Studia prawnicze Poznań

Studia prawnicze Poznań

Studia prawnicze Poznań

Największy wybór studiów

prawniczych w Poznaniu

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia prawnicze Poznań | woj. wielkopolskie

Studia prawnicze w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W POZNANIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Administracja stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Kierunek prawno-ekonomiczny stacjonarne I stopnia, II stopnia
Prawo stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Prawo europejskie stacjonarne I stopnia, II stopnia
Prawo w biznesie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Zarządzanie i prawo w biznesie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu są studia prawnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W POZNANIU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia prawnicze w Poznaniu

Studia prawnicze obwarowane są ciężkim do przejścia konkursem świadectw maturalnych. Dobrze zdana matura nie wystarczy. Musisz postarać się o celujące wyniki.

W szczególności zadbaj o wyniki z historii, języka polskiego, obcego i matematyki. Przyłóż się do każdego egzaminu. Prawo obwarowane jest tak dużą ilością kandydatów, że naprawdę trudno jest się przebić z dobrymi wynikami. Nie blokujcie swojej szansy choćby najmniejszym lenistwem!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia prawnicze niestacjonarne w Poznaniu

Studia prawnicze w Poznaniu to marzenie niejednego kandydata. Studia w interesującym mieście, na prestiżowym kierunku to świetne połączenie, zatem nie dziwi szerokie zainteresowanie nauką zarówno w stolicy Wielkopolski, jak i tym obszarze tematycznym.

Nierzadko słyszy się opinie mówiące, że kierunki takie jak Prawo, czyli należące do najbardziej wymagających, studiować można wyłącznie w formie dziennej, ponieważ potrzeba czasu na dokładne zaznajomienie się z przepisami oraz przeczytanie wszystkich istotnych podręczników.

Owszem, potrzeba czasu na pozyskanie wiedzy, ale nie oznacza to, że nie da się przejść przez studia prawnicze w trybie innym niż dzienny. Potwierdzeniem tego są oferty dydaktyczne poznańskich uczelni, które proponują studia prawnicze w formie niestacjonarnej.

Studia niestacjonarne można podzielić na studia wieczorowe, czyli takie, które realizowane są od poniedziałku do piątku, lecz w godzinach popołudniowych oraz na studia zaoczne, prowadzone w weekendy, w ramach tzw. zjazdów. W przypadku studiów prawniczych w Poznaniu częściej można odnaleźć tę drugą formę.

Charakteryzuje się ona tym, że program kształcenia ulega skondensowaniu, co prowadzi nie tylko do wypełnienia siatki zajęć, ale także do tego, iż może zabraknąć czasu na wykładach, aby dogłębnie przeanalizować dane zagadnienie. Dlatego studenci studiów zaocznych muszą wyróżniać się samodzielnością i dyscypliną. Bez tych umiejętności studia prawnicze w trybie zaocznym będą po prostu nie do przejścia. 

czytaj dalej studia prawnicze niestacjonarne (zaoczne) w Poznaniu

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W POZNANIU POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W POZNANIU

STUDIA PRAWNICZE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

A
C
D
E
M
N
O
P
W
Rozwiń

Jak wyglądają studia prawnicze w Poznaniu?

W Poznaniu studia prawnicze możecie realizować przede wszystkim na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a także od niedawna macie możliwość podjęcia kształcenia na prywatnej uczelni - w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, która posiada swój oddział w Poznaniu i tu właśnie prowadzi kierunek prawo.

Wydział Uniwersytecki jest jednym z najstarszych w Polsce, powstał aż w 1919 roku! Niezmiennie cieszy się prestiżem i popularnością. Studia prawnicze ukończyli tu na przykła Andrzej Stelmachowski, Jan Nowak-Jeziorański, Krzysztof Skubiszewski, Hanna Suchocka czy Jerzy Waldorff. Wykładowcy z Uniwersyteckiego Wydziału Prawa i Administracji to teoretycy i praktycy, angażujący się w życie publiczne, polityczne, jak i oczywiście prawnicze.

Dzięki temu studenci mają szansę uzyskania wiedzy praktycznej, zdobycia również doświadczenia, dzięki licznym możliwościom odbywania praktyk podczas studiów, a także mają stały kontakt ze środowiskiem prawniczym w Poznaniu.

Wykładowcy poznańscy to eksperci w swych dziedzinach, często udzielają wywiadów i wypowiadają się o sprawach kluczowych. Uczelnia ta współpracuje z licznymi zagranicznymi placówkami, dzięki czemu możecie studiować także w innych placówkach w ramach wymiany międzynarodowej, nie rezygnując z toku rodzimych studiów!


