Studia prawnicze Poznań

Studia prawnicze Poznań

Studia prawnicze Poznań

Największy wybór studiów

prawniczych w Poznaniu

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia prawnicze Poznań | woj. wielkopolskie

W Poznaniu studia prawnicze możecie realizować przede wszystkim na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a także od niedawna macie możliwość podjęcia kształcenia na prywatnej uczelni - w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, która posiada swój oddział w Poznaniu i tu właśnie prowadzi kierunek prawo. Wydział Uniwersytecki jest jednym z najstarszych w Polsce, powstał aż w 1919 roku! Niezmiennie cieszy się prestiżem i popularnością. Studia prawnicze ukończyli tu na przykła Andrzej Stelmachowski, Jan Nowak-Jeziorański, Krzysztof Skubiszewski, Hanna Suchocka czy Jerzy Waldorff. Wykładowcy z Uniwersyteckiego Wydziału Prawa i Administracji to teoretycy i praktycy, angażujący się w życie publiczne, polityczne, jak i oczywiście prawnicze.

Dzięki temu studenci mają szansę uzyskania wiedzy praktycznej, zdobycia również doświadczenia, dzięki licznym możliwościom odbywania praktyk podczas studiów, a także mają stały kontakt ze środowiskiem prawniczym w Poznaniu. Wykładowcy poznańscy to eksperci w swych dziedzinach, często udzielają wywiadów i wypowiadają się o sprawach kluczowych. Uczelnia ta współpracuje z licznymi zagranicznymi placówkami, dzięki czemu możecie studiować także w innych placówkach w ramach wymiany międzynarodowej, nie rezygnując z toku rodzimych studiów!

Studenci poznańskiego Wydziału Prawa i Administracji są wyjątkowo aktywni, zrzeszają się w liczne organizacje, działają aktywnie prospołecznie, organizują liczne wydarzenia kulturalne, dzięki czemu na starcie są lepiej przygotowanymi działaczami, niż studenci wielu innych uczelni państwowych w Polsce.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA PRAWNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia prawnicze w Poznaniu

Studia prawnicze obwarowane są ciężkim do przejścia konkursem świadectw maturalnych. Dobrze zdana matura nie wystarczy. Musisz postarać się o celujące wyniki. W szczególności zadbaj o wyniki z historii, języka polskiego, obcego i matematyki. Przyłóż się do każdego egzaminu. Prawo obwarowane jest tak dużą ilością kandydatów, że naprawdę trudno jest się przebić z dobrymi wynikami. Nie blokujcie swojej szansy choćby najmniejszym lenistwem!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia prawnicze niestacjonarne w Poznaniu

Studia prawnicze w Poznaniu to marzenie niejednego kandydata. Studia w interesującym mieście, na prestiżowym kierunku to świetne połączenie, zatem nie dziwi szerokie zainteresowanie nauką zarówno w stolicy Wielkopolski, jak i tym obszarze tematycznym.

Nierzadko słyszy się opinie mówiące, że kierunki takie jak Prawo, czyli należące do najbardziej wymagających, studiować można wyłącznie w formie dziennej, ponieważ potrzeba czasu na dokładne zaznajomienie się z przepisami oraz przeczytanie wszystkich istotnych podręczników. Owszem, potrzeba czasu na pozyskanie wiedzy, ale nie oznacza to, że nie da się przejść przez studia prawnicze w trybie innym niż dzienny. Potwierdzeniem tego są oferty dydaktyczne poznańskich uczelni, które proponują studia prawnicze w formie niestacjonarnej.

Studia niestacjonarne można podzielić na studia wieczorowe, czyli takie, które realizowane są od poniedziałku do piątku, lecz w godzinach popołudniowych oraz na studia zaoczne, prowadzone w weekendy, w ramach tzw. zjazdów. W przypadku studiów prawniczych w Poznaniu częściej można odnaleźć tę drugą formę. Charakteryzuje się ona tym, że program kształcenia ulega skondensowaniu, co prowadzi nie tylko do wypełnienia siatki zajęć, ale także do tego, iż może zabraknąć czasu na wykładach, aby dogłębnie przeanalizować dane zagadnienie. Dlatego studenci studiów zaocznych muszą wyróżniać się samodzielnością i dyscypliną. Bez tych umiejętności studia prawnicze w trybie zaocznym będą po prostu nie do przejścia. 

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA NIESTACJONARNE W POZNANIU

STUDIA PRAWNICZE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

A
M
O
P
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach prawniczych

Realizując studia prawnicze za pewne wiecie jako kto będziecie pracować - czy wybierzecie aplikację adwokacką czy radcy prawnego, a może w ogóle nie będziecie starać się o dopuszczenie do zawodu, bądź wystartujecie od razu na stanowisko sędziego! Praca po studiach prawniczych jest dość oczywista - możecie wybrać ścieżkę wytyczoną przez środowisko prawnicze, jak i możecie działać na własną rękę, wykorzystując wiedzę prawniczą do zawojowania światem biznesu.

Wiele osób w ten sposób postępuje, decydując się na realizację własnych planów i zamierzeń. Wejście w środowisko adwokatów, prokuratorów, radców prawnych jest dość trudne. Wymaga samozaparcia i bardzo dobrego przygotowania teoretycznego do pracy. Potrzebna jest również nietypowa osobowość, dzięki której będziecie mieli siłę do walki. Osobowość jest tu kluczem do podjęcia pracy po studiach prawniczych. Niejednokrotnie będziecie mieli okazję do tego, by zwątpić w dobro świata, ludzi, patrząc na liczne kłamstwa, zbrodnie, morderstwa, będziecie musieli wykazać się niezwykłą siłą, by nie zwątpić, że idziecie w dobrym kierunku.

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PRAWNICZE I ADMINISTRACJA

23 Uczelnie w Poznaniu

 

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA STUDIA PRAWNICZE

 

Wydział Prawa i Administracji

  • Administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
  • Prawno-ekonomiczny - studia I i II stopnia stacjonarne
  • Prawo europejskie - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne
  • Prawo - studia jednolite magisterskie, stacjonarne, zaoczne
  • Prawo (Viadrina) - prowadzone wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, studia jednolite magisterskie, stacjonarne
  • Zarządzanie i prawo w biznesie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


SZKOŁA WYŻSZA PSYCHOLOGII SPOŁECZNEJ STUDIA PRAWNICZE

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oferuje kształcenie na kierunku prawo w ramach studiów jednolitych magisterskich, jak i kierunek prawo dla absolwentów innych kierunków magisterskich, jak i licencjackich, mając na celu przygotowanie do pracy w biznesie, zdobycie lepszego wykształcenia w zakresie prawa, niezbędnego do funkcjonowania we współczesnym świecie.

 


WYŻSZA SZKOŁA UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH STUDIA PRAWNICZE

Także Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu oferuje kształcenie na kierunku prawo w trybie jednolitych studiów magisterskich.

 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA STUDIA PRAWNICZE

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu prowadzi zajęcia na kierunkach: Prawo - studia pięcioletnie, jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne; Administracja - trzyletnie studia licencjackie; Prawo w biznesie - trzyletnie studia licencjackie oraz Administracja i bezpieczeństwo - studia podyplomowe

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

Adam odpowiedz

Ostatnio prawo otworzyli na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. To znakomita alternatywa dla osób, które szukają uczelni niepublicznej. Mają naprawdę dobrą renomę i znakomite przygotowanie merytoryczne.