Fizjoterapia studia prywatne w Wrocławiu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia prywatne w Wrocławiu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia prywatne w Wrocławiu - uczelnie niepubliczne

Studia w Wrocławiu na kierunku fizjoterapia można podjąć na 1 uczelni prywatnej - niepublicznej:

  • Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu

Kierunek studiów Fizjoterapia na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu realizowany jest w systemie jednostopniowym – są to jednolite studia magisterskie. W ofercie są także studia II stopnia.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne
  • niestacjonarne

 

Studia medyczne na kierunku Fizjoterapia skierowane są dla osób, które chcą pracować w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych lub ze sportowcami w klubach sportowych, jako fizjoterapeuci. Kandydaci powinni być empatyczni i cierpliwi, ponieważ są to niezbędne cechy przy pracy z osobami chorymi lub z kontuzjami.

Studiując kierunek studiów Fizjoterapia we Wrocławiu, dowiesz się jak funkcjonuje organizm człowieka, układy ruchu oraz poznasz metody rehabilitacji. W czasie zajęć nauczysz się również udzielać pierwszej pomocy oraz komunikować z pacjentem i jego bliskimi. Dowiesz się jak poprawić wydolność fizyczną, co będzie niezwykle istotną wiedzą przy pracy z osobami, które zawodowo są związane ze sportem. Program studiów przewiduje również praktyki w szpitalach lub klinikach pod nadzorem specjalistów. Kończąc studia na kierunku Fizjoterapia, możesz podejść do egzaminu zawodowego, którego zdanie zapewni ci prawo do wykonywania zawodu.

Przedmioty, z którymi mogą się zmierzyć studenci Fizjoterapii to m.in. genetyka, kinezyterapia, kształtowanie ruchu, język obcy, fizjoterapia ogólna, masaż oraz biochemia.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako fizjoterapeuci, doradcy zawodowi lub specjaliści ds. promocji zdrowia w klinikach zdrowia i urody, przychodniach sportowo-lekarskich, hospicjach, poradniach i sanatoriach rehabilitacyjnych. Część absolwentów decyduję się również na prowadzenie własnej praktyki.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia medyczne we Wrocławiu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - WROCŁAW

Komentarze (0)