Studenci poznańskiego Wydziału Prawa i Administracji są wyjątkowo aktywni, zrzeszają się w liczne organizacje, działają aktywnie prospołecznie, organizują liczne wydarzenia kulturalne, dzięki czemu na starcie są lepiej przygotowanymi działaczami, niż studenci wielu innych uczelni państwowych w Polsce.

 

Studia prawnicze w Poznaniu możemy podzielić na:

 

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Osoby rozpoczynające kształcenie wyższe na kierunkach prawniczych w Poznaniu będą miały do wyboru studia licencjackie oraz jednolite magisterskie. Na ukończenie tych pierwszych poświęcisz trzy lata, natomiast zdobywanie tytułu magistra będzie wymagało przejścia przez dziesięć semestrów, co w praktyce daje pięć lat. Poznańskie ośrodki akademickie posiadają w swojej ofercie również atrakcyjne studia podyplomowe.

Chcąc poszerzyć kompetencje, dzięki którym posiadasz tytuł licencjata lub magistra dowolnej dziedziny prawniczej lub marzysz o nabyciu całkiem nowych umiejętności, właśnie one okażą się strzałem w dziesiątkę.

Kształcenie wyższe w Poznaniu możesz rozpocząć stacjonarnie lub zaocznie – w zależności od ustaleń konkretnego ośrodka akademickiego odnośnie wybranego przez ciebie kierunku lub twoich własnych preferencji.

Studia w trybie stacjonarnym cieszą się największą popularnością wśród kandydatów ceniących sobie regularne porządkowanie zdobywanej wiedzy i umiejętności, natomiast w trybie zaocznym studiują osoby doceniające możliwość uczestniczenia w weekendowych zjazdach co kilka tygodni. Pamiętaj, że nie wszystkie kierunki możesz podjąć w obu trybach.

czytaj dalej studia w Poznaniu

 

Kierunki studiów prawniczych

Kierunki prawnicze są jednymi z najbardziej elitarnych, co oznacza, że ich absolwenci mogą liczyć na wysoką jakość kształcenia oraz szerokie spektrum satysfakcjonujących możliwości zawodowych. Wybierając poznańskie uczelnie, wybierasz jednocześnie doskonałe przygotowanie do zawodu radcy prawnego, adwokata, prokuratora lub sędziego.

Poznań jest miastem akademickim, w ofercie którego nie mogło zabraknąć zarówno najpopularniejszych kierunków prawniczych, takich jak prawo, administracja czy prawo w biznesie oraz tych bardziej unikalnych, jak european legal studies lub interdyscyplinarne zarządzanie i prawo w biznesie.

Zanim aplikujesz na dowolny kierunek z poniższej listy, powinieneś zadbać o uzyskanie wysokich wyników maturalnych lub dobrych ocen na dyplomie, jeżeli myślisz o kontynuowaniu kształcenia na studiach magisterskich lub podyplomowych. Najwyższe szanse na możliwość studiowania otrzymają jedynie najlepsi, zatem przygotowania do procesu rekrutacji rozpocznij jak najwcześniej!

 

Popularne kierunki studiów prawniczych

 • prawo
 • administracja
 • prawo w biznesie
 • kierunek prawno-ekonomiczny
 • zarządzanie i prawo w biznesie
 • prawo europejskie
 • european legal studies

kierunki studiów w Poznaniu

 

Gdzie studiować kierunki prawnicze w Poznaniu?

Podczas planowania wyższego kształcenia należy rozważyć nie tylko kierunek studiów, ale również miejsce jego podjęcia. Decydując się na edukację w Poznaniu na jednym z kierunków prawniczych, weźmiesz pod uwagę osiem uczelni, które każdego roku czekają na zgłoszenia kandydatów.

Podczas gdy jedni rozważają kształcenie w ośrodkach publicznych, jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, inni myślą o podjęciu studiów na jednej z uczelni prywatnych, mając wówczas do wyboru między innymi Wyższą Szkołę Bankową czy Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości.

Każdy, kto chce studiować jeden z najbardziej prestiżowych kierunków, czyli prawo, skłoni się ku wyborowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza lub Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Administracje podejmiesz aż na trzech poznańskich uczelniach, natomiast chcąc wybrać unikalną, anglojęzyczną propozycję, jaką jest european legal studies, aplikujesz na Wydział Prawa i Administracji słynnego UAM-u. Wszystkie z poniższych uczelni posiadają wiele atutów, z którymi warto się zapoznać przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki prawnicze w Poznaniu

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. Prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 
Jakie kierunki prawnicze w Poznaniu, aby mieć dobrą pracę?

Nie od dziś wiadomo, że prawnicze kierunki studiów cieszą się dużą popularnością wśród młodych osób, które marzą o zdobyciu wykształcenia adekwatnego do zapotrzebowania współczesnego rynku pracy. Kompetencje pozyskane podczas studiów prawniczych przydadzą się również w codziennym życiu – w końcu każdy z nas żyje w świecie przepisów, kodeksów oraz administracyjnych kodeksów. Jak zatem wybrać konkretny kierunek prawniczy, aby móc ukształtować swoją zawodową przyszłość w najbardziej korzystny sposób?

Jeżeli stajesz przed powyższym dylematem, spróbuj rozważyć wszystkie mocne i słabe strony swojego charakteru i predyspozycji do wykonywania określonych czynności zawodowych. Jeżeli myślisz o rozpoczęciu poznańskiego prawa celem wykonania aplikacji prokuratorskiej bądź adwokackiej, zastanów się, czy jesteś odpowiednio charyzmatyczny, pewny siebie i wytrzymały na stres, bowiem właściwa argumentacja swojego stanowiska w oparciu o materiał dowodowy wymaga właśnie takich predyspozycji.

Kompetencje wyróżniające większość pracowników administracyjnych to przede wszystkim dokładność, skrupulatność oraz umiejętność zorganizowania własnego czasu oraz otaczającej przestrzeni, aby żaden dokument nie był narażony na przeoczenie. Jeśli wyróżniają cię właśnie takie przymioty, postaraj się o aplikację na administrację.

Poznańskie ośrodki akademickie oferują ponadto możliwość kształcenia na interdyscyplinarnym kierunku prawno-ekonomicznym, anglojęzycznym european legal studies, czy zarządzaniu i prawie w biznesie, adresowanym przede wszystkim do kandydatów zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej lub objęciem wysokich stanowisk kierowniczych w już istniejących przedsiębiorstwach.

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru ścieżki swojego prawniczego kształcenia, zastanów się który z kierunków jest najbliższy twoim planom na przyszłość oraz zainteresowaniom. Wybierając kierunek zgodny z predyspozycjami, kandydaci rozwijają swoje mocne strony i w ten sposób zyskują szansę na zdobycie wymarzonej, dobrze płatnej pracy w zawodzie.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Asesor
 • Prawnik
 • Sędzia
 • Radca prawny
 • Komornik sądowy
 • Referendarz sądowy
 • Asystent sędziego
 • Notariusz
 • Rzecznik patentowy

czytaj dalej jakie studia wybrać

 
Jak wybrać uczelnię wyższą w Poznaniu?

Jakimi kryteriami należy się kierować podczas wybierania uczelni wyższej w Poznaniu? Wielu przyszłych studentów tamtejszych kierunków prawniczych zachodzi w głowę, jak dokonać ostatecznej decyzji, która niewątpliwie będzie miała wpływ na jakość edukacji oraz satysfakcję z jej zdobywania.

Oferta poznańskich ośrodków akademickich jest dość szeroka. Kierunki prawnicze możesz rozpocząć na dwóch uczelniach publicznych i czterech prywatnych. Każda z nich posiada własny program kształcenia, z którym warto się dokładnie zapoznać.

Być może posiadasz znajomych, studiujących w Poznaniu? Jeżeli tak, koniecznie zapytaj ich o zdanie na temat poziomu kształcenia i wymagań wykładowców danego kierunku. Ponadto zapoznaj się z opiniami innych studentów, co pozwoli ci na wyrobienie sobie własnej opinii.

Niezależnie od tego, jaki ośrodek akademicki w Poznaniu wybierzesz, będziesz mógł liczyć na intensywną naukę interesujących cię treści, co w późniejszym czasie przełoży się na cenne kompetencje zawodowe.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia prawnicze w Poznaniu?

Powiedzieć, że wielu maturzystów oraz osób myślących o kontynuacji nauki wyższej zastanawia się nad wyborem ścieżki swojego kształcenia oraz miejsca jego pozyskiwania, to jak nic nie powiedzieć. Podczas gdy jedni podejmują decyzję o studiowania kierunków prawniczych w Poznaniu spontanicznie, inni starają się rozważyć wszelkie „za” i „przeciw” dokonaniu takiej decyzji. Jeżeli zaliczasz się do tej drugiej grupy, to prawdopodobnie wciąż nie masz pewności, czy warto iść na studia prawnicze w Poznaniu.

Zanim dokonasz ostatecznej decyzji, zastanów się czy:

 • Jesteś miłośnikiem nauk humanistycznych i społecznych?
 • Posiadasz dobrze rozwinięte kompetencje interpersonalne i komunikacyjne?
 • Interesujesz się zagadnieniami prawnymi i administracyjnymi oraz ich wpływem na życie społeczne?
 • Dobrze radzisz sobie podczas wygłaszania publicznych przemów i uzasadniania swojego stanowiska?
 • Poznańska architektura i estetyka przestrzeni publicznej wydają ci się atrakcyjne?

