Kierunek lekarski studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Kierunek lekarski studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Kierunek lekarski studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Kierunek lekarski studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku lekarskim można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 33000 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek lekarski  studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu

  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Studia na kierunku lekarskim odbywają się na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia realizowane są w systemie jednostopniowym – są to sześcioletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 340 osób)
  • niestacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 35000 zł)

 

Studia medyczne na kierunku lekarskim skierowane są dla osób odpowiedzialnych, systematycznych, lubiących się uczyć i którym biologia czy chemia nie sprawiają większych trudności. Bardzo ważnym elementem jest także empatia – jako lekarz będziesz pracować z osobami o różnej kondycji fizycznej lub psychicznej. Na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego po odbyciu stażu będziesz mieć możliwość wybrania jednej z wielu specjalizacji np. chirurgii, pediatrii, neurologii, psychiatrii lub ortopedii.

Studiując na kierunku lekarskim poznasz budowę, mechanizmy i funkcjonowanie organizmu zdrowego, a także jego zaburzenia – w kontekście budowy i funkcjonowania. Jako student poznasz choroby na poziomie jednostki, grupy społecznej oraz populacji, dowiesz się jak je diagnozować i leczyć na poziomie lekarza ogólnego. Nauczysz się jak przeprowadzać wywiad z pacjentem i jak filtrować informacje by postawić trafną diagnozę. Wszystkie zdobyte umiejętności w czasie zajęć teoretycznych, będziesz mieć okazję rozwijać podczas praktyk.

Przedmioty, jakie czekają na studentów kierunku lekarskim to m.in. histologia, mikrobiologia, psychologia lekarska, patomorfologia, medycyna ratunkowa, komunikacja medyczna, etyka lekarska oraz biologia z genetyką.

Absolwenci kierunku lekarskiego mogą znaleźć zatrudnienie w przychodniach, klinikach, sanatoriach, klinikach, szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, gabinetach lekarskich, hospicjach, stacjach pogotowia ratunkowego oraz placówkach naukowo-badawczych.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia medyczne w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Kierunek lekarski w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKI - POZNAŃ

Komentarze (0)