Kosmetologia studia w Lublinie

Kosmetologia studia w Lublinie
Kosmetologia - Lublin

Kosmetologia studia w Lublinie

W zależności od specyfiki uczelni studia na kierunku kosmetologia w Lublinie możesz realizować stacjonarnie bądź niestacjonarnie. Uczelnie pragną zadbać o komfort studiowania swoich studentów. Jeśli myślisz o studiowaniu regularnym i systematycznej nauce oraz wielu godzinach praktyki zawodowej, idealną opcją będzie dzienny tryb studiów. Jeśli jednak nie masz możliwości, by studiować w ciągu tygodnia, warto rozważyć studia zaoczne. Pamiętaj jednak, że nawet na uczelniach publicznych są one płatne.

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Trina Paulus pytała: „Jak można stać się motylem? Musisz tak bardzo chcieć latać, że jesteś gotów porzucić bycie gąsienicą”. Zabiegi kosmetologiczne zdecydowanie pozwalają na pozbycie się skóry gąsienicy czy też porzucenia etykietki brzydkiego kaczątka. Kosmetologia to nauka z zakresu nauk medycznych, która pozwala zająć się skórą chorą lub z defektem dzięki nowoczesnym zabiegom, które dążą do jej wyleczenia i pielęgnacji.

Osoby, które myślą o edukacji w zakresie kosmetologii, powinny zdawać sobie sprawę z tego, jak dynamicznie są to studia medyczne. Nieustanny rozwój prowadzi do systematycznego dokształcania z zakresu medycyny, a także dziedziny Beauty. Kandydaci powinni być także kreatywni, otwarci na nowe możliwości i technologie. Dodatkowym atutem z pewnością będzie cierpliwość i siła empatii w stosunku do pacjentów bądź pacjentek. Kiedy oni nie wierzą w siebie, Ty musisz wierzyć za nich.

 

2. Gdzie studiować

Studia w Lublinie na kierunku kosmetologia są bardzo interesującą opcją dla osób, które myślą o studiach z zakresu nauk medycznych, a jednocześnie są artystami, którzy pragną przelewać swoje pomysły na płótno twarzy i pomagać ludziom dbać o zdrowie i urodę. W Lublinie kierunek ten możesz studiować na Uniwersytecie Medycznym, w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej, a także w Wyższej Szkole Nauk Społecznych.

 

3. Praca po studiach

Studia w Lublinie na kierunku kosmetologia dają swoim absolwentom wiele możliwości pracy. Są oni zatrudniani jako specjaliści w placówkach odnowy biologicznej, pracownicy gabinetów kosmetycznych, pracownicy laboratoriów lub działów kosmetycznych w aptekach, specjaliści w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, a także otwierają własne działalności gospodarcze w sektorze Beauty. Umiejętności, które zdobywają, są niezwykle użyteczne w pracy, gdzie planowanie zabiegów kosmetycznych jest codziennością.

Absolwenci współpracują z lekarzami dermatologiami i lekarzami medycyny estetycznej, pracują w firmach kosmetycznych w działach dystrybucji i sprzedaży kosmetyków czy też w działach odnoszących się do szkoleń i kontroli, a także w firmach farmaceutycznych, laboratoriach, gdzie rozwijają kompetencje naukowo-badawcze, jak również w szkołach kosmetycznych.

 

4. Program studiów i przedmioty

Zajęcia na studiach medycznych w Lublinie z zakresu kosmetologii mogą odbywać się zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim jako wykładowym. Programy kształcenia nastawione są na gruntowną wiedzę z zakresu chemii kosmetycznej czy biologii, a także przedmiotów z zakresu nauki o człowieku jak anatomia czy genetyka.

 

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • kształtowanie sylwetki i postawy ciała,
  • doraźną pomoc przedmedyczną,
  • wizerunek w kosmetologii,
  • ocenę jakości substancji roślinnych w preparatach kosmetycznych,
  • dietę a zdrowie skóry i przydatki skóry
  • i wiele innych.

 

Uczelnie w Lublinie oferują także szereg ciekawych specjalności takich jak na przykład: wizaż i stylizacja, Spa & Wellness, kosmetologię leczniczą, zarządzanie salonem kosmetycznym. Nie każdy ośrodek akademicki przewiduje specjalizacje. Oferty warto śledzić na stronach internetowych poszczególnych uczelni, ponieważ utworzenie się danego profilu zależy od zainteresowań studentów.

Absolwenci zyskują gruntowne przygotowanie z zakresu nauk medycznych związanych z profesjonalną pielęgnacją ciała ludzkiego, a także dbałością o urodę i zdrowie. Wiedza, odnosząca się do budowy i funkcjonowania organizmu człowieka w stanach zdrowia i choroby, jest niezbędna, jeśli myślisz o zajmowaniu się leczeniem i pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Studenci rozwijają umiejętności odnoszące się do planowania zabiegów kosmetycznych, analizowania składów kosmetyków, organizacji i prowadzenia gabinetu kosmetycznego, współpracy z lekarzem dermatologiem oraz przeprowadzania zabiegów wiążących się z dbałością o zdrowie i urodę.

 

Warto wiedzieć przed rekrutacją

Studia medyczne w Lublinie w dziedzinie kosmetologii to zdecydowanie jedne z najbardziej prestiżowych i nieustannie się rozwijających, a przede wszystkim modnych kierunków studiów. Nie jest to jednak dziedzina, którą powinien zajmować się każdy. Nim zdecydujesz o rekrutacji na kosmetologię, zastanów się:

  • Czy interesujesz się wizażem, stylizacją i pielęgnacją ciała i urody?
  • Czy przedmioty z zakresu biologii i chemii, a także nauk medycznych nie sprawiają Ci problemu?
  • Czy masz potencjał twórczy i chciałbyś go wykorzystać, jednocześnie działając na użytek innych ludzi?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeśli Twoje odpowiedzi są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce jest wielu chętnych. Musisz postarać się o jak najwyższe wyniki z egzaminów dojrzałości, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym. Wśród wybranych przedmiotów zwróć uwagę na matematykę, biologię, chemię, fizykę i język obcy nowożytny. Wskazany jest także udział w olimpiadach i konkursach. Nie jest to obligatoryjne, jednak finaliści i laureaci cieszą się zawsze przywilejami i zdobywają najwyższe wyniki. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Matematycznej, Olimpiadzie Chemicznej bądź Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

W przypadku kierunku kosmetologia i innych pokrewnych studiów medycznych potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej musisz dostarczyć wymagane dokumenty do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej we wskazanym przez nią terminie. Komisja ta oczekuje z reguły świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, kserokopii dowodu osobistego, podania i oświadczenia, zaświadczeń lekarskich, a także zaświadczeń o wysokich wynikach uzyskanych w konkursach i olimpiadach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegółowe informacje na temat postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie.

 

Praca po studiach na kierunku kosmetologia w Lublinie

Studia na kierunku kosmetologia w Lublinie należą do jednych z najbardziej renomowanych, a co za tym idzie opłacalnych studiów medycznych. Studenci znajdują zatrudnienie jako pracownicy laboratoriów lub działów kosmetycznych w aptekach, specjaliści w placówkach odnowy biologicznej, pracownicy gabinetów kosmetycznych, specjaliści w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, a także otwierają własne działalności gospodarcze w sektorze Beauty.

Absolwenci studiów kosmetologicznych pracują w każdego rodzaju salonach kosmetycznych, w hotelach, Spa&Wellness czy też w  ośrodkach rekreacyjnych, w których pełnią funkcję także kierowników bądź menedżerów. Wielu absolwentów pełni funkcję przedstawicieli firm kosmetycznych czy farmaceutycznych lub stają się specjalistami do spraw szkoleń w dziedzinie Beauty. Współpracują także z lekarzami dermatologami czy lekarzami medycyny estetycznej, a zdobyte doświadczenie przysługuje się z pewnością do zajmowania się promocją zdrowia, prowadzenia salonu piękności lub salonu odnowy biologicznej.

Absolwenci planują i wykonują zabiegi kosmetyczne i prawidłowo stosują kosmetyki w celu pielęgnacji i upiększenia swoich klientów i klientek. Wiele osób ma możliwość rozpoczęcia kariery naukowo-badawczej lub kontynuowania kariery naukowej i dydaktycznej. Najlepsi specjaliści są cennym źródłem wiedzy dla działów poradniczych w wydawnictwach czy mediach, gdzie temat zdrowia i urody jest coraz bardziej popularny. Ofert pracy jest bardzo wiele, zwłaszcza że kierunek kosmetologia jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną, która zapewnia także satysfakcjonujące zarobki. Jeśli myślisz o studiach kosmetologicznych, zacznij przygotowania z przedmiotów branych pod uwagę w procesie rekrutacji i zadbaj o swoje miejsce na listach przyjętych. Ten kierunek wymaga pasjonatów takich jak Ty.

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - LUBLIN

Komentarze (0)