Budownictwo studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Budownictwo studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Budownictwo studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Budownictwo studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku budownictwo można podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 4800 zł za pierwszy rok studiów.

 

Politechnika Poznańska

Kierunek Budownictwo na Politechnice Poznańskiej realizowany jest na Wydziale Inżynierii Lądowej i Transportu. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są 3,5 letnie studia I stopnia kończące się tytułem inżyniera, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia zakończone tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 270 osób)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4800 zł, limit miejsc: 150 osób)

 

Studia techniczne na kierunku Budownictwo są przeznaczone dla osób, które wykazują zamiłowanie do przedmiotów ścisłych i technicznych, są zainteresowane osiągnięciami techniki w zakresie budownictwa, a także mają umiejętności manualne.

Studiując Budownictwo na Politechnice Poznańskiej, zgłębisz wiedzę z zakresu geodezji, grafiki inżynierskiej, poznasz narzędzia i metody komputerowego wspomagania, które są stosowane np. w przygotowywaniu dokumentacji technicznej. Zdobędziesz wiedzę z mechaniki ogólnej, wytrzymałości materiałów, teoretycznych modeli materiałów i zasad ogólnego kształtowania konstrukcji, która pomoże ci w przyszłej pracy. Zapoznasz się także z procedurami projektowymi i wykonawczymi, które obowiązują nie tylko w Polsce, ale i w Europie, dzięki czemu będziesz wiedział m.in. jak nadzorować prace.

Na studentów kierunku Budownictwo w Poznaniu czekają takie przedmioty jak: matematyka, budownictwo podziemne, budownictwo ogólne, historia budowy miasta, mechanika gruntów, prawo budowlane, ekonomika w budownictwie, materiały budowlane, historia budowy miast oraz wytrzymałość materiałów.

Absolwenci kierunku studiów Budownictwo w zależności od zdobytych kwalifikacji i ukończonym kursom mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w biurach projektowych, firmach wykonawczych, instytutach naukowo-badawczych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej związanej z budownictwem, w urzędach związanych z administracją nieruchomościami i nadzorem nad procesem budowlanym oraz przy budowach różnych obiektów lądowych kubaturowych, lądowych i inżynieryjnych.

Sprawdź

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU BUDOWNICTWO - POZNAŃ

Komentarze (0)