Filologia angielska studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Filologia angielska - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Filologia angielska studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku filologia angielska można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 4350 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uniwersytet Gdański

Studia na kierunku Filologia angielska oferowane przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 88 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4350 zł)

 

Jeśli chcesz dobrze poznać język angielski, a także interesuje cię kultura i historia obszarów angielskojęzycznych to kierunek studiów Filologia angielska może cię zainteresować. Studiując na Uniwersytecie Gdańskim, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, która przygotuje cię do wykonywania danego zawodu w przyszłości, są to trzy specjalności:

  • translatoryczna,
  • przetwarzanie języka naturalnego,
  • nauczycielska.

 

Studiując Filologię angielską, zdobędziesz szeroki zakres wiedzy z tego języka i będziesz nim biegle posługiwać na zaawansowanym stopniu. W trakcie studiów poznasz również kulturę i historię krajów anglojęzycznych, a także literaturę, która jest nieodłącznym elementem kultury. Program przeznacza także wiele godzin na naukę gramatyki, dlatego będziesz uczęszczać m.in. na zajęcia z fonetyki, składni oraz leksyki. Dodatkowo będziesz rozwijać się zakresie wybranej przez siebie specjalności, dlatego możesz zdobyć wiedzę z zakresu pedagogiki lub translatoryki.

Studenci Filologii angielskiej zetknął się z wieloma przedmiotami niektóre z nich to m.in. gramatyka opisowa, gramatyka historyczna, leksyka, literatura oraz historia. Program studiów obejmuje również obowiązkowe praktyki dla studentów, które uzależnione są od wybranej specjalności.

Po ukończeniu studiów na kierunku filologia angielska absolwenci mogą podjąć pracę m.in. w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach, sądach, agencjach reklamowych, a także w szkołach.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)