Pielęgniarstwo studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Pielęgniarstwo studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Pielęgniarstwo studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku pielęgniarstwo można podjąć na 1 uczelni publicznej: Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

1. Gdański Uniwersytet Medyczny

Pielęgniarstwo jest kierunkiem oferowanym przez Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest on realizowany w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 132 osoby)
  • niestacjonarnym

 

Pielęgniarstwo możemy zaliczyć do jednego z kierunków medycznych, dlatego studenci zdobywają szeroką wiedzę z zakresu nauk medycznych i spędzają wiele godzin na zajęciach praktycznych np. w szpitalach. Kierunek studiów Pielęgniarstwo jest przeznaczony dla osób, które nie mają problemów z naukami ścisłymi i czują powołanie do pomocy innym. Osoby, które chcą w przyszłości pracować w zawodzie pielęgniarki lub pielęgniarza, powinny być także odporne na stres, ponieważ praca w szpitalu może wiązać się z wieloma stresującymi sytuacjami.

W trakcie studiów studenci Pielęgniarstwa w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) rozwijają swoje umiejętności i wiedzę z zakresu ludzkiego organizmu oraz wszystkich układów, z których składa się ciało człowieka. Studenci widują się jak opiekować pacjentem, wykonywać badania oraz jak oceniać jego stan zdrowia. W trakcie studiów studenci również uczestniczą praktykach oraz zajęciach praktycznych, które mają ich przygotować do przyszłej pracy w szpitalach. W czasie takich zajęć pracują oni pod okiem wykwalifikowanych pielęgniarek i lekarzy, dzięki czemu mogłabym sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i zdobyć nowe umiejętności.

Studenci kierunku Pielęgniarstwo mogą zetknąć się z takimi przedmiotami jak m.in.: opieka paliatywna, anatomia, badania fizykalne, podstawowa opieka, choroby wewnętrzne, pielęgniarstwo położniczo-ginekologiczne, język obcy oraz podstawy ratownictwa medycznego. Tak opracowany program studiów ma pozwolić na przygotowanie specjalistów w zakresie pielęgniarstwa, przygotowanych do udzielania pomocy chorym.

Po uzyskaniu dyplomu, absolwenci kierunku studiów Pielęgniarstwo najczęściej podejmują pracę pielęgniarki lub pielęgniarza i szukają zatrudnienia m.in. w szpitalach, hospicjach, stacjach pogotowania ratunkowego, żłobkach oraz w laboratoriach.

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

Studia medyczne

Studia medyczne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

WSZYSTKO O KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)