Kto idzie na studia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku kosmetologia od wielu lat są jedną z popularniejszych propozycji kształcenia. Ich studenci zdobywają bowiem pogłębione kwalifikacje pozwalające na pracę w branży beauty, przemyśle czy nawet na rozpoczęcie własnej, wymarzonej działalności gospodarczej. To studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby zainteresowania pięknym i zdrowym wyglądem przekuć w konkretne wykształcenie!

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Czy samo zainteresowanie branżą beauty i wizażem wystarczy, by rozpocząć studia medyczne takie jak kosmetologia? Warszawa jest ośrodkiem akademickim, który oferuje kształcenie na tym kierunku osobom chcącym rozwinąć także wiedzę medyczną! W praktyce oznacza to, że osoby wybierające kosmetologię z łatwością powinny przyswajać treści charakterystyczne dla nauk takich jak biologia i chemia.

Co więcej umiejętności rozwijane podczas studiów wymagają przede wszystkim praktyczności, dokładności i skrupulatności. Osoby wybierające kosmetologię powinny zastanowić się również, jak wyglądają ich kompetencje miękkie – w swojej pracy będą spotykać się bowiem z często wymagającymi klientami.

Dobrze jest więc zadbać o kształtowanie umiejętności związanych z komunikacją, która w dużej mierze również odpowiadać będzie za zawodowe sukcesy.

Przed przystąpieniem do rekrutacji na studia kosmetologiczne warto zorientować się również, jakie przedmioty uwzględniane będą w trakcie rekrutacji. Najczęściej uwzględniane są w niej przedmioty ścisłe takie jak biologia chemia. Dziś warto również postawić na intensywną naukę języków obcych, których znajomość przydaje się niezależnie od wykonywanej profesji.

 

Jak wygląda sylwetka studenta kosmetologii?

Chemia kosmetyczna, dermatologia czy fizjologia z anatomią oraz kosmetologia pielęgnacyjna – to tylko przykłady przedmiotów, z jakimi stykać się będą na co dzień studenci kosmetologii. Czekać na nich będą zarówno wykłady teoretyczne, jak i ćwiczenia oraz laboratoria rozwijające umiejętności. Każdy student kosmetologii w Warszawie zobowiązany jest również do odbycia praktyk, dzięki którym będzie mógł zadbać o pierwsze doświadczenia zawodowe.

Co więcej w programie studiów będzie można wyróżnić także przedmioty takie jak:

  • biologia z genetyką;
  • substancje aktywne kosmetyków;
  • kosmetologia estetyczna;
  • histologia;
  • farmakologia w kosmetologii;
  • czy nawet podstawy prawne funkcjonowania gabinetów kosmetycznych.

Łatwo można dostrzec więc, że studia medyczne w Warszawie mają charakter interdyscyplinarny i obejmują nauki medyczne, jak i podstawy zarządzania, dzięki którym w przyszłości planowanie swojej kariery zawodowej będzie dużo łatwiejsze.

To jednak nie koniec – uczelnie w Warszawie przygotowały również dla swoich studentów szereg specjalności. Znajdują się wśród nich przykładowo: kosmetologia medyczna, kosmetologia kliniczna, podologia, kosmetologia kliniczna czy nawet manager produktu kosmetycznego. Pozwolą one znacząco wyspecjalizować wiedzę i stać się specjalistą z jednej wąskiej dziedziny kosmetologii.

Dlaczego kosmetologia jest kierunkiem popularnym?

Dziś towarzyszy nam nie tylko kult pięknego, lecz przede wszystkim zdrowego wyglądu. Chcemy, by nasza skóra, włosy czy paznokcie wyglądały promiennie i zdrowo. Wraz z rozwojem technologicznym i medycznym pojawiają się również nowe możliwości pozwalające na dłużej zachować pożądany wygląd. Przekłada się to również na popularność studiów kosmetologicznych – ich absolwenci dysponują bowiem takimi umiejętnościami, które powinny znacząco ułatwić zawodowy start!

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - WARSZAWA

Komentarze (0)