Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Krakowie?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Krakowie?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Krakowie?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Krakowie?

Budownictwo należy do grona kierunków, które możemy określić mianem specjalistycznych, ponieważ zdobywane wykształcenie prowadzić ma do wykonywania konkretnych obowiązków zawodowych. Studia mają przygotować do rozwiązywania problemów projektowych, organizacyjnych i technologicznych oraz podejmowania różnorodnych przedsięwzięć, także o zasięgu międzynarodowym.

Charakterystyka kierunku pokazuje, iż nie da się go obrać bez planu. Budownictwo to na tyle złożona dyscyplina, że nawet trudno dostać się na studia bez jasno określonych celów na przyszłość, jak również zdobytej wcześniej wiedzy, na przykład z zakresu fizyki, czy matematyki.

Budownictwo wybierają ci, którzy chcą w przyszłości działać w branży budowlanej. Naturalnie, jest to pojęcie bardzo szerokie, ale omawiany przez nas kierunek posiada różnego typu specjalności, dzięki którym można rozwijać się w konkretnym zakresie.

 

Komu studia na kierunku Budownictwo przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia przynoszą najwięcej satysfakcji wtedy, kiedy wiążą się z nimi plany zawodowe. Jeśli pozyskiwane wykształcenie stanowi podstawę realizacji planów oraz fundament wymarzonego zawodu łatwiej wtedy o energię do nauki i determinację. Studia bez celu mogą okazać się wyłącznie obowiązkiem, na dodatek wypełnianym bez przekonania, wiary i motywacji.

Warto mieć pomysł na to, co później. Warto myśleć o tym, jak wykorzystamy zdobytą wiedzę. A miejsc, w których wiedza na temat szeroko pojętego budownictwa jest niezbędna jest co najmniej kilka, od biur projektowo- konstrukcyjnych, po organy nadzoru budowlanego.

 

Sylwetka studenta Budownictwa.

Studenci Budownictwa muszą przygotować się na intensywną naukę, ponieważ programy kształcenia są bardzo obfite. Na początku mierzą się z fizyką, matematyką, mechaniką teoretyczną, czy metodami obliczeniowymi, by później przejść do kolejnego etapu, w którym zaznajamiają się między innymi z geodezją, mechaniką budowli, czy też różnego rodzaju konstrukcjami, od drewnianych po betonowe.

Czym jeszcze charakteryzują się studenci tego kierunku? Wieloma umiejętnościami spod znaku liczb. Odnajdują się w temacie geometrii analitycznej, wykonywania pomiarów wielkości fizycznych, czy też podstawowych procesów chemicznych.

Studenci Budownictwa muszą jednak pamiętać, że na studiach ich nauka się nie kończy. Budownictwo to dziedzina rozwijająca się, wymagająca od specjalistów niemal nieustanne aktualizowania i pogłębiania wiedzy.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Budownictwo?

Budownictwo jest kierunkiem perspektywicznym oraz przyszłościowym. Aby jeszcze mocniej podkreślić jego wagę, możemy powiedzieć, iż jest to kierunek, który zawsze będzie obecny w katalogach dydaktycznych, ponieważ oferuje wiedzę, na którą zawsze będzie zapotrzebowanie.

To, co zachęca do podjęcia studiów to również fakt, iż wykształcenie związane z budownictwem otwiera wiele drzwi i umożliwia zdobycie zatrudnienia nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Warto dodać, że studenci mogą starać się o uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie.

Sprawdź

Studia techniczne

Studia w Krakowie

Budownicwo w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

WSZYSTKO O KIERUNKU BUDOWNICTWO - KRAKÓW

Komentarze (0)