Pielęgniarstwo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Pielęgniarstwo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Pielęgniarstwo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

na kierunku pielęgniarstwo

Odkryj pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować

Pielęgniarstwo studia – Gdańsk, Gdynia, Sopot | woj. pomorskie

Jedną z niezaprzeczalnych, choć nieco przykrych kwestii, związanych z naszą egzystencją jest fakt, że ludzie chorowali, chorują i będą chorować. Oczywistym następstwem jest niemalejące zapotrzebowanie na absolwentów studiów medycznych, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będą w stanie sprostać oczekiwaniom współczesnego rynku pracy oraz przede wszystkim samych pacjentów.

Pielęgniarstwo należy do jednego z najbardziej niedocenianych zawodów. Liczne strajki i protesty praktyków tej pracy pokazują, że wynagrodzenie oferowane absolwentom Pielęgniarstwa jest nieadekwatne do powagi wykonywanej pracy, a czasem wręcz krzywdzące. Pomimo tego istnieje szereg młodych ludzi, chcących podjąć misję pomagania potrzebującym.

Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to możliwość zdobycia szerokiej wiedzy i umiejętności, kształconych pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców, których celem jest wykształcenie kompetentnej kadry medycznej. Zainteresowanie tym kierunkiem wzmaga niekiedy zaostrzenie procedur kwalifikacyjnych, dlatego jeśli chcesz podjąć te studia, powinieneś zabrać się do nauki już dzisiaj.

 

Czego się nauczysz na studiach

Jednym z niewątpliwych atutów studiów pielęgniarskich jest ich interdyscyplinarność, która zapewnia przyszłym abiturientom możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenia medycznego, dzięki któremu będą mogli wywiązywać się ze swoich zobowiązań zawodowych w profesjonalny i odpowiedzialny sposób.

 

Dla kogo te studia

Jesteś empatyczny i wyrozumiały? W pomaganiu drugiemu człowiekowi odnajdujesz swego rodzaju szlachetną misję? Fascynuje cię świat nauk medycznych, a zdobywanie wiedzy biologicznej zawsze było dla ciebie przyjemnością? Nie boisz się wyzwań wynikających z kontaktem z chorymi ludźmi? Chciałbyś związać przyszłość ze studiami medycznymi?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to kierunek stworzony specjalnie dla ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

     Żeby dostać się na studia na kierunku Pielęgniarstwo na uczelni w Trójmieście, należy podejść do egzaminu maturalnego z przedmiotów przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem biologii i chemii, na poziomie rozszerzonym – wynik uzyskany z egzaminu podstawowego może być nie wystarczający ze względu na konkurencję. Przedmiotami mającymi znaczenie w drugiej kolejności, będą: język obcy nowożytny oraz język polski.

     Należy pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą różnić się w zależności od wybranej uczelni lub ulegać zmianom na przestrzeni czasu pod wpływem różnych czynników. Dlatego aby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, warto na bieżąco śledzić ustalenia danej uczelni za pośrednictwem strony internetowej.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     KIERUNKI MEDYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

     farmacja
     kosmetologia
     Rozwiń

     WAŻNE TEMATY

     Jak wyglądają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

     Świeżo upieczeni studenci, dopiero rozpoczynający swoją przygodę z edukacją na danym kierunku, bardzo często nie zdają sobie sprawy z czekających ich przedmiotów, wiedzy i umiejętności, które dzięki nim przyswoją. Każdy, kto chciałby być w pełni przygotowany na zdobywanie wiedzy, powinien zawczasu wiedzieć, czego może spodziewać się od wybranego kierunku.

      

     Tryb studiów

     Studia stacjonarne są wybierane przez zdecydowaną większość przyszłych absolwentów. Nie tylko umożliwiają ciągłość zdobywanej wiedzy i równomierne jej rozmieszczenie w pięciu dniach tygodnia, ale również nie generują dodatkowych kosztów.

     Studia niestacjonarne są ukłonem między innymi w stronę młodych ludzi, chcących pogodzić zdobywanie wyższego wykształcenia z pracą zawodową. Niestety, nie istnieje wybór, który nie posiadałby żadnych wad. Każdy ze studentów będzie zobowiązany do opłacania możliwości nauki w tym trybie.

      

     Wiedza i umiejętności

     Studia pielęgniarskie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to ciężka praca, przygotowująca do pełnienia niezwykle odpowiedzialnej roli zawodowej. Ze względu na ogromną odpowiedzialność za ludzkie zdrowie i życie, każdy student przejdzie gruntowne szkolenie praktyczne uzupełnione niezbędną dawką teorii.

     Przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz od przypomnienia sobie zagadnień biologicznych, które będą stanowić podstawę pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji. Zapoznasz się z podstawami ludzkiej anatomii, fizjologii oraz genetyki, co w doskonały sposób pozwoli ci zrozumieć esencję nauk medycznych.

     Jednak droga ku ukończeniu Pielęgniarstwa może okazać się momentami bardzo kręta i wyboista – wszystko za sprawą nie najkrótszej listy przedmiotów, z którymi będzie musiał zmierzyć się każdy ze studentów. Będą to między innymi:

     • Biochemia
     • Biofizyka
     • Patologia
     • Pielęgniarstwo internistyczne
     • Pielęgniarstwo pediatryczne
     • Opieka paliatywna
     • Podstawy ratownictwa medycznego
     • Psychiatria
     • Podstawy psychologii

      

     Jako że pielęgniarki i pielęgniarze muszą liczyć się z tym, że na swojej drodze napotkają ludzi ze specyficznymi jednostkami chorobowymi, w trakcie studiów zgłębią wiedzę medyczną z niemal każdej dziedziny współczesnej medycyny i nauk pokrewnych. Jednym z bardziej ciekawych przedmiotów będzie bez wątpienia ten związany z chemicznym składem poszczególnych substancji używanych w medycynie i ich wpływem na organizm człowieka.

     Ile trwają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

     Ile trwają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

     Czas trwania, jakim charakteryzują się kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to zazwyczaj kwestia odgórnie ustalona i uregulowana przez regulamin uczelni, dlatego też długość twojej edukacji w ramach Pielęgniarstwa powinna być taka sama na większości polskich uczelni.

     Pielęgniarstwo należy do szerokiego grona kierunków, których przebieg można przedstawić w formie dwóch etapów – studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Pierwsza opcja przeznaczona jest dla ludzi nieposiadających wyższego wykształcenia medycznego, ukończenie jej będzie trwało trzy lata, a zwieńczone zostanie tytułem licencjata.

     Magisterskie studia drugiego stopnia składają się z czterech semestrów, czyli dwóch lat czasu i zaprocentują zauważalnym poszerzeniem zdobytych kompetencji i zwiększą atrakcyjność w oczach przyszłego pracodawcy, który być może będzie bardziej skłonny do zaproponowania wyższej stawki godzinowej.

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

     Uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopociektóre zdecydowały się na poszerzenie kanonu oferowanych kierunków o studia medyczne, posiadają własne procedury rekrutacyjne oraz progi punktowe, które trzeba osiągnąć, aby móc wkroczyć w szeregi studentów tego kierunku.

     Dlatego zanim aplikujesz na Pielęgniarstwo w Trójmieście, powinieneś zapoznać się z zasadami ustalonymi przez wybraną przez siebie uczelnię. Warto, abyś pamiętał, że studiowanie Pielęgniarstwa to nie lada wyzwanie, które zazwyczaj procentuje dobrymi kompetencjami i szerokimi możliwościami zatrudnienia na rynku międzynarodowym.

     Jako kandydat na studia pierwszego stopnia, będziesz musiał zawczasu podejść do egzaminu maturalnego z wiodących dla Pielęgniarstwa przedmiotów przyrodniczych i osiągnąć jak najwyższy wynik, który pokona konkurencję. Jeśli jesteś finalistą lub laureatem olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim – tym lepiej. Dostaniesz się na Pielęgniarstwo bez wysiłku.

      

     Proces rekrutacji

     Aby móc wziąć udział w procedurze rekrutacyjnej, należy uprzednio zgłosić swoją kandydaturę za pośrednictwem strony internetowej wybranej przez siebie uczelni.

     W tym kroku zmierzysz się ze stworzeniem profilu kandydata za pośrednictwem internetowej rejestracji, w którym uzupełnisz formularz osiągniętymi wynikami maturalnymi lub ocenami zdobytymi na studiach pierwszego stopnia oraz własnymi danymi osobowymi. Pamiętaj, żebyś był dokładny i skrupulatny podając otrzymane wyniki procentowe. Ich błędne wpisanie w skrajnych przypadkach może się wiązać ze skreśleniem cię z listy studentów.

      

     Potrzebne dokumenty

     Do sfinalizowania procedury rekrutacyjnej i zachowaniu swojej pozycji na liście studentów Pielęgniarstwa, będziesz potrzebował:

     • Fotografii o wymiarach 35X45mm
     • Świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia
     • Kserokopię powyższych dokumentów
     • Dowodu osobistego
     • Formularza aplikacyjnego

     zasady rekrutacji na studia

     Jaka praca po studiach na kierunku Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

     Jaka praca po studiach na kierunku Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

     Jednym z najbardziej istotnych kwestii podczas wyboru kierunku swojej przyszłej edukacji, a tym samym ścieżki zawodowej, jest zawód, jaki można podjąć po ukończeniu studiów.

     Studia medyczne, do kanonu których należy między innymi Pielęgniarstwo, od zawsze gwarantują możliwość znalezienia pracy, gdyż zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków nie maleje. Dlatego możesz mieć pewność, że po ukończeniu Pielęgniarstwa nie zaznasz gorzkiego smaku bezrobocia.

     Większość absolwentów Pielęgniarstwa kieruje swoje kroki ku szpitalom, które zawsze cierpią na niedostatek pracowników medycznych i przyjmują ich z otwartymi ramionami. To doskonałe miejsce, aby wykazać się zdobytymi w trakcie studiów umiejętnościami praktycznymi w zakresie opieki nad ludźmi zmagającymi się z różnorakimi przypadłościami natury zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

     Oczywiście szpitale nie są jedynymi placówkami, w jakich zatrudnienie znajdą absolwenci opisywanego kierunku. Jeśli cenisz sobie kontakt z najmłodszymi, studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Pielęgniarstwo pozwolą ci na zdobycie pracy w żłobkach, przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych, w których konieczne jest czuwanie nad bezpieczeństwem podopiecznych.

     Ponadto każdy abiturient Pielęgniarstwa będzie mógł postarać się o posadę w następujących miejscach:

     • Placówkach rehabilitacyjnych
     • Gabinetach medycyny estetycznej
     • Recepcjach gabinetów lekarskich i przychodni
     • Ośrodkach szkolno-wychowawczych

      

     Jak sam widzisz, po ukończeniu Pielęgniarstwa staniesz przed koniecznością dokonania niełatwego wyboru, którego spektrum będzie niesamowicie szerokie. Dzięki temu unikniesz przymusu pracowania w miejscu, które nie spełnia twoich oczekiwań i nie odpowiada na potrzeby.

     Jakie opinie mają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

     Poznanie renomy interesującego nas kierunku studiów może okazać się kluczowe w ostatecznym procesie decyzyjnym – w końcu nikt nie zna lepiej studiów niż właśnie studenci. Wobec tego jakie opinie mają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

     Małgorzata, studentka drugiego roku Pielęgniarstwa w Trójmieście, mówi:

     „Pielęgniarstwo to szereg wyzwań i ciężka praca wkładana nie tylko w opiekę nad zdrowiem pacjenta, ale również zapewnienie mu wysokiego komfortu psychicznego. Od zawsze chciałam pomagać ludziom, dlatego zdecydowałam się na studiowanie Pielęgniarstwa. A gdzie? Oczywiście w Trójmieście!”

     19 Uczelni w Trójmieście

     Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

     W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

           #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

      

     Komentarze (0)