Mechanika i budowa maszyn studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Mechanika i budowa maszyn studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Mechanika i budowa maszyn studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Mechanika i budowa maszyn studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku mechanika i budowa maszyn można podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 4800 zł za pierwszy rok studiów.

 

Politechnika Poznańska

Kierunek studiów Mechanika i budowa maszyn odbywa się na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze realizowane są 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się uzyskaniem tytułu inżyniera, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc 210 osób)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 4800 zł)

 

Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu to kierunek studiów dla osób, które lubią przedmioty ścisłe i są ciekawe jak działają maszyny i urządzenia, które wykorzystywane są na produkcji. Na Politechnice Poznańskiej możesz wybrać jedną ze specjalności: diagnostyka maszyn i systemy pomiarowe, informatyzacja i robotyzacja wytwarzania, inżynieria mechaniczna, konstrukcja maszyn i urządzeń, technologia przetwarzania materiałów, systemy mes w mechanice oraz wirtualna inżynieria projektowania.

Studiując Mechanikę i budowę maszyn, zostaniesz przygotowany do przyszłej pracy m.in. w przemyśle. W czasie studiów wykwalifikowana kadra będzie przedstawiać swoim adeptom więdzę z zakresu mechaniki maszyn, automatyzacji i robotyki. Dowiesz się także w jaki sposób skonstuowane są maszyny i na czym polega ich diagnostyka. Dzięki praktycznemu profilowi nauczysz się również obsługi systemów CAx, które są niezbędnym elementem w codziennej pracy inżyniera mechanika.

Absolwenci Mechaniki i budowy maszyn mogą pracować m.in. jako konstruktor wyrobów, technolog, inżynier produkcji, specjalista ds. jakości produkcji, specjalista ds. utrzymania ruchu oraz doradca techniczny ds. produkcji i kontroli jakości.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia techniczne

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN - POZNAŃ

Komentarze (0)