Filologia norweska studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Filologia norweska studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Filologia norweska studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku filologia norweska można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studia filologiczne na kierunku Filologia norweska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)

 

Na tym kierunku studiów w Poznaniu odnajdą się osoby, które pasjonują się kulturą norweską. Studiując Filologię norweską, poznasz nie tylko kulturę, ale też i specyfikę życia w Norwegii. Języka norweskiego nauczysz się na poziomie C1 wg. Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Jednak bez obaw, zajęcia z języka norweskiego prowadzone są od podstaw.

Studiując Filologię norweską w Poznaniu, podczas praktycznych zajęć, rozwiniesz umiejętności miękkie, nauczysz się wyszukiwania różnego typy informacji, poznasz wiedzę z zakresu kultury, historii, literatury oraz gramatyki. Odbywając praktyki będziesz mieć okazję ćwiczyć język w środowisku norweskojęzycznym, a biorąc udział w programie Erasmus możesz odbyć semestr studiów na wybranym uniwersytecie w Norwegii.

Przedmioty z jakimi będą musieli zmierzyć się studenci kierunku studiów Filologia norweska to m.in. praktyczna nauka języka norweskiego, wstęp do językoznawstwa, wstęp do literaturoznawstwa, historia Skandynawii, literatura norweska, historia języka norweskiego, język staroislandzki oraz gramatyka opisowa języka norweskiego.

Absolwenci studiów na kierunku Filologia norweska mogą znaleźć zatrudnienie w szkołach językowych jako nauczyciel, wydawnictwach, biurach tłumaczeń, placówkach dyplomatycznych oraz w firmach skandynawskich, które funkcjonują na polskim rynku.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FILOLOGIA NORWESKA - POZNAŃ

Komentarze (0)