Mechanika i budowa maszyn - Poznań

Mechanika i budowa maszyn - Poznań

Mechanika i budowa maszyn - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

mechanika i budowa maszyn 

Odkryj mechanika i budowa maszyn w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Mechanika i budowa maszyn studia Poznań | woj. wielkopolskie

Żyjemy w czasach, w których praca za pomocą fizycznej siły człowieka jest powoli wypierana przez najnowocześniejsze urządzenia i maszyny. Nikt obecnie nie wyobraża sobie dobrze prosperującej fabryki, czy dowolnego budynku działalności przemysłowej bez odpowiedniego zaplecza w postaci maszyn.

Niemal każde gospodarstwo domowe przeciętnego Kowalskiego wyposażone jest w przynajmniej kilka sprzętów elektronicznych, znacząco ułatwiających codzienne życie. Doba komputerów wymusza na społeczeństwie podążanie za obowiązującymi trendami, a co za tym idzie, implikuje zapotrzebowanie na fachowców zdolnych do konserwacji, produkcji oraz programowania maszyn.

Śmiało można powiedzieć, że maszyny są wszędzie i choć tego nie odczuwamy, mają niemały wpływ na nasze życie codzienne. Nieustający postęp techniczny sprawia, że specjalistów w tym zakresie nie może zabraknąć, stąd duża popularność kierunku kształcenia jakim jest Mechanika i budowa maszyn. 

 

Czego się nauczysz na studiach

Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu zakłada poznanie zasad konstruowania urządzeń oraz projektowania procesów technologicznych z pomocą najnowocześniejszych systemów komputerowych wspomagających projektowanie. Jeśli brzmi to niejasno, to warto podkreślić, że dzięki umiejętnościom absolwentów tego kierunku rozwija się branża motoryzacyjna, lotnicza, a nawet spożywcza.

Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu daje studentom możliwość zaznajomienia się z budową, wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, projektowaniem i wykonywaniem obliczeń wytrzymałościowych układów mechanicznych, analizowaniem elektrycznych układów napędowych i sterowania maszyn, a także sposobami ochrony środowiska przyrodniczego w rozwiązaniach technicznych i technologicznych. Jak to wszystko pojąć? Kształcenie pierwszego i drugiego stopnia powinno wystarczyć.

 

Dla kogo te studia

Studia inżynierskie na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu z pewnością nie są dla każdego. Złożoność zagadnień bazujących na założeniach najwybitniejszych matematyków, fizyków oraz informatyków przyprawia o ból głowy znaczną część społeczeństwa.

Dlatego jeśli chciałbyś podjąć studia w Poznaniu na kierunku Mechanika i budowa maszyn na uczelni w Poznaniu, powinieneś mieć naturalną zdolność do szybkiego i efektywnego przyswajania skomplikowanych zagadnień z niemal wszystkich nauk ścisłych oraz chemii.

Dlatego jeśli jesteś ambitny, ponadprzeciętnie uzdolniony technicznie, nie boisz się przyswajania szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy, a przede wszystkim chciałbyś zdobyć w przyszłości dobrze płatny zawód, który dodatkowo zapewni ci społeczny prestiż i uznanie, to studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu?

     Jak wygląda rekrutacja na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu? Proces kwalifikacyjny na studia oparty jest na konkursie świadectw. Nie będzie niespodzianką informacja, że najważniejszym w nim przedmiotem jest „królowa nauk”, czyli matematyka. Żaden ze studentów nie ominie również skomplikowanych zagadnień fizycznych oraz z dziedziny współczesnej informatyki i chemii.

     Warto zawsze sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od uczelni. Wymagania na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi:

     • mechanika techniczna,
     • wytrzymałość materiałów i konstrukcji,
     • termodynamika techniczna,
     • oprzyrządowanie technologiczne,
     • automatyka,
     • mechanika analityczna.

      

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Harmonogram rekrutacji +

     Każdy, kto chce rozpocząć studia wyższe na kierunku mechanika i budowa maszyn, musi dokładnie zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Obejmuje on nie tylko terminy zakończenia naboru, lecz także daty składania dokumentów i wiele innych, przydatnych informacji. Szczegółowe informacje na temat harmonogramów rekrutacyjnych znajdziesz zawsze na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich.

     Przyszli studenci na wybrane kierunki mogą już rejestrować się w maju za pośrednictwem platform internetowych. Jedyne znaczenie ma jednak liczba punktów, jaką kandydaci otrzymają po przeliczeniu. To, kiedy została dokonana rejestracja na studia, nie ma żadnego znaczenia. Ważne jedynie jest to, by zarejestrować się terminowo. W tym pomoże właśnie prześledzenie harmonogramu rekrutacji. Pierwszy etap kwalifikacji zgłoszeń na studia na kierunku mechanika i budowa maszyn kończy się na ogół w lipcu, niedługo po ogłoszeniu wyników matur. To także czas składania podstawowych dokumentów oraz oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego.

     Na kierunki, na które nie został wypełniony limit miejsc, zostaje otwarty dodatkowy etap rekrutacji. Umożliwia on dostanie się na studia nowej puli osób. Ten etap rekrutacji odbywa się na ogół na początku sierpnia i kończy we wrześniu, wraz z ogłoszeniem ostatecznego naboru.

     Dokumenty rekrutacyjne +

     Składanie dokumentów rekrutacyjnych to jeden z najważniejszych kroków, jakie powinni wykonać zakwalifikowani kandydaci. Warto zatem odpowiednio wcześnie zorientować się, jakie dokumenty dostarczyć do dziekanatu wybranej uczelni w pierwszej kolejności. Każdy ośrodek akademicki sam ustala ten podstawowy zestaw, powinny się w nim znaleźć jednak:

     • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
     • świadectwo dojrzałości uzyskane poza polskim system oświaty + tłumaczenie dokumentu;
     • jedna aktualna fotografia (wymogi takie, jak w przypadku fotografii dowodowej);
     • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
     • różnego rodzaju umowy itd.

     Pamiętaj, by dokumenty dostarczyć terminowo, ponieważ w innym przypadku zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych lub nie będziesz brał udziału w dalszych etapach rekrutacji. Na ogół dokumenty powinny być dostarczone w papierowej teczce, która opisana będzie twoim imieniem i nazwiskiem.

     Opłaty rekrutacyjne +

     Terminowe uiszczenie opłaty rekrutacyjnej to najważniejszy krok w procesie rekrutacji. Jeżeli zostanie on przez ciebie zbagatelizowany, to w ogóle nie dostaniesz szansy na to, by wziąć udział w rekrutacji na studia. Opłaty rekrutacyjne wahają się w Polsce od 85 do mniej więcej 150 złotych. Wszystko zależy tak naprawdę od wybranej uczelni i kierunku. Niektóre ośrodki akademickie wymagają, by opłatę uiszczać za każdy wybrany kierunek, inne obejmują pulę kierunków. Opłaty możesz dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Pamiętaj, że liczy się czas księgowania wpłaty, więc wykonają ją odpowiednio wcześnie. Dodatkowo powinieneś potwierdzenie przelewu dostarczyć do dziekanatu uczelni.

     Przedmioty kwalifikacyjne +

     Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn zadedykowane są tylko dla najlepszych umysłów ścisłych. W praktyce oznacza to, że rekrutacja na ten kierunek jest wyjątkowo zacięta i na studia dostają się wyłącznie najlepsi. W swoich przygotowaniach maturalnych szczególną uwagę musisz położyć na naukę przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki, chemii, czy informatyki. Zastanów się, z których z nich czujesz się najlepiej.

     Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

     Punkty, które dany kandydat uzyska podczas egzaminów maturalnych, odpowiednio są przeliczane przez dany ośrodek akademicki. I dopiero liczba punktów po przeliczeniu decyduje, czy maturzysta znalazł się na listach osób przyjętych. Przeliczniki ustalane są indywidualnie. Muszą one jednak uwzględniać, czy dany przedmiot znajduje się w wymogach rekrutacyjnych (np. w przypadku mechaniki i budowy maszyn punktowana będzie fizyka, a nie na przykład historia) oraz na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot.

     Olimpiady oraz konkursy +

     Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn zaliczane są do renomowanego grona kierunków inżynieryjnych. Wybierane są one na ogół przez osoby, które nie boją się intelektualnych wyzwań. Jeżeli jesteś jedną z nich, kochasz nowinki technologiczne, a skomplikowane zadania matematyczne są dla ciebie łatwizną, to pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Twoja wiedza musi być rozległa, jest jednak o co walczyć – laureaci oraz finaliści olimpiad na stopniu centralnym dostają się na studia poza kolejnością. Nie zwalnia ich to jednak z obowiązku przystąpienia do obowiązkowych egzaminów maturalnych. W przypadku studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn rozważ:

     • Olimpiadę Wiedzy Technicznej;
     • Olimpiadę Matematyczną;
     • Olimpiadę Fizyczną;
     • czy nawet Olimpiadę Chemiczną.

     Jak wyglądają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu

     Uczelnia w Poznaniu, która postanowiła wzbogacić repertuar oferowanych kierunków o Mechanikę i budowę maszyn, stawia na wykształcenie wykwalifikowanego grona przyszłych pracowników, zdolnych do odpowiedzenia na potrzeby współczesnego rynku pracy.

     Dlatego studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu nie będą należały do najłatwiejszych. Nauka będzie tym bardziej skomplikowana ze względu na interdyscyplinarność opisywanego kierunku. Każdy ze studentów poza złożoną wiedzą ogólną, będzie musiał przyswoić rozszerzone zagadnienia z zakresu wybranej przez siebie wiedzy szczegółowej.

      

     Program studiów i przedmioty

     Podstawą pod rozwój bardziej specjalistycznych zagadnień będzie przyswojenie gruntownych założeń z dziedziny matematyki oraz fizyki – dlatego swoją przygodę z Mechaniką i budową maszyn w Poznaniu rozpoczniesz do przypomnienia i rozszerzenia posiadanej już wiedzy z tych dwóch dziedzin.

     Na dalszych etapach swojej edukacji poznasz szczegółowe zasady programowania w kilku wybranych, najczęściej używanych językach, dzięki czemu będziesz w stanie stworzyć użyteczne programy i aplikacje na urządzenia przenośne, co będzie dobrym fundamentem pod zgłębienie istoty programowania poszczególnych maszyn i urządzeń elektronicznych.

     W trakcie praktycznych zajęć warsztatowych będziesz miał okazję poobserwować starszych kolegów, będących absolwentami Mechaniki i budowy maszyn, na ich stanowiskach pracy, co pozwoli ci zorientować się w specyfice pracy i zrozumieć potrzeby współczesnego rynku.

     Nie bez znaczenia pozostanie zgłębienie podstaw materiałoznawstwa, a co za tym idzie, także i złożonej wiedzy chemicznej. Każdy z przyszłych absolwentów powinien być jak najbardziej świadomym pracownikiem, zdolnym do zastosowania materiałów adekwatnych do aktualnych potrzeb.

     Wiedza, którą zdobędziesz będzie obejmowała ogromne spektrum z obszaru różnych specjalności i dziedzin współczesnej nauki. Pomimo trudów, jakich niewątpliwie doświadczysz jako student Mechaniki i budowy maszyn w Poznaniu, warto być zaangażowanym w cały proces edukacyjny, aby stać się najlepszym pracownikiem współczesnego rynku pracy.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

     MECHANIKA I BUODWA MASZYN POZNAŃ STUDIA ZAOCZNE

      

     mechanika i budowa maszyn studia Poznań

      

     Ile trwają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu

     Studia inżynierskie w Poznaniu na kierunku Mechanika i budowa maszyn należą do prestiżowego kanonu nauk inżynierskich i technicznych, co oznacza, że pierwszy stopień studiów zawsze zostaje zwieńczony uzyskaniem przez absolwentów tytułu inżyniera.

     Sudia inżynierskie, niezależnie od wybranej uczelni oferującej pożądany kierunek, zazwyczaj będą trwały siedem semestrów, a więc trzy i pół roku.

     Dla najambitniejszych, chcących poszerzyć zdobytą z pierwszego etapu studiów wiedzę, otworzy się możliwość podjęcia magisterskich, trwających półtora roku, studiów drugiego stopnia. Zagospodarowanie tego dodatkowego czasu pozwoli na wzbogacenie kompetencji i stanie się lepszym pracownikiem.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN POZNAŃ STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu

     Zanim aplikujesz na jakiekolwiek kierunki studiów w Poznaniu, warto, abyś zasięgnął informacji na temat ustaleń rekrutacyjnych, obowiązujących daną uczelnię. Jako że Mechanika i budowa maszyn są studiami inżynierskimi, podstawowymi przedmiotami, z których wyniki będą brane pod uwagę w procesie rekrutacyjnym, są matematyka, fizyka oraz informatyka.

     Wymienione powyżej przedmioty warto zdawać na poziomie rozszerzonym – procentowy wynik będzie wówczas mnożony o większą wartość niż wynik uzyskany na maturze podstawowej.

      

     Proces rekrutacji

     Nieustannie rosnąca popularność tego kierunku sprawia, że kandydataci zwiększają starania podczas nauki, aby osiągnięte wyniki maturalne były jak najwyższe. Kandydaci na studia drugiego stopnia powinni na poważnie podejść do zdobywania pozytywnych ocen na dyplomie – to właśnie one będą decydujące w perspektywie przyjęcia na studia.

     Jeśli jesteś laureatem bądź finalistą konkursów przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim, prawdopodobnie otrzymasz stuprocentowy wynik z matury na poziomie rozszerzonym, a to w znacznym stopniu ułatwi ci dostanie się na wymarzony kierunek studiów.

     Kiedy wiesz już, że Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu to coś, co chcesz studiować, a ponadto udało ci się wybrać uczelnię oferującą możliwość podjęcia tych studiów, pozostanie ci już tylko zarejestrowanie swojego profilu kandydata poprzez znajdujący się na stronie internetowej uczelni formularz.

     Aby nie zostać skreślonym z listy studentów, należy dostarczyć fotografię o wymiarach 35X45mm, która znajdzie się na legitymacji studenckiej, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

     zasady rekrutacji na studia

      

     mechanika i budowa maszyn studia Poznań

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu?

     Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu? Taką, o której marzy wielu – dobrze płatną, prestiżową i odpowiadającą na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy.

     Absolwenci znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, gdzie nie tylko zajmą się tworzeniem projektów samych maszyn, aby były jak najlepiej przystosowane pod względem budowy fizycznej do pełnionej funkcji, ale również programowaniem ich poprawnego działania.

     Ponadto każdy z abiturientów Mechaniki i budowy maszyn będzie mógł szukać zatrudnienia w: jednostkach projektowych, jednostkach konstrukcyjnych, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, zakładach lotniczych, jednostkach naukowo- badawczych, jednostkach związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych.

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu?

     Gdzie studiować? Gdzie zdobywać wiedzę i umiejętności? Czy w ogóle istotne jest miejsce, w którym pobieramy kształcenia? Na te i podobne pytania warto znaleźć odpowiedzi, dlatego należy zapytać: Jakie ma kierunek Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu opinie?

      

     Hubert, student drugiego stopnia Mechaniki i budowy maszyn mówi:

     „Przyjechałem na studia do Poznania z Płocka, więc pokonałem niemała odległość, aby się uczyć. Przyjechałem do Poznania, bo wiem, że tutaj zdobędę dobre wykształcenie, a także liczę na to, że w tym mieście będę mógł realizować swoje plany zawodowe.”

     KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W POZNANIU

     energetyka
     informatyka
     urban management
     Rozwiń

     POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE NIESTACJONARNE W POZNANIU

     23 Uczelnie w Poznaniu

     Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

      

     Studia na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania

     Studia na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu

      

     Komentarze (0)