami borykającymi się z dolegliwościami skórnymi, a tym samym najpewniej ze znacznie obniżonym poczuciem własnej wartości i samooceny, będzie istotna.

Całokształt wiedzy i umiejętności, wyniesionych ze studiów na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, da ci doskonałą możliwość do znalezienia dobrze płatnej pracy w zawodzie, na który zapotrzebowanie nie maleje. Dlatego nie wahaj się dłużej i spróbuj swoich sił na studiach na kierunku Kosmetologia w Poznaniu!

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

KOSMETOLOGIA POZNAŃ STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu cechują się ogromną różnorodnością jeśli chodzi o niemal każdy ich aspekt. Jednym z nich jest czas trwania, potrzebny na przyswojenie eksperckiej wiedzy pozwalającej na zdobycie zawodu zgodnego z kierunkiem kształcenia.

Studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu można podzielić na dwa współgrające ze sobą etapy. Pierwszy z nich, czyli studia pierwszego stopnia, będą trwały sześć semestrów, co odpowiada czasowi w wymiarze trzech lat, a zwieńczone zostaną uzyskaniem przez absolwentów tytułu licencjata oraz uprawnień do wykonywania pracy w zawodzie.

Na ukończenie studiów drugiego stopnia na kierunku Kosmetologia, studenci będą potrzebowali dwóch lat oraz zostaną nagrodzeni znacznym poszerzeniem swoich kompetencji i przyszłych możliwości zawodowych oraz finansowych gratyfikacji.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

KOSMETOLOGIA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Poznaniu

Zanim zdecydujesz się podjąć studia medyczne w Poznaniu na kierunku Kosmetologia, powinieneś z uwagą prześledzić procedury kwalifikacyjne, obowiązujące wybraną przez ciebie uczelnię oraz szczegółowy plan zajęć, bowiem chyba nikt nie lubi rozpoczynać w ciemno tak istotnego etapu swojego życia.

Kosmetologię w Poznaniu można podjąć zarówno w ramach studiów stacjonarnych, co jest zdecydowanie częściej wybierane przez przyszłych studentów oraz niestacjonarnych, jeśli ktoś chciałby pogodzić życie zawodowe lub kształcić się równolegle na innym kierunku studiów.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Żeby dostać się na Kosmetologię na większości uczelni w Poznaniu, które zdecydowały się wprowadzić właśnie ten kierunek do oferowanego przez siebie repertuaru, należy wykazać się posiadaniem dużej wiedzy z obszarów biologii i chemii – przedmiotów mających kluczowe znaczenie w procesie rekrutacji.

Kandydaci na studia drugiego stopnia na Kosmetologię wezmą udział w konkursie dyplomów ukończenia poprzedniego etapu edukacji, dlatego szczególnie ważne powinno być dla nich uzyskanie jak najlepszych ocen.

 

Laureaci i finaliści przedmiotowych konkursów o zasięgu ogólnopolskim będą mogli liczyć na specjalne traktowanie, będące nagrodą za uzyskanie ponadprzeciętnych osiągnięć. Otrzymają wówczas stuprocentowy wynik z matury i nie będą musieli podchodzić do tego niezwykle stresującego egzaminu, o ile nie należy do grona przedmiotów obowiązkowych.

Czynnością, którą trzeba wykonać, aby mieć szanse na dostanie się na studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, jest elektroniczna rejestracja kandydatów, dzięki której poszczególne uczelnie otrzymają informacje o uzyskanych przez ciebie wynikach. Dzięki temu będą mogły ustalić próg punktowy, powyżej którego przyjmą studentów.

Jeśli uda ci się pozytywnie przejść przez całą ścieżkę rekrutacyjną i zobaczysz swoje nazwisko na liście przyjętych, rozpoczynających studia medyczne już od października, staniesz przed obowiązkiem zgromadzenia pliku odpowiednich dokumentów.

Przyda ci się świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia do dokumentów, która wkrótce zapełni twoją legitymację studencką oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Poznaniu?

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Poznaniu?

Możliwości zawodowe, które zaistnieją przed studentami kierunku Kosmetologia w Poznaniu, będą wprost proporcjonalne pod względem obszerności do wiedzy i umiejętności koniecznych do przyswojenia na studiach. Dlatego też każdy z abiturientów bez większych trudności odnajdzie się na współczesnym rynku pracy, znajdując pracę swoich marzeń, zgodną z zainteresowaniami i kierunkiem kształcenia.

Każdy absolwent Kosmetologii w Poznaniu znajdzie zatrudnienie w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie dzięki wyniesionym ze studiów umiejętnościom kierunkowym oraz interpersonalnym, obejmującym zdolność do podejmowania skutecznej współpracy, wesprze lekarzy prowadzących w wykonywaniu specjalistycznych zabiegów.

Nic nie stanie na przeszkodzie, aby najbardziej przedsiębiorczy abiturienci Kosmetologii w Poznaniu założyli własny gabinet, w którym będą świadczyć wybrane przez siebie usługi z zakresu zabiegów estetycznych, masaży relaksacyjnych lub innych.

Z otwartymi ramionami przyjmą cię międzynarodowe firmy kosmetyczne, w których jako doradca będziesz mógł szerzyć wyniesioną ze studiów wiedzę na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry poszczególnych partii ciała, używanych kosmetyków czy przypadków, w których konsultacja z dermatologiem to konieczność.

Skoro już o lekarzu o tej specjalności mowa – po ukończeniu studiów na kierunku Kosmetologia w Poznaniu staniesz się osobistym asystentem dermatologów, podejmując pracę w ich gabinetach. Będziesz mógł wykonywać zabiegi lecznicze oraz relaksacyjne, zgodne z zaleceniami medycznymi lekarza prowadzącego.

Uczelnie w Poznaniu, które zapewnią ci możliwość podjęcia studiów na kierunku Kosmetologia, chcą w jak najlepszym stopniu odpowiedzieć na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy, dlatego możesz mieć pewność, że po ich ukończeniu nie zaznasz przykrej doli bezrobotnego na dłużej niż krótką chwilę pomiędzy wysyłaniem CV a pierwszym dniem pracy.

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu?

Jesteś ciekaw, jaką renomą cieszą się studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu? Wobec tego powinieneś zapoznać się z opiniami studentów tego kierunku.

Małgorzata, studentka pierwszego roku Kosmetologii w Poznaniu, mówi:

„Od zawsze miałam w sobie ogromne poczucie estetyki względem otaczającego mnie świata. Lubiłam wyglądać dobrze oraz dbać o to, żeby moje najbliższe otoczenie też tak wyglądało. Uważam, że człowiek do pełni dobrostanu psychicznego i fizycznego potrzebuje czuć się dobrze sam ze sobą. Bardzo chciałam dać im tę możliwość, dlatego wybrałam studia na kierunku Kosmetologia. A dlaczego w Poznaniu? Po prostu zakochałam się w tym mieście od pierwszego wejrzenia i nie chciałabym z niego wyjeżdżać.”

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)