Kosmetologia - Warszawa
Dodaj do ulubionych

21.09.2023

Kosmetologia studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Kosmetologia w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 11 różnych specjalności. Studia można podjąć na 6 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kosmetologii w Warszawie w 2023 r. zaczynają się od 5000 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Warszawie rozpocznie się 1 marca 2023 r. i potrwa do 30 października 2023 r. | Kosmetologia Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Kosmetologia jest dynamicznie rozwijającym się działem nauki, łączącym w sobie biologię, anatomię, genetykę, biofizykę, fizjologie, biochemię i farmakologie. Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu chorób skóry i produkcji kosmetyków. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w których trakcie studenci uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i diagnozować stan skóry, pracują na sprzęcie kosmetologicznym oraz odczytują receptury kosmetyków. Studenci zdobywają wiedzę kosmetologiczną i społeczną, którą mogą wykorzystać do kontaktów z lekarzami oraz pacjentami.

Zaraz po ukończeniu studiów przed absolwentami kosmetologii otwiera się furtka wielu możliwości zawodowych. Kosmetolog to zawód, który pozwala na przekwalifikowanie się na trychologa czy podologa. Pracownik branży kosmetycznej może zatrudnić się w laboratoriach, gabinetach kosmetologicznych i gabinetach medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem. Wiedza z zakresu zarządzania, aktywnej promocji usług czy podstaw ekonomiki przedsiębiorstw usługowych zdobyta podczas studiów daje też możliwość otworzenia własnego gabinetu.

 

Uczelnie

W Warszawie kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 6 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychWyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie, Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka oraz Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
 
Specjalności
Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane jest złożenie odpowiednich dokumentów w terminie oraz kolejność zgłoszeńszczegółowe wymagania >
 
Ceny
Warszawskie uczelnie publiczne nie mają w swojej ofercie kierunku kosmetologia, co oznacza, że w Warszawie nie znajdziemy bezpłatnych studiów z kosmetologii. Stolica pod tym względem jest wyjątkowa na tle innych dużych ośrodków akademickich. Za naukę w uczelniach niepublicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 5000 zł do 7120 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku kosmetologia w Warszawie >

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Warszawie?

W związku z tym, że Kosmetologia należy do kanonu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, warto rozpocząć naukę przedmiotów przyrodniczych już dzisiaj, aby przyszła procedura aplikacyjna nie okazała się przykrą niespodzianką, zakończoną rekrutacyjnym fiaskiem. 

Warto pamiętać, że Kosmetologia należy do dosyć popularnych kierunków studiów w Warszawie, a liczba chętnych na jedno miejsce często jest większa niż jeden. Dlatego im więcej czasu poświęcisz na naukę, tym większy sukces będziesz mógł osiągnąć w konkursie świadectw maturalnych bądź dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Rekrutacja na kosmetologię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Warszawie

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Warszawie

Kosmetologię jako kierunek można studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie w sześciu niepublicznych uczelniach prywatnych w Warszawie:

 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Studiów na kierunku kosmetologia nie oferuje żadna z warszawskich uczelni publicznych.

 

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Warszawie

Niestety żadna z Warszawskich szkół wyższych nie oferuje studentom możliwości podjęcia nauki na studiach na kierunku kosmetologia. Kandydaci mogą zdecydować się na podjęcie płatnych studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w jednej z kilku uczelni prywatnych.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Warszawie

Niestacjonarną naukę na studiach na kierunku kosmetologia oferuje kilka niepublicznych szkół wyższych w Warszawie:

 

 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

 

Dowiedz się więcej kosmetologia w Warszawie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii w Warszawie

Studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Warszawie są płatne we wszystkich uczelniach. Cena za jeden rok akademicki waha się od 5000 zł do 7120 zł. ceny - kosmetologia Warszawa > 


 

 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety wszystkie studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Warszawie są związane z opłatami.

Pokaż wszystkie

Opis kierunku

Program nauczania na kierunku kosmetologia w Warszawie będzie oscylował wokół nauk biologicznych, chemicznych, przyrodniczych. Ponadto studenci dowiedzą się więcej na temat biofizyki, biochemii, genetyki, fizjologii oraz anatomii człowieka. W ramach studiów nauczą się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, oraz poznają zasady analizowania składu kosmetyków oraz ich dobierania do konkretnych potrzeb skóry pacjenta.
 

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów można pracować w salonach kosmetycznych, ośrodkach spa i wellness, gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach uzdrowiskowych, firmach kosmetycznych, laboratoriach oraz w redakcjach czasopism o tematyce kosmetycznej.
 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku kosmetologia w Warszawie uzależniony jest od wybranej uczelni i jej specyfiki. Poszczególne zajęcia odbywają się w specjalistycznych pracowniach, wyposażonych w odpowiedni sprzęt i aparaturę kosmetologiczną, która umożliwia studentom nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych istotnych z punktu widzenia wykonywania zabiegów kosmetologicznych o różnym poziomie złożoności.

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych, chemicznych i biologicznych. Zapoznają się z zagadnieniami odnoszącymi się do dermatologii i medycyny estetycznej, chemii kosmetycznej, wyrobów kosmetycznych. Uczą się współpracować z zespołem, specjalistami-lekarzami, a przede wszystkim z pacjentami.

W programie studiów na kierunku Kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Ogólne cele kształcenia

Studenci genetyki zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: biologii, genetyki, biofizyki, biochemii, anatomii, fizjologii czy farmakologii. Studia a tym kierunku poświęcone są zagadnieniom ściśle związanym np. z: produkcją kosmetyków, sprzedażą produktów kosmetycznych, prowadzeniem działań profilaktycznych w zakresie zdrowia i higieny czy planowania i wykonywania zabiegów upiększających, pielęgnacyjnych lub leczniczych, a także wykonywania różnych rodzajów makijażu.

Absolwenci kosmetologii potrafią m.in.: stosować kosmetyki zgodnie z ich przeznaczeniem; prawidłowo odczytywać skład kosmetyku; prowadzić współpracę z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo; organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny; skutecznie współpracować z pacjentem lub klientem. Ponadto kosmetolodzy wyróżniają się wiedzą na temat np.: terapii ruchowej, masażu, alternatywnych metod terapii kosmetologicznej, podstaw dietetyki i odnowy biologicznej.

Osoby, które ukończyły kierunek kosmetologia, mogą podjąć pracę m.in. na stanowiskach doradczych, eksperckich czy kierowniczych. Kosmetolog może szukać zatrudnienia np. w: studiach wizażu, ośrodkach SPA, gabinetach medycyny estetycznej, firmach produkujących kosmetyki, laboratoriach i ośrodkach analizujących jakość produktów kosmetycznych, redakcjach profesjonalnych pism (podejmujących problematykę kosmetologii i kosmetyki). Ponadto absolwenci kosmetologii mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą.

 

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Warszawie?

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2023/2024, na kandydatów czekają miejsca na studiach płatnych na 6 uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 5000 zł do 7120 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Warszawie:

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki studiów odbywa się w oparciu o limit miejsc – na studia kwalifikują się kandydaci, którzy zdobyli wysokie miejsce na liście rankingowej oraz uzyskali odpowiednio dużą liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Niestety w Warszawie żadna z uczelni publicznych nie oferuje możliwości podjęcia studiów na kierunku kosmetologia. Większość prywatnych szkół wyższych przyjmuje kandydatów na podstawie kolejności zgłoszeń.

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Warszawie

Za studia stacjonarne w uczelniach publicznych nie trzeba płacić. Niestety studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia w prywatnych szkołach wyższych są zazwyczaj płatne. Niestety w Warszawie żadna z uczelni nie oferuje kandydatom możliwości podjęcia bezpłatnych studiów na kierunku kosmetologia.

Kosmetologia studia Warszawa - ceny 2023

 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie – od 5800 zł
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 6640 zł
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie – od 5200 zł
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie – od 5000 zł
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie – 6600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Informacje dotyczące wyników rekrutacji publikowane są zazwyczaj w systemie IRK lub ERK. Kandydaci mogą zobaczyć swoje wyniki w prywatnych profilach, a także dowiedzieć się, czy dostali się oni na wybrane studia i które miejsce zajmują na liście rankingowej. Terminy ogłoszenia wyników rekrutacji są indywidualne dla każdej uczelni.

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne do wybranej uczelni najczęściej niedługo po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Preferowana forma dostarczenia kompletnego zestawu dokumentów zależy od indywidualnej decyzji uczelni. Zazwyczaj szkoły wyższe pozwalają kandydatom doręczyć plik osobiście do siedziby szkoły – czasem jednak kandydaci mogą dokonać tego za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne składać można po ogłoszeniu listy rankingowej – kandydaci często mają zaledwie kilka dni na dostarczenie niezbędnych dokumentów do siedziby uczelni, dlatego ważne jest, żeby zrobili to w określonym terminie. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Warszawie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie?

Zastanawiając się nad wyborem najlepszego dla siebie kierunku studiów, warto zapoznać się z opiniami studentów, mających z nimi do czynienia na co dzień.

 

Marcin, student trzeciego roku Kosmetologii w Warszawie, mówi:

„Bardzo chciałbym zaprzeczyć stereotypowi, że tylko kobiety mogą zostać studentkami kierunku Kosmetologia. Chyba poprzez fakt, że udało mi się zabrnąć tak daleko, doskonale to potwierdzam. Kosmetologia to niezwykle rozwijający kierunek studiów, który z czystym sercem poleciłbym każdemu, zarówno kobietom, jak i mężczyznom.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Warszawa studia i stopnia

Kosmetologia Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Warszawa studia stacjonarne

Kosmetologia Warszawa studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia