Prawo studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Prawo studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)
Prawo studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Prawo studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Studia w Poznaniu na kierunku pedagogika można podjąć na 4 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu, Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. Prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu, Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

1. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Kierunek studiów Prawo na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu realizowany jest w systemie jednostopniowym – są to jednolite studia magisterskie trwające pięć lat.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 7300 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 7300 zł)

 

Studia na kierunku Prawo są dla osób, które marzą, aby zostać sędzia lub adwokatem, nie boją się kodeksów i ustaw oraz doskonale odnajdują się, pracując pod presją czasu.

Studiując Prawo, poznasz i zaczniesz stosować przepisy prawa z różnych dziedzin, m.in. z postępowania cywilnego, karnego i administracyjnego. W czasie zajęć dowiesz się jak prawidłowo interpretować regulacje prawne oraz jak nie złamamać prawa. Poznasz także zagadnienienia z prawa autorskiego np. ile trwa, kto mu podlega i jak ono funkcjonuje w przestrzeni internetowej. 

Przedmioty, jakie czekają na studentów Prawa na WSB to m.in. język obcy, podstawy ekonomii, komunikacja i negocjowanie, prawoznawstwo, tradycje prawa, logika, doktryny polityczno-prawne, teoria i filozofia prawa, prawo cywilne, prawo handlowe, prawo finansowe, warsztaty prawnicze, prawo własności intelektualnej, prawo karne gospodarcze, prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe, prawo ochrony środowiska oraz przygotowanie do aplikacji.

Absolwenci studiów na kierunku Prawo mogą znaleźć pracę w sądownictwie, administracji państwowej, policji i notariatach. Mogą pracować w zależności od wyboru aplikacji jako: sędzia, adwokat, notariusz lub prokurator.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu

Kierunek studiów Prawo na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu realizowany jest w systemie jednostopniowym – są to jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne
  • niestacjonarne

 

Na studiach na kierunku Prawo, odnajdą się osoby, które nie mają problemów z historią, ponieważ jest to jeden z ważniejszych przedmiotów. Na tym kierunku przydatna będzie także dobra pamięć, co ułatwi zapamiętywanie konkretnych przepisów.

Studiując Prawo będziesz ćwiczyć logiczne myślenie oraz oczywiście konkretne przepisy prawa, co będzie niezbędne do wykonywania takich zawodów jak: adwokat, radca prawny czy prokurator.

Przedmioty, z jakimi będą musieli zmierzyć się studenci kierunku studiów Prawo: doktryny polityczne, ekonomia, etyka prawnicza, logika prawnicza, historia polskiego prawa, postępowanie cywilne oraz karne, łacińska terminologia prawnicza, podstawy kryminalistyki, prawo autorskie i prawa pokrewne, prawo karne, prawo handlowe, prawoznawstwo, statystyka i demografia, prawo Unii Europejskiej, prawo prasowe i medialne, prawo międzynarodowe publiczne i prywatne, teoria i filozofia prawa, warsztaty z negocjacji i mediacji oraz prawo rzymskie.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako adwokaci, notariusze, prokuratorzy, radcy prawni, sędziowie, specjaliści ds. prawa międzynarodowego oraz urzędnicy.

Dowiedz się więcej

 

3. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

Studia na kierunku Prawo na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu realizowane jest w systemie jednostopniowym, oznacza to, że są to jednolite studia magisterskie, które trwają przez dziesięć semestrów.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne
  • niestacjonarne

 

Kierunek studiów Prawo w Poznaniu przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zagadnieniami prawniczymi, naukami społecznymi, historią oraz dla ambitnych i posiadających dobrą pamięć. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu organizuje kursy dla absolwentów do egzaminów na aplikacje.

Wybierając Prawo zdobędziesz wiedzę z różnych dziedzin prawa oraz dowiesz się jak analizować dokumenty prawnicze, co jest niezbędną wiedzą do odbycia aplikacji i podjęcia pracy prawnika.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Prawa to m.in. prawo konstytucyjne, logika prawnicza, historia prawa polskiego, prawoznawstwo, postępowanie administracyjne, prawo karne, język obcy, kryminologia, prawo międzynarodowe, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo gospodarcze, etyka zawodowa oraz prawo wykroczeń.

Absolwenci kierunku studiów Prawo mogą podjąć pracę jako: sędzia, prokurator, adwokat, radca, notariusz oraz komornik. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w sądownictwie, prokuraturach, policji, administracji państwowej oraz notariatach.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia prawnicze w Poznaniu

Studia prawnicze

Kierunki studiów w Poznaniu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - POZNAŃ

Komentarze (0)