Kierunek Lekarski - Poznań

Kierunek Lekarski - Poznań

Kierunek Lekarski - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

lekarskim

Odkryj kierunek lekarski w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Kierunek Lekarski studia Poznań | woj. wielkopolskie

Z zawodem lekarza wiąże się prestiż, zaufanie społeczne, odpowiedzialność. Dlatego studia te nie należą do najłatwiejszych, a ilość wiedzy, którą należy pozyskać jest, mówiąc łagodnie, bardzo duża. Efekty jej zdobycia dzieli się na dwie grupy: ogólne i szczegółowe. W tej pierwszej znajdują się umiejętności i kompetencje społeczne związane, na przykład, ze znajomością budowy i funkcji organizmu, rozpoznawaniem stanów zagrażających życiu i utrzymywaniu poprawnych relacji z pacjentem. Druga grupa to olbrzymia układanka; od znajomości konsekwencji zaburzeń regulacji hormonalnej, przez zakażenia układu nerwowego, po umiejętność przeprowadzenia biopsji cienkoigłowej. Jednym słowem, by stać się lekarzem nie można pominąć choćby jednej, nawet najmniejszej części tej dydaktycznej układanki. 
Kierunek Lekarski w Poznaniu to możliwość odkrywania medycznych pasji, z nauką udzielania pomocy i ratowania ludzkiego życia. Studenci uczą się stawiać wstępne diagnozy, badać i leczyć. Po odbyciu stażu mają okazję wyboru jednej z wielu specjalizacji m. in. chirurgii, pediatrii, ortopedii, neurologii czy psychiatrii. 
Kierunek Lekarski w Poznaniu skierowany jest do osób odpowiedzialnych, łatwo nawiązujących kontakty i, co równie istotne, współczujących. Kształcenie prowadzone jest na jednolitych studiach magisterskich.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK KIERUNEK LEKARSKI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Kierunek Lekarski w Poznaniu?

Jak wygląda rekrutacja na Kierunek Lekarski w Poznaniu? Przepustką na studia jest konkurs świadectw, w którym należy zabłysnąć, na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, w tym obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z fizyki. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału. Wymagania na Kierunek Lekarski w Poznaniu to wysoko ustawiona poprzeczka, także dlatego, że w toku nauki studenci muszą zmierzyć się z długą listą przedmiotów. A znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: biochemia z elementami diagnostyki, histologia, diagnostyka laboratoryjna, komunikacja medyczna, psychologia lekarska, mikrobiologia, patomorfologia, medycyna ratunkowa.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Jaka praca po studiach na Kierunku Lekarskim w Poznaniu?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na Kierunku Lekarskim w Poznaniu? Absolwenci znajdą zatrudnienie w przychodniach, klinikach, szpitalach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacji, gabinetach lekarskich, hospicjach, stacjach pogotowia ratunkowego czy placówkach naukowo-badawczych.

 

Jakie opinie mają studia na Kierunku Lekarskim w Poznaniu?

Dokąd udać się na studia? To, sprawiające wrażenie łatwego, pytanie nierzadko sprawia kandydatom niemałe problemy. By rozwiać wszelakie wątpliwości, warto zapytać: Jakie ma Kierunek Lekarskie w Poznaniu opinie? Agata, studentka Kierunku Lekarskiego mówi:
„Każdy lekarz musi być najlepszy. W tym zawodzie nie powinno być miejsca na przeciętność. Dlatego, żeby być najlepszym lekarzem, trzeba uczyć się od najlepszych. A żeby uczyć się od najlepszych, trzeba studiować kierunek lekarski w Poznaniu. To proste.”

KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

 

 

Komentarze (0)