Studia filologiczne

Studia filologiczne

Studia filologiczne

Największy wybór studiów

filologicznych w Polsce

Odkryj ponad 100 kierunków filologicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne

Filologia to studia dla prawdziwych humanistów, dla których nauka języka jest pasją. Wybór języków, których uczyć możesz się na studiach filologicznych, jest naprawdę szeroki – od tych najpopularniejszych (jak język polski, angielski, rosyjski czy niemiecki) po te niszowe (fiński, duński, arabski, japoński, chiński). Podczas studiów dokładnie poznasz gramatykę, leksykę, fonetykę i historię danego języka oraz kulturę i tradycję narodu, który się nim posługuje. Wiele czasu poświęcisz również na odkrywanie literatury – od tej najstarszej po tę współczesną, od poezji przez dramat po prozę. Listy lektur są obszerne, a książki grube - przygotuj się więc na długie godziny spędzone w bibliotekach. Czym zaowocuje ten wysiłek? W jakich branżach odnajdują się absolwenci studiów filologicznych?

Po filologii polskiej zatrudnienie znaleźć możesz w portalach internetowych, czasopismach i gazetach, wydawnictwach, bibliotekach, instytucjach kultury, w agencjach reklamowych i w public relations. Bardzo dużo zależy od specjalizacji, którą wybierzesz. Po ukończeniu specjalizacji nauczycielskiej zdobędziesz uprawnienia, które pozwolą ci pracować w szkołach – po studiach licencjackich zdobędziesz uprawnienia do nauczania języka polskiego w szkołach podstawowych i gimnazjach; po magisterskich – w liceach. Na specjalizacji glottodydaktycznej, dowiesz się, jak skutecznie uczyć obcokrajowców języka polskiego. Możesz również zdecydować się na specjalizację logopedyczną lub edytorską, na której poznasz tajniki korekty, redakcji i technicznego opracowania tekstu. Filologie obce otwierają przed tobą ponadto możliwość pracy w branży tłumaczeniowej. Absolwenci niszowych filologii (takich jak skandynawistyka, japonistyka czy sinologia, która w ubiegłym roku akademickim była jednym z najbardziej obleganych kierunków) mogą znaleźć pracę w międzynarodowych korporacjach, które poszukują osób władających mniej popularnymi językami. Jeżeli marzy ci się praca w roli nauczyciela języka obcego, rozważ wybór specjalizacji pedagogicznej.

Podczas rekrutacji na studia filologiczne pod uwagę brane są wyniki z języka polskiego i języków obcych, przedmiotów humanistycznych: wiedzy o społeczeństwie, historii, wiedzy o kulturze. Niektóre uczelnie uwzględniają również wyniki z matury z matematyki.

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

KIERUNKI FILOLOGICZNE

A
B
C
D
E
F
filologia niderlandzka od podstaw
G
germanistik -lehrmant
H
helwetologia - studia szwajcarskie
hungarystyka
I
J
K
L
M
N
O
P
philology
projektowanie wnętrz
R
S
T
U
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

POPULARNE KIERUNKI FILOLOGICZNE

Miasto
SORTOWANIE:

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

STUDIA FILOLOGICZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
SORTOWANIE:
A
B
bioetyka - studia podyplomowe
D
E
F
filologia polska - studia podyplomowe
G
I
J
K
L
M
N
O
P
polonistyka - studia podyplomowe
S
studia podyplomowe w zakresie logopedii
T
tłumaczenia ustne - studia podyplomowe
translatoryka - studia podyplomowe
W
Rozwiń

Trzeba wiedzieć

ODKRYJ STUDIA FILOLOGICZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Komentarze (3)

onlineekspertwsb odpowiedz

Witam! Filologia angielska - kierunek studiów I stopnia znaleźć można w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej. Studia można podjąć w Gdańsku, Gdyni, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Osoby zainteresowane takimi studiami po szczegóły rekrutacji zapraszam na naszą stronę wsb pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Dodam, że zapis na studia do 30 maja pozwoli zaoszczędzić 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku. Nie jest także pobierana opłata wpisowego. Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia

oslo odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

czy na jakiejś uczelni można połączyć filologię angielską z norweskim? :D

osloodp W odpowiedzi do: oslo odpowiedz

uam chyba, i może w ramach mish-u