Prawo - Poznań

Prawo - Poznań

Prawo - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

prawo 

Odkryj prawo w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Prawo studia Poznań | woj. wielkopolskie

Cyceron, wybitny rzymski filozof powiedział: „Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni.” Czy słowa zawarte w sentencji się wykluczają? Jedno jest pewne, bez prawa i jego stosowania każda zbiorowość chyliłaby się ku degradacji, dlatego studia prawnicze należą do najważniejszych, a także najbardziej popularnych.
Kierunek Prawo w Poznaniu oznacza wiedzę opartą na aktualnym prawie polskim i unijnym, orzecznictwie sądów i trybunałów. Studenci poznają mechanizmy tworzenia i sposoby dokonywania wykładni przepisów prawnych, oraz uczą się posługiwania językiem specjalistycznym z zakresu prawa. W obszarze zdobywanych umiejętności znajduje się także rozumienie tekstów prawnych, posługiwanie się regułami logicznego rozumowania, interpretowanie przepisów, co daje możliwość dalszego specjalizowania się w dowolnej dziedzinie prawa. 
Kierunek Prawo w Poznaniu to droga przebyta na jednolitych studiach magisterskich, która przygotowuje do  podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji niezbędnych do wykonywania zawodów prawniczych, a także pełnienia funkcji we wszystkich instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych, wymagających wiedzy prawniczej.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Prawo w Poznaniu? 

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Prawo w Poznaniu? Aby otrzymać upragniony indeks, należy wziąć udział w konkursie świadectw. Z jakich przedmiotów należy mieć bardzo dobre oceny? Z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii lub matematyki. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Wymagania na studia prawnicze zawsze są wysokie, także dlatego, aby sprawdzić czy student poradzi sobie z dużą ilością materiału, który będzie musiał zaliczyć w toku nauki. W bogatej siatce zajęć znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: prawoznawstwo, logika prawnicza, doktryny polityczno- prawne, historia prawa publicznego, prawo międzynarodowe publiczne, prawo cywilne, prawo karne, postępowanie karne, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE W POZNANIU

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Poznaniu?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Prawo w Poznaniu? Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w adwokaturze, sądownictwie, prokuraturach, notariatach, policji, administracji państwowej i samorządowej.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Prawo w Poznaniu?

Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma kierunek Prawo w Poznaniu opinie? Dorota, studentka III- roku Prawa mówi:
„Gdy mówisz znajomym, że studiujesz prawo, wszyscy robią wielkie oczy. Mówią, że to strasznie ciężkie studia, że na pewno nie śpię po nocach tylko się uczę, na wykłady chodzę niewyspana, a na życie prywatne w ogóle nie mam czasu. Owszem, prawo to nie są lekkie studia i nie każdy dałby sobie na nich radę. Ale uczę się po to, by pełnić ważne funkcję, pomagać, więc tutaj nie ma miejsca na marudzenie. A poza tym, wiem, że studiując w Poznaniu otrzymam najlepsze wykształcenie, będące mocnym fundamentem kariery zawodowej.”

KIERUNKI PRAWNICZE W POZNANIU

 

Studia na Wydziale Prawa i Administracji

 

Komentarze (0)