Kryminologia studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Kryminologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kryminologia studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku kryminologia można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 5000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uniwersytet Gdański

Kierunek studiów Kryminologia jest oferowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata oraz dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 195 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5000 zł)

 

Jeśli od zawsze interesujesz się motywami zbrodni oraz fascynują cię nierozwiązane sprawy kryminalne, to kierunek studiów Kryminologia może cię zainteresować. Dodatkowym atutem kandydata będą zdolności w nauce z wielu dziedzin, ponieważ Kryminologia łączy w sobie wiele z tych dziedzin.

W trakcie studiów na kierunku Kryminologia zdobędziesz szeroką wiedzę z wielu dziedzin nauki np. chemii, biologii, fizyki, a także z psychologii. Rozległa wiedza pomoże ci na obieranie i znajdywanie dowodów z miejsca zbrodni, a także dowiesz się, jak można określić narzędzie zbrodni czy przebieg wydarzeń. W czasie zajęć nauczysz się również, czym kieruje się przestępca oraz jak przewidywać jego następne kroki.

W programie studiów na kierunku Kryminologia możemy znaleźć następujące przedmioty m.in. biologia kryminalna, historia prawa, przestępstwo w kulturze masowej, psychologia społeczna oraz kryminalistyka. Dodatkowo studenci są zobowiązani do nauki języka na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

Absolwenci kierunku studiów mogą podjąć zatrudnienie m.in. w służbach mundurowych w działach kryminalnych, organizacjach pozarządowych oraz w laboratoriach kryminalistycznych.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU KRYMINOLOGIA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)