Położnictwo studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Położnictwo studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Położnictwo studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku położnictwo można podjąć na 1 uczelni publicznej: Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Gdański Uniwersytet Medyczny

Położnictwo jest ofertą Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i jest realizowane w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 52 osoby)
  • niestacjonarnym

 

Na kierunku studiów Położnictwo odnajdą się osoby, które są niezwykle empatyczne, ale zarazem odporne na stres, ponieważ praca położnej polega głównie na przyjmowaniu porodów, które są stresujące nie tylko położnej i pacjentki, ale także dla jej rodziny.

Studiując Położnictwo, dzięki zajęciom teoretycznym i praktycznym zostaniesz przygotowany do samodzielnej pracy jako położna lub położny. W trakcie sześciu semestrów zdobędziesz niezbędną wiedzę z anatomii, fizjologii, a także z ginekologii. Dowiesz się wszystkiego na temat prawidłowego przebiegu ciąży oraz jej patologii, a także jak opiekