Geodezja i kartografia studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Geodezja i kartografia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Geodezja i kartografia studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku geodezja i kartografia można podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Gdańskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Politechnika Gdańska

Geodezja i kartografia będąca propozycją Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska na Politechnice Gdańskiej realizowana jest w systemie dwustopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera oraz półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)

 

Jeśli jesteś dobry z przedmiotów ścisłych i myślisz o zastaniu geodetą w przyszłości to kierunek studiów Geodezja i kartografia może cię zainteresować. Politechnika Poznańska oferuje swoim studentom na studiach II stopnia dwie specjalności, są to:

  • geomatyka,
  • geoinformatyka.

Dzięki tym specjalnością na studiach II stopnia studenci mogą pogłębić swoją wiedzę w wybranej dziedzinie i zostać w niej specjalistami.

Wybierając kierunek studiów Geodezja i kartografia, zdobędziesz wiedzę, która przygotuje cię do podjęcia pracy geodety. Nauczysz się m.in. jak zbudowana jest Ziemia i jak na mapach właściwie odwzorować jej budowę na różnych rodzajach map, a także dowiesz się jak właściwie opracowywać wyniki zebranych pomiarów.

Jako student Geodezji i kartografii będziesz mógł zmierzyć się z przedmiotami z zakresu m.in. geografii, matematyki, fizyki, języka obcego oraz tworzenia map.

Absolwenci po odebraniu swojego dyplomu mogą szukać zatrudnienia m.in. w firmach i korporacjach świadczących usługi z zakresu geodezji, szkołach wyższych jako pracownik naukowy, a także wszystkich przedsiębiorstwach z różnych dziedzin, gdzie może być potrzebna wiedza z kartografii oraz geodezji. Absolwenci mogą również otworzyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi geodezyjne i kartograficzne.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU GEODEZJA I KARTOGRAFIA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)