Kosmetologia - Warszawa

Kosmetologia - Warszawa

Kosmetologia - Warszawa

Studia w Warszawie

kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Kosmetologia studia Warszawa | woj. mazowieckie

W obecnych czasach wygląd fizyczny jest bardzo ważny i niejednokrotnie stanowi podstawę do nawiązywania niemal wszystkich rodzajów znajomości. Nieustannie spotykamy się z sylwetkami osób przedstawianych przez media i agencje reklamowe jako symbole piękna, przez co dążenie do osiągnięcia wymarzonego wyglądu jest zintensyfikowane.

Każdy z nas posiada pewne mankamenty urodowe, które odbierają pewność siebie i są przyczyną występowania kompleksów. Najbardziej widocznymi na pierwszy rzut oka dolegliwościami są te wynikające z dolegliwości skórnych. Trądzik, blizny, czy rozstępy są czynnikami znacznie uprzykrzającymi codzienne życie znacznej części społeczeństwa.

W związku z tym coraz więcej ludzi niezależnie od płci kieruje swoje kroki do gabinetów kosmetologicznych, w których nie tylko otrzymają fachową poradę na temat tego, u jakiego lekarza powinni się leczyć, ale również będą mogli liczyć na odprężające zabiegi kosmetyczne. Studia na kierunku Kosmetologia powstały w celu wykształcenia grona kompetentnych w tych dziedzinach osób.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Warszawa

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku kosmetologia

Ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Warszawie?

W związku z tym, że Kosmetologia należy do kanonu nauk medycznych, warto rozpocząć naukę przedmiotów przyrodniczych już dzisiaj, aby przyszła procedura aplikacyjna nie okazała się przykrą niespodzianką, zakończoną rekrutacyjnym fiaskiem. Warto pamiętać, że Kosmetologia należy do dosyć popularnych kierunków studiów w Warszawie, a liczba chętnych na jedno miejsce często jest większa niż jeden. Dlatego im więcej czasu poświęcisz na naukę, tym większy sukces będziesz mógł osiągnąć w konkursie świadectw maturalnych bądź dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie Społeczna Akademia Nauk w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 15.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 15.10.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 11.05.2020
do 25.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 11.05.2020
do 25.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA W WARSZAWIE

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku KOSMETOLOGIA (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne:
7040 zł
niestacjonarne:
6490 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (25.06.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Studia w Warszawie na kierunku kosmetologia można zaliczyć do prestiżowego grona kierunków medycznych. Oznacza to, że cieszą się one dużą popularnością, więc osoby, które chcą rozpocząć swoją intelektualną przygodę z kosmetologią, powinny szczegółowo zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Konkretne informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych warszawskich uczelni.

Warto pamiętać, że pierwszy etap rekrutacji kończy się na ogół tuż po otrzymaniu wyników maturalnych, czyli w lipcu. Wtedy przyszli studenci składają dokumenty na studia i mogą w spokoju oczekiwać na październik. Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich, więc kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona. Musisz odpowiednio dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych.

Jeżeli nie dostałeś się na studia w pierwszym terminie, to nic straconego. Uczelnie w Warszawie otwierają także dodatkowy termin na przełomie sierpnia i września, który umożliwia dostanie się na studia dodatkowej puli osób, która chce zadbać o swoje wykształcenie wyższe.

Dokumenty rekrutacyjne +

Absolutnie nie powinieneś zaniedbać tego kroku rekrutacyjnego, składanie dokumentów to bowiem bardzo ważny czas podczas procedury rekrutacyjnej. Pamiętaj, że to, że dostałeś się na wymarzone studia, to dopiero wstęp do twojej przygody. By przypieczętować, powinieneś złożyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Ich niedostarczenie w terminie równa się z twoją decyzją o rezygnacji ze studiów. Jeżeli zostaniesz skreślony z listy studentów na tym etapie, będziesz musiał ubiegać się o ponowne przyjęcie podczas dodatkowego etapu rekrutacji. Wśród dokumentów, które powinieneś dostarczyć do dziekanatu, muszą się znaleźć:

 • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • różnego rodzaju umowy;
 • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

Pamiętaj, że wszystkie uczelnie w Warszawie dowolnie ustalają zestaw tych wstępnych dokumentów. Szczegółowe informacje znajdziesz zawsze na stronach internetowych ośrodków akademickich.

Opłaty rekrutacyjne +

Osoby, które chcą wziąć udział w rekrutacji na studia, muszą odpowiednio wcześnie uiścić niezbędne opłaty rekrutacyjne. To warunek niezbędny, ponieważ to dzięki nim wszystkie kandydatury zostaną rozważone. Opłaty rekrutacyjne możesz uiścić za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu bankowego lub przy pomocy płatności elektronicznej. Wybierz opcję najbardziej dogodną dla siebie, pamiętaj jedynie, że liczy się nie data przelewu, lecz czas jego księgowania. Przykładowo jeżeli przelew zrobisz w piątek po południu, najprawdopodobniej będzie zaksięgowany dopiero w poniedziałek. Uczelnie w Warszawie przygotowały swoje indywidualne propozycje opłat rekrutacyjnych. W przypadku studiów na kierunku prawo wahają się one mniej więcej od 85 do 100 zł. Uiszczenie odpowiednio wcześnie takiej opłaty jest równoznaczne z tym, że chcesz wziąć udział w rekrutacji. Nie zapomnij o tym kroku.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku kosmetologia należą do bardzo prestiżowej, bo medycznej grupy kierunków. Warto uświadomić sobie, że dostają się na nie na ogół najlepsi absolwenci szkół średnich, którzy swoje przygotowania do matury rozpoczynają odpowiednio wcześnie. Aby być jedną z tych osób, która rozpocznie studia kosmetologiczne w Warszawie, musisz szczególną dbałość przyłożyć do nauki przedmiotów takich jak: matematyka, biologia oraz chemia. Nie czekaj i swoją naukę zacznij już dziś.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Wyniki maturalne, które zostaną poznane przez kandydatów, to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Otóż każda z uczelni ustala swój indywidualny przelicznik punktów maturalnych. Uwzględnia on przedmioty, które zdawane były przez kandydatów oraz poziom. Maturzyści mają do wyboru dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej.

Olimpiady oraz konkursy +

Kandydaci na studia mają także ciekawą możliwość wzięcia udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To oczywiście propozycja wyłącznie dla ambitnych, jest jednak o co walczyć. Laureaci oraz finaliści tych prestiżowych konkursów znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Na liście olimpiad znajdują się również mniej typowe konkursy, które sprawdzają wiedzę z już bardzo wąskich dziedzin. W przypadku studiów kosmetologicznych możesz rozważyć olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Biologiczna;
 • czy Olimpiada Chemiczna.

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

Jak wyglądają studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie?

 

1. Typ i tryb studiów

Chciałbyś wiedzieć, czego dokładnie można się spodziewać po edukacji na studiach medycznych w Warszawie? Studia w Warszawie uchodzą za jedne z najlepszych w całej Polsce, podobnie może być z Kosmetologią. Powagi dodaje fakt, że należą one do nauk medycznych, a więc związanych z pewną odpowiedzialnością za zdrowie, a nawet życie ludzkie.

Pewnie już zdążyłeś się domyślić, że nauka na Kosmetologii nie będzie należała do najłatwiejszych. Poza podstawą niemal wszystkich nauk medycznych, zgłębisz szczegółową wiedzę specjalistyczną, okraszoną niezbędnymi umiejętnościami praktycznymi, bez których nie będziesz mógł zasilić współczesnego rynku pracy.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

Poznasz podstawy ludzkiej fizjologii i anatomii, biorąc udział w zajęciach warsztatowych, podczas których nauczysz się pracy z manekinami symulującymi ludzkie ciało. Przy okazji nauczysz się podstaw wykonywania masaży relaksacyjnych.

Zrozumiesz rolę aromaterapii w łagodzeniu przykrych konsekwencji nadmiernej ekspozycji na stres, a tym samym dowiesz się, w jaki sposób olejki eteryczne mogą wspomagać pracę podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

Nauczysz się wstępnie rozpoznawać przypadłości oraz choroby skóry klienta, dzięki czemu będziesz w stanie skierować go do odpowiedniego lekarza celem potwierdzenia bądź wykluczenia diagnozy. Znajomość składu chemicznego najczęściej stosowanych kosmetyków pozwoli ci uniknąć wystąpienia u klientów reakcji alergicznych oraz pogorszenia ich stanu.

Studia w Warszawie na kierunku Kosmetologia dadzą ci ponadto możliwość rozwoju kompetencji motorycznych w zakresie pracy rąk oraz doskonałej sprawności ruchowej, co będzie niezbędne podczas wykonywania precyzyjnych zabiegów polegających na przykład na wycinaniu martwego naskórka bez uszkodzenia zdrowej tkanki.

Do bycia najlepszym fachowcem przyda ci się również podstawowa wiedza psychologiczna, pozwalająca na zrozumienie potrzeb klientów i prowadzenie ewentualnych negocjacji przy zachowaniu atmosfery wzajemnego szacunku i zrozumienia.

W siatce są takie przedmioty jak:

 

 

3. Nabywane umiejętności

Ponieważ studia w Warszawie cieszą się niesłabnącą popularnością, starają się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby swoich studentów poprzez jak najlepsze dobranie programu studiów do oczekiwań większości młodych ludzi w taki sposób, aby mogli oni odnieść sukces w przyszłej pracy zawodowej.

Studia medyczne w Warszawie, w których zbiór wchodzi także Kosmetologia, to gruntowne przeszkolenie z zakresu opieki nad klientem w kwestii oferowanych usług kosmetycznych i pielęgnacyjnych, zapewnienie mu odpowiedniej opieki oraz atmosfery podczas trwania usługi.

W trakcie studiów na kierunku Kosmetologia, przyszły absolwent nabędzie szczegółową wiedzę z zakresu fizjologii, biologii, chemii organicznej. Jako że jest to nauka zajmująca się profilaktyką chorób skóry oraz jej pielęgnacją, znaczna część zajęć będzie oscylowała wokół dermatologii.

Przedmioty, które z dużym prawdopodobieństwem spotkasz na studiach na tym kierunku to między innymi: chemia kosmetyczna, dermatologia, estetyka, fizjoterapia i masaż, kosmetologia pielęgnacyjna, podstawy psychologii, receptura kosmetyczna.

 

4. Dla kogo te studia

Od zawsze pasjonowałeś się tematyką chorób skóry oraz dolegliwościami natury psychologicznej i fizycznej, jakie za sobą niosą? Przedmioty przyrodnicze stanowiły obiekt twojego największego zainteresowania podczas wszystkich etapów nauki? Cenisz sobie estetykę i chciałbyś pomagać innym, aby czuli się dobrze z własnym wyglądem? Nauki medyczne to coś, co chciałbyś zgłębiać?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość powyższych pytań, to studia na kierunku Kosmetologia mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

KOSMETOLOGIA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie?

Kierunki studiów w Warszawie różnią się czasem trwania w zależności od wielu czynników. Jednym z nich jest stopień, kolejnym trym studiów. W przypadku Kosmetologii, student ma możliwość przejścia przez proces edukacji dwuetapowo.

Studia pierwszego stopnia, których absolwent zostaje nagrodzony tytułem licencjata, trwają najczęściej trzy lata. Po tym czasie każdy z abiturientów jest uprawniony do wykonywania zawodu kosmetologa.

Na ukończenie magisterskich studiów drugiego stopnia należy przeznaczyć dodatkowe dwa lata, jednak uzupełnienie swoich kompetencji z pewnością będzie tego warte.

Warto ponadto wykonać przynajmniej kilka kursów specjalizacyjnych po studiach, gdyż zwiększy to naszą wartość na współczesnym rynku pracy.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

KOSMETOLOGIA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Warszawie?

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Obecnie uczelnie w Warszawie oferują ogromną różnorodność, jeśli chodzi o wybór kierunków studiów. Podobnie jest z Kosmetologią, której szczegółowy program nauczania będzie się nieco różnił, w zależności od wybranej uczelni.

Wobec tego, zanim ostatecznie zdecydujesz się na podjęcie studiów medycznych w Warszawie, koniecznie zapoznaj się z tym, co dana uczelnia ma do zaoferowania. Szczególnie ważne z punktu widzenia przyszłego studenta są procedury rekrutacyjne – w końcu to właśnie one decydują o tym, kto będzie miał szczęście zasilić grono obecnych studentów.

Przedmiotami wiodącymi na Kosmetologię będą biologia, chemia i fizyka. Osiągnięcie dobrego wyniku maturalnego z tych dziedzin znacznie zwiększy szansę na dostanie się na studia. Laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych odgórnie otrzymają bilet wstępu na wszystkie kierunki studiów w Warszawie.

W przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia na kierunku Kosmetologia w Warszawie, pod uwagę brane są oceny otrzymane na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia. Warto więc, aby były one jak najbardziej satysfakcjonujące.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, który należy podjąć, aby stać się pełnoprawnym studentem Kosmetologii w Warszawie, jest wzięcie udziału w dobrze wszystkim znanej elektronicznej rejestracji kandydatów. Na stronie internetowej wybranego instytutu należy uzupełnić odpowiednie rubryki tabeli wynikami uzyskanymi na maturze lub ocenami z dyplomu w przypadku aplikantów na studia magisterskie.

 

Wymagane dokumenty

Po zakończeniu tego procesu rekrutacyjnego, który okazał się dla nas pomyślny, będzie już tylko z górki. Należy wówczas skompletować dokumenty, w skład których wchodzi kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia o wymiarach 35X45mm oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

Wszystkie dokumenty należy w ustalonym czasie dostarczyć na biurko komisji rekrutacyjnej, w skład której najczęściej wchodzą władze poszczególnych warszawskich uczelni.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Warszawie?

Jesteś zdecydowany do podjęcia studiów na kierunku Kosmetologia w Warszawie, ale wciąż nie jesteś do końca pewien, jakie możliwości zawodowe otworzą się przed tobą wraz z momentem ich ukończenia? Kosmetologia, podobnie jak wszystkie inne studia medyczne w Warszawie, jest kierunkiem interdyscyplinarnym, implikującym możliwość podjęcia pracy w różnych placówkach.

 

Absolwent z powodzeniem odnajdzie się w gabinetach medycyny estetycznej, zarówno publicznych jak i prywatnych, gdzie wykorzysta zdobyte podczas na studiach umiejętności, podczas pracy nawet z najbardziej wymagającymi klientami, dla których dbanie o wygląd i samopoczucie są bardzo ważne.

 

 

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś otworzył własny gabinet medycyny estetycznej, jeśli tylko posiadasz odrobinę charyzmy oraz umiejętności zarządzania zespołami ludzkimi. Gabinety odnowy biologicznej otworzą przed tobą furtkę do dalszego rozwijania umiejętności zawodowych podczas kontaktu z klientami o różnych preferencjach.

 

Absolwent tego kierunku znajdzie zatrudnienie również w:

 • Międzynarodowych korporacjach związanych z medycyną estetyczną
 • Laboratoriach chemicznych
 • Branży handlowej,

Gdzie będziesz miał okazję wykorzystać swój urok osobisty oraz nieprzeciętną charyzmę w pracy z firmami zajmującymi się handlem i dystrybucją wszelkiego rodzaju kosmetyków i substancji wykorzystywanych podczas stosowania zabiegów pielęgnacyjnych.

 

►►

Ukończenie studiów na kierunku Kosmetologia w Warszawie umożliwi ci także rozpoczęcie dobrze prosperującej kariery naukowej. Jeśli tylko dobrze czujesz się w dziedzinach przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem chemii i chciałbyś analizować składy różnorakich kosmetyków oraz dobierać je w zależności od indywidualnych potrzeb klienta, laboratoria będą idealnym miejscem dla ciebie.

 

Jak sam widzisz, możliwości zawodowe po ukończeniu studiów na kierunku Kosmetologia w Warszawie, są dosyć szerokie i obejmują swoim spektrum wiele różnych placówek medycznych. Każdy absolwent z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Studia na kierunku kosmetologia Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Specyfika studiów niestacjonarnych polega na zupełnie odmiennej organizacji kształcenia, niż ta, którą prezentują kierunki w trybie stacjonarnym. Główną motywacją studentów do podjęcia kierunków zaocznych jest chęć wywiązania się ze zobowiązań zawodowych lub innych, pochłaniających znaczne zasoby czasowe od poniedziałku do piątku. Pogodzenie kształcenia i zyskiwania doświadczenia zawodowego jest możliwe, gdyż Kosmetologia odbywa się w weekendy.

Zajęcia i wykłady prezentowane są od piątku do niedzieli, w ramach całodziennych zjazdów, których terminarz jest ustalany indywidualnie przez uczelnie i zależy od takich czynników, jak na przykład rozkład świąt i dni ustawowo wolnych w danym miesiącu.

Niezależnie od podjętego trybu kształcenia, studenci zyskują kompetencje pozwalające na posługiwanie się mianem specjalisty w swojej dziedzinie.

dowiedz się więcej na temat kierunku kosmetologia studia zaoczne w Warszawie

Jakie są ceny za studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Podanie ogólnych kosztów studiowania Kosmetologii w Warszawie w trybie niestacjonarnym jest niemożliwe, ponieważ każda z uczelni ustanawia własne prawa, których częścią są czesne. Najczęściej możesz opłacić je w ramach kilku rat semestralnych, rocznych lub jednorazowej wpłaty za cały tok kształcenia. Zazwyczaj im mniej rat, tym mniejsza kwota ogólna, jednak wszystkie czynniki są uzależnione od ustaleń uczelnianych, z którymi możesz zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku kosmetologia - ceny w Warszawie

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie?

Zastanawiając się nad wyborem najlepszego dla siebie kierunku studiów, warto zapoznać się z opiniami studentów, mających z nimi do czynienia na co dzień.

 

Marcin, student trzeciego roku Kosmetologii w Warszawie, mówi:

„Bardzo chciałbym zaprzeczyć stereotypowi, że tylko kobiety mogą zostać studentkami kierunku Kosmetologia. Chyba poprzez fakt, że udało mi się zabrnąć tak daleko, doskonale to potwierdzam. Kosmetologia to niezwykle rozwijający kierunek studiów, który z czystym sercem poleciłbym każdemu, zarówno kobietom, jak i mężczyznom.”

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)