Studia medyczne Lublin

Studia medyczne Lublin

Studia medyczne Lublin

Największy wybór studiów

medycznych w Lublinie

Odkryj ponad 20 kierunków medycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Lublin | woj. lubelskie

Medycyna od lat uważana jest za jeden z najbardziej wymagających i jednocześnie prestiżowych kierunków studiów. Studia medyczne w Lublinie stworzone są dla ludzi, którzy dobro innych będą potrafili postawić przed swoim, mają zamiłowanie do niesienia pomocy i leczenia innych. Studia na medycynie wiążą się z bardzo dużą ilością materiału do przyswojenia podczas toku studiów oraz ciężką pracą, okupioną często zostawaniem na dyżurach czy też po godzinach. Z drugiej strony zawód lekarza daje niezwykły prestiż i szacunek innych oraz pieniądze.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI MEDYCZNE W LUBLINIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne w Lublinie

Na studia medyczne każdego roku próbują dostać się tysiące osób, co daje średnio od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu osób na jedno miejsce. To sprawia, że progi punktowe szybują bardzo wysoko i żeby mieć pewność dostania się na medycynę, należy mieć wyniki maturalne przynajmniej na poziomie osiemdziesięciu kilku – dziewięćdziesięciu procent. Warto w szkole ponadgimnazjalnej szczególnie przykładać się do takich przedmiotów jak chemia, biologia, fizyka i matematyka, pamiętając jednocześnie, że to dopiero początek prawdziwej nauki, jaka czeka szczęśliwców, którzy dostaną się na studia medyczne.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia niestacjonarne medyczne w Lublinie

Na temat studiów medycznych istnieje wiele opinii, a także stereotypów. Jeden z nich mówi, że nie da się studiować kierunków medycznych w innym trybie niż stacjonarny. Niektórzy uważają, że prowadzenie nauki niestacjonarnej jest niemożliwe choćby z tego względu, iż kształcenie wymaga ogromnego zaangażowania, czasu i wysiłku. Naturalnie, wszystko się zgadza. Studia medyczne wymagają wysiłku, cierpliwości, skrupulatności, ale nieprawdą jest, że są oferowane kandydatom wyłącznie w trybie stacjonarnym. Biorąc pod lupę studia medyczne w Lublinie musimy zauważyć, że w formie niestacjonarnej prowadzone są tylko niektóre kierunki. Przykład stanowi Kierunek Lekarsko- Dentystyczny, realizowany na Uniwersytecie Medycznym. Kierunek ten przygotowuje do sprawowania profesjonalnej opieki nad pacjentem, pracy w placówkach służby zdrowia, instytutach naukowo- badawczych oraz prowadzenia praktyki stomatologicznej.

Fundament kształcenia jakim jest program pozostaje identyczny dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Różnica polega na intensywności zajęć, a także obecności studentów na uczelni, gdyż jak wiemy studia stacjonarne realizowane są od poniedziałku do piątku, a studia niestacjonarne mogą być wieczorowe, bądź zaoczne. Te ostatnie występują znacznie częściej i prowadzone są w weekendy, w ramach tzw. zjazdów. Forma studiów niestacjonarnych uzależniona jest od konkretnej uczelni. Jasne powinno być to, że jeśli dany kierunek realizowany jest w formie niestacjonarnej, to znaczy, że pozyskanie wiedzy w jego zakresie nie jest w tym trybie niemożliwe.

STUDIA MEDYCZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach medycznych

Po ukończeniu studiów medycznych w Lublinie można szukać pracy np. w takich zawodach jak lekarz specjalista (położnik, chirurg, okulista, optyk, radiolog, pediatra, geriatra, hematolog itp.), a także pielęgniarz, protetyk słuchu, lekarz rodzinny, stomatolog, asystent osoby starszej, asystent osoby niepełnosprawnej, ratownik medyczny, płetwonurek ratownik, dietetyk, fizjolog, fizjoterapeuta, farmakolog, rehabilitant dziecięcy, analityk laboratoryjny, konsultant medyczny, przedstawiciel medyczny albo przedstawiciel farmaceutyczny, kosmetolog, rejestrator medyczny czy reprezentant ds. odszkodowań.

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MEDYCZNY W LUBLINIE STUDIA MEDYCZNE

Główną uczelnią, gdzie można składać podanie o przyjęcie na studia medyczne jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Lubelski UM powstał najpierw jako Akademia Lekarska w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, od 2008 roku przekształcony został w znany dziś uniwersytet. Studenci zdający na Uniwersytet Medyczny mogą studiować na czterech wydziałach:

  • I Wydziale Lekarskim z oddziałem Stomatologicznym
  • II Wydziale Lekarskim z oddziałem Anglojęzycznym
  • Wydziale Farmaceutycznym z oddziałem Analityki Medycznej
  • Wydziale Nauk o Zdrowiu

Na podanych wydziałach można uczyć się na: Analityce medycznej, Biomedycynie, Dietetyce, Elektroradiologii, Farmacji, Fizjoterapii, Higienie stomatologicznej, Kosmetologii, Lekarskim (w tym na oddziale anglojęzycznym), Lekarsko - dentystycznym, Pielęgniarstwie, Położnictwie, Ratownictwie medycznym, Technikach dentystycznych oraz Zdrowiu publicznym.

Dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE STUDIA MEDYCZNE

Kierunki około-medyczne otwarte są również na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Tutaj znajdują się dwa wydziały: Wydział Medycyny Weterynaryjnej oraz Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii, gdzie utworzono kierunki Biochemia i Dietetyka.

Dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA LUBELSKA STUDIA MEDYCZNE

Warto także zajrzeć na Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej, gdzie można studiować Inżynierię biomedyczną.

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)