Studia medyczne Warszawa

Studia medyczne Warszawa

Studia medyczne Warszawa

Największy wybór studiów

medycznych w Warszawie

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Warszawa | woj. mazowieckie

Medycyna od lat jest niezmiennie jednym z najtrudniejszych, ale jednocześnie najbardziej prestiżowych kierunków do studiowania. Jest to związane z faktem, iż studia medyczne w Warszawie konsolidują gigantyczną ilość informacji do przyswojenia oraz materiału, który trzeba opanować z konkretnych tematów. To bardzo wymagające studia i równie ciężko jest się na nie dostać, co i na nich utrzymać.

Przy tym, warto pamiętać, iż medycyna jest jednym z tych zawodów, w których nie zawsze można sprawdzić informacje, kiedy są nam potrzebne. Wystarczy sobie wyobrazić okulistę doczytującego książkę specjalistyczną podczas operacji czy dentystę, który myli narzędzia swojej pracy. Jednakże kandydaci, którzy chcę dostać się na studia medyczne w Warszawie muszą pamiętać, że w ich rękach jest ludzkie zdrowie i życie. W tym samym czasie, praca w zawodzie lekarza przynosi powszechny szacunek społeczeństwa, prestiż oraz pieniądze – wszystko zależy od poziomu wykształcenia oraz specjalizacji.

 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne w Warszawie

Studia medyczne w Warszawie są nie tylko wymagające podczas nauki na uczelni, ale też niełatwo się na nie dostać. Wszystko oczywiście zależy od danej uczelni, ale statystyki z ostatnich lat podają, że na jedno miejsce zazwyczaj stara się od kilkunastu aż do kilkudziesięciu chętnych.

Wyścig na medycynę wygrają w związku z tym ci, którzy już w liceum lub innej szkole ponadgimnazjalnej postawią na naukę, przede wszystkim przedmiotów ścisłych. Najczęściej pod uwagę podczas rekrutacji na studia medyczne brana jest punktacja z biologii i chemii, choć fizyka i matematyka także cieszą się uznaniem. Wybór przedmiotów maturalnych przez rekrutujących związany jest z uczelnią, wydziałem oraz kierunkiem, na który decydują się chętni.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

POKAŻ WSZYSTKIE

Studia medyczne niestacjonarne w Warszawie

Rozmawiając o studiach medycznych wiele osób dziwi się, iż możliwe jest kształcenie w tym zakresie nie będące jedynie formą stacjonarną. Argumentują to tym, że studia medyczne należą do najbardziej wymagających, skomplikowanych i trudnych, stąd nauka w formie niestacjonarnej wydaje się wręcz niemożliwa i karkołomna. Ale prowadząc podobne dyskusje należy zwrócić uwagę na jedną kwestię. Studia medyczne to obszar szeroki, obejmujący znacznie więcej niż tylko Kierunek Lekarski. To szereg dyscyplin różnorodnych, kształcących nie tylko przyszłych lekarzy, lecz także ratowników medycznych, fizjoterapeutów, czy techników dentystycznych. Na tej podstawie istnieją kierunki medyczne realizowane w formie niestacjonarnej i nic nie stoi na przeszkodzie, aby kształcenie w takim wymiarze prowadzić.

Studia medyczne w Warszawie to oferta edukacyjna realizowana zarówno przez uczelnie publiczne i niepubliczne. Nie wszystkie posiadają podobny wybór kierunków kształcenia, ale wszystkie dają wybór formy studiowania. Naturalnie, należy zdawać sobie sprawę z tego, iż studia niestacjonarne posiadają nie tylko zalety. Ich cechą charakterystyczną jest oczywiście to, że zajęcia prowadzone są w ramach zjazdów, organizowanych weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie. W związku z tym wykładowcy nie mają możliwości dokładnego analizowania i powtarzania w razie potrzeby materiału.

To należy już do obowiązku studenta, który pewną część wiadomości musi przyswoić we własnym zakresie, nie oglądając się na plan prowadzenia zajęć przez wykładowcę. Nie dość, że studia medyczne same w sobie są trudne, to jeszcze te realizowane niestacjonarnie wymagają od studentów większego zapału do pracy. Ale nauka w takim trybie uczy dyscypliny, cierpliwości, zarządzania czasem, organizacji – a takie umiejętności przydają się w każdym zawodzie medycznym.

STUDIA MEDYCZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
D
E
F
I
L
M
O
P
R
S
Z
Ż
Rozwiń

Praca po studiach medycznych

Warszawa oferuje studia medyczne o bardzo szerokim przekroju tematycznym, dając możliwość uczenia się na kierunkach typowo medycznych, jak również stomatologicznych, dietetycznych czy opiekuńczych. Ta różnorodność pozwala na wybór dokładnie tej kariery, która nas interesuje.

Po zakończeniu nauki na studiach medycznych można pracować między innymi w takich zawodach jak: kardiochirurg, protetyk słuchu, hematolog, ratownik medyczny, ginekolog, analityk laboratoryjny, geriatra, rejestrator medyczny, gastroenterolog, onkolog, pediatra konsultant medyczny lub farmaceutyczny, a także pielęgniarz, dietetyk, opiekun do dzieci albo osób starszych, asystent osoby niepełnosprawnej, farmaceuta, kierownik apteki, rehabilitant, stomatolog, biotechnik, przedstawiciel medyczny, lekarz rodzinny, reprezentant ds. odszkodowań, fizjoterapeuta, laborant czy też pracownik socjalny.

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY STUDIA MEDYCZNE

Warszawa, jak przystało na stolicę, oferuje kilka miejsc, w których mogą kształcić się przyszli przedstawiciele zawodów medycznych. Największym i najstarszym ośrodkiem naukowym, skoncentrowanym na medycynie, jest Warszawski Uniwersytet Medyczny, założony w 1809 roku, a istniejący jako samodzielna uczelnia od 1950 roku. Na WUM-ie znajduje się pięć głównych wydziałów, edukujących w sumie na czternastu kierunkach. Są to:

  • I Wydział Lekarski
  • II Wydział Lekarski z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim i oddziałem Fizjoterapii
  • Wydział Lekarsko - Dentystyczny
  • Wydział Farmaceutyczny z oddziałem Medycyny Laboratoryjnej
  • Wydział Nauki o Zdrowiu z oddziałem Pielęgniarstwa, oddziałem Zdrowia Publicznego i oddziałem Dietetyki

dowiedz się więcej

 


WYŻSZA SZKOŁA REHABILITACJI W WARSZAWIE STUDIA MEDYCZNE

Druga placówka naukowa mogąca zainteresować przyszłych studentów medycyny to Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie. To dosyć młoda uczelnia, założona w 2007 roku. Od tego czasu rozwija coraz to nowe kierunki związane ze zdrowiem człowieka. Obecnie skupia się na rozkwicie takich kierunków medycznych jak:

  • Fizjoterapia
  • Psychologia medyczna
  • Dietetyka
  • Ratownictwo medyczne

 


WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA W WARSZAWIE STUDIA MEDYCZNE

Kolejną uczelnią kształcącą w Warszawie w zakresie medycyny i zdrowia jest Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Ta placówka oferuje możliwość nauki na trzyletnich studiach licencjackich z zakresu Zdrowia publicznego. Otwarte dla studentów specjalności to: Organizacja opieki senioralnej, Wellness i SPA, Zarządzanie ochroną zdrowia i danymi medycznymi oraz Zdrowie i środowisko. Wszystkie te kierunki znajdują się na jednym wydziale.

 


SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA MEDYCZNE

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest na ten moment ostatnią placówką, w której dostępne są studia medyczne. Tutaj jednak wykładowcy skupiają się nie na aspekcie medycznym, a żywieniowym. Dla osób zainteresowanych przyszłą karierą w dietetyce, higienie żywności itp., stworzono Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Wyodrębniono na nim katedry Żywienia człowieka, Dietetyki, Technologii gastronomicznej i higieny żywności, Żywności funkcjonalnej i ekologicznej, Towaroznawstwa oraz Organizacji i ekonomiki konsumpcji.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)