Stosunki międzynarodowe studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Stosunki międzynarodowe studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Stosunki międzynarodowe studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia w Wrocławiu na kierunku stosunki międzynarodowe można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 
Uniwersytet Wrocławski

Kierunek studiów Stosunki międzynarodowe odbywa się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym, są to - trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2022 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc 70 osób)
  • niestacjonarne

 

Jeżeli jesteś zainteresowany naukami społecznymi prawnymi oraz politycznymi to kierunek studiów Stosunki międzynarodowe we Wrocławiu jest dla ciebie świetnym rozwiązaniem. Studiując na Uniwersytecie Wrocławskim, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to:

  • gospodarka i biznes międzynarodowy,
  • studia europejskie,
  • studia niemieckie
  • studia wschodnie
  • studia zagraniczne
  • zarządzanie komunikacją w stosunkach międzynarodowych.

Specjalności zostały opracowane w taki sposób, aby każdy ze studentów mógł znaleźć coś dla siebie i spełniać przy tym swoje pasje oraz zainteresowania.

Jeżeli chcesz poruszać się w środowisku międzynarodowym, to te studia ekonomiczne są skierowane do ciebie. Studiując Stosunki międzynarodowe, zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu polityki oraz prawa, które umożliwią ci pracę za granicą lub w kraju. W czasie studiów będziesz ćwiczyć swoje umiejętności komunikacyjne, a także dowiesz się jak prowadzić negocjacje, które w pracy dyplomaty są codziennością. Podczas zajęć zdobędziesz również wiedzę z zakresu ekonomii, która również jest bardzo istotnym tematem na arenie międzynarodowej. Program przewiduje obowiązkowe praktyki, które możesz odbyć m.in. w instytucjach państwowych pod nadzorem specjalistów.

Przedmioty, które czekają na studentów, poruszają bardzo ważne zagadnienia przydatne w pracy dyplomaty, są to między innymi: komunikacja społeczna, historia doktryn politycznych i prawnych, makroekonomia, język obcy oraz współczesne systemy polityczne

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w administracji państwowej, oraz instytucjach międzynarodowych, agencjach reklamowych, bankach, konsulatach oraz różnych przedsiębiorstwach. Absolwenci mogą zajmować takie stanowiska jak: analityk, polityk lub doradca.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia ekonomiczne we Wrocławiu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE - WROCŁAW

Komentarze (0)