Twierdząca odpowiedź na powyższe pytania może stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia kształcenia w Poznaniu na jednym z kierunków, uznawanych za bardzo prestiżowe. Ugruntowana pozycja zawodowa, wysokie zarobki oraz społeczne poważanie, jakim cieszą się prawnicy, sędziowie, adwokaci oraz prokuratorzy, mogą być na wyciągnięcie ręki.

Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do procesu rekrutacji dokładnie zapoznać się z ofertą poznańskich uczelni, które proponują możliwość studiowania wybranych kierunków prawniczych – ukończenie kształcenia zajmie ci kilka lat, dlatego warto, aby były one wypełnione interesującym cię programem kształcenia.

Niewątpliwym atutem Poznania, poza wysoką jakość kształcenia na tamtejszych uczelniach wyższych, jest estetycznie zagospodarowana przestrzeń miejska, liczne atrakcje rozrywkowe, kulturalne oraz związane z życiem towarzyskim. Jeżeli jesteś osobą, dla której aspekty pozauczelniane odgrywają dużą rolę, z pewnością odnajdziesz się wśród licznych centrów handlowych, bibliotek, barów, pubów oraz teatrów.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach prawniczych

Realizując studia prawnicze za pewne wiecie jako kto będziecie pracować - czy wybierzecie aplikację adwokacką czy radcy prawnego, a może w ogóle nie będziecie starać się o dopuszczenie do zawodu, bądź wystartujecie od razu na stanowisko sędziego!

Praca po studiach prawniczych jest dość oczywista - możecie wybrać ścieżkę wytyczoną przez środowisko prawnicze, jak i możecie działać na własną rękę, wykorzystując wiedzę prawniczą do zawojowania światem biznesu.

Wiele osób w ten sposób postępuje, decydując się na realizację własnych planów i zamierzeń. Wejście w środowisko adwokatów, prokuratorów, radców prawnych jest dość trudne. Wymaga samozaparcia i bardzo dobrego przygotowania teoretycznego do pracy. Potrzebna jest również nietypowa osobowość, dzięki której będziecie mieli siłę do walki.

Osobowość jest tu kluczem do podjęcia pracy po studiach prawniczych. Niejednokrotnie będziecie mieli okazję do tego, by zwątpić w dobro świata, ludzi, patrząc na liczne kłamstwa, zbrodnie, morderstwa, będziecie musieli wykazać się niezwykłą siłą, by nie zwątpić, że idziecie w dobrym kierunku.

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PRAWNICZE I ADMINISTRACJA

23 Uczelnie w Poznaniu

 

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA STUDIA PRAWNICZE

 

Wydział Prawa i Administracji

 • Administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Prawno-ekonomiczny - studia I i II stopnia stacjonarne
 • Prawo europejskie - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne
 • Prawo - studia jednolite magisterskie, stacjonarne, zaoczne
 • Prawo (Viadrina) - prowadzone wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, studia jednolite magisterskie, stacjonarne
 • Zarządzanie i prawo w biznesie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


SZKOŁA WYŻSZA PSYCHOLOGII SPOŁECZNEJ STUDIA PRAWNICZE

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oferuje kształcenie na kierunku prawo w ramach studiów jednolitych magisterskich, jak i kierunek prawo dla absolwentów innych kierunków magisterskich, jak i licencjackich, mając na celu przygotowanie do pracy w biznesie, zdobycie lepszego wykształcenia w zakresie prawa, niezbędnego do funkcjonowania we współczesnym świecie.

 


WYŻSZA SZKOŁA UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH STUDIA PRAWNICZE

Także Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu oferuje kształcenie na kierunku prawo w trybie jednolitych studiów magisterskich.

 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA STUDIA PRAWNICZE

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu prowadzi zajęcia na kierunkach: Prawo - studia pięcioletnie, jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne; Administracja - trzyletnie studia licencjackie; Prawo w biznesie - trzyletnie studia licencjackie oraz Administracja i bezpieczeństwo - studia podyplomowe

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (2)

Mikołaj odpowiedz

Też polecam łódzkiego Medyka, świetna szkołą choć nie kojarzy się z prawem. Maja studia na wysokim poziomie.

Adam odpowiedz

Ostatnio prawo otworzyli na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. To znakomita alternatywa dla osób, które szukają uczelni niepublicznej. Mają naprawdę dobrą renomę i znakomite przygotowanie merytoryczne.