Studia prawnicze Poznań

Studia prawnicze Poznań

Studia prawnicze Poznań

Największy wybór studiów

prawniczych w Poznaniu

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia prawnicze Poznań | woj. wielkopolskie

W Poznaniu studia prawnicze możecie realizować przede wszystkim na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a także od niedawna macie możliwość podjęcia kształcenia na prywatnej uczelni - w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, która posiada swój oddział w Poznaniu i tu właśnie prowadzi kierunek prawo. Wydział Uniwersytecki jest jednym z najstarszych w Polsce, powstał aż w 1919 roku! Niezmiennie cieszy się prestiżem i popularnością. Studia prawnicze ukończyli tu na przykła Andrzej Stelmachowski, Jan Nowak-Jeziorański, Krzysztof Skubiszewski, Hanna Suchocka czy Jerzy Waldorff. Wykładowcy z Uniwersyteckiego Wydziału Prawa i Administracji to teoretycy i praktycy, angażujący się w życie publiczne, polityczne, jak i oczywiście prawnicze.

Dzięki temu studenci mają szansę uzyskania wiedzy praktycznej, zdobycia również doświadczenia, dzięki licznym możliwościom odbywania praktyk podczas studiów, a także mają stały kontakt ze środowiskiem prawniczym w Poznaniu. Wykładowcy poznańscy to eksperci w swych dziedzinach, często udzielają wywiadów i wypowiadają się o sprawach kluczowych. Uczelnia ta współpracuje z licznymi zagranicznymi placówkami, dzięki czemu możecie studiować także w innych placówkach w ramach wymiany międzynarodowej, nie rezygnując z toku rodzimych studiów! Studenci poznańskiego Wydziału Prawa i Administracji są wyjątkowo aktywni, zrzeszają się w liczne organizacje, działają aktywnie prospołecznie, organizują liczne wydarzenia kulturalne, dzięki czemu na starcie są lepiej przygotowanymi działaczami, niż studenci wielu innych uczelni państwowych w Polsce.

KIERUNKI PRAWNICZE W POZNANIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA PRAWNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia prawnicze w Poznaniu

Studia prawnicze obwarowane są ciężkim do przejścia konkursem świadectw maturalnych. Dobrze zdana matura nie wystarczy. Musisz postarać się o celujące wyniki. W szczególności zadbaj o wyniki z historii, języka polskiego, obcego i matematyki. Przyłóż się do każdego egzaminu. Prawo obwarowane jest tak dużą ilością kandydatów, że naprawdę trudno jest się przebić z dobrymi wynikami. Nie blokujcie swojej szansy choćby najmniejszym lenistwem!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach prawniczych

Realizując studia prawnicze za pewne wiecie jako kto będziecie pracować - czy wybierzecie aplikację adwokacką czy radcy prawnego, a może w ogóle nie będziecie starać się o dopuszczenie do zawodu, bądź wystartujecie od razu na stanowisko sędziego! Praca po studiach prawniczych jest dość oczywista - możecie wybrać ścieżkę wytyczoną przez środowisko prawnicze, jak i możecie działać na własną rękę, wykorzystując wiedzę prawniczą do zawojowania światem biznesu.

Wiele osób w ten sposób postępuje, decydując się na realizację własnych planów i zamierzeń. Wejście w środowisko adwokatów, prokuratorów, radców prawnych jest dość trudne. Wymaga samozaparcia i bardzo dobrego przygotowania teoretycznego do pracy. Potrzebna jest również nietypowa osobowość, dzięki której będziecie mieli siłę do walki. Osobowość jest tu kluczem do podjęcia pracy po studiach prawniczych. Niejednokrotnie będziecie mieli okazję do tego, by zwątpić w dobro świata, ludzi, patrząc na liczne kłamstwa, zbrodnie, morderstwa, będziecie musieli wykazać się niezwykłą siłą, by nie zwątpić, że idziecie w dobrym kierunku.

STUDIA PRAWNICZE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA STUDIA PRAWNICZE

 

Wydział Prawa i Administracji

  • Administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
  • Prawno-ekonomiczny - studia I i II stopnia stacjonarne
  • Prawo europejskie - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne
  • Prawo - studia jednolite magisterskie, stacjonarne, zaoczne
  • Prawo (Viadrina) - prowadzone wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, studia jednolite magisterskie, stacjonarne
  • Zarządzanie i prawo w biznesie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


SZKOŁA WYŻSZA PSYCHOLOGII SPOŁECZNEJ STUDIA PRAWNICZE

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oferuje kształcenie na kierunku prawo w ramach studiów jednolitych magisterskich, jak i kierunek prawo dla absolwentów innych kierunków magisterskich, jak i licencjackich, mając na celu przygotowanie do pracy w biznesie, zdobycie lepszego wykształcenia w zakresie prawa, niezbędnego do funkcjonowania we współczesnym świecie.

 


WYŻSZA SZKOŁA UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH STUDIA PRAWNICZE

Także Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu oferuje kształcenie na kierunku prawo w trybie jednolitych studiów magisterskich.

 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA STUDIA PRAWNICZE

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu prowadzi zajęcia na kierunkach: Prawo - studia pięcioletnie, jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne; Administracja - trzyletnie studia licencjackie; Prawo w biznesie - trzyletnie studia licencjackie oraz Administracja i bezpieczeństwo - studia podyplomowe

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)