Automatyka i robotyka studia we Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Automatyka i robotyka studia we Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Automatyka i robotyka studia we Wrocławiu - uczelnie publiczne

Automatyka i robotyka studia we Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia w Wrocławiu na kierunku automatyka i robotyka można podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Automatyka i robotyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu 

  • Politechnika Wrocławska
 

Politechnika Wrocławska

Studia na kierunku Automatyka i robotyka odbywają się na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 165 osób)

 

Kierunek studiów Automatyka i robotyka we Wrocławiu przeznaczony jest dla osób zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, technologią oraz robotyką. Studiując Automatykę i robotykę na Politechnice Wrocławskiej, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to: komputerowe sieci sterowania, komputerowe systemy zarządzania procesami produkcyjnymi, systemy informatyczne w automatyce, technologie informacyjne w systemach automatyki, robotyka oraz przemysł 4.0.

Studia techniczne na kierunku Automatyka i robotyka, są świetnym wyborem dla osób, które w przyszłości chciałyby podjąć pracę np. w przemyśle motoryzacyjnym, medycznym lub jako automatycy. Wiedza z zakresu projektowania systemów przemysłowych i procesów technologicznych przygotuje cię do wykonywania przyszłego zawodu. Politechnika Wrocławska poza przedmiotami ogólnymi i kierunkowymi proponuje przedmioty, które poszerzą twoją wiedzę z analizy układów automatyki i sterowania urządzeniami przemysłowymi. 

Przedmioty, jakie czekają na studentów Automatyki i robotyki to m.in. matematyka, fizyka, komunikacja społeczne, język obcy, optymalizacja dyskretnych procesów produkcyjnych, ekonomia dla inżynierów, przedsiębiorczość oraz rozproszone systemy automatyki.

Absolwenci mogą szukać pracy m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, medycznym, metalurgicznym lub chemicznym.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA - WROCŁAW

Komentarze (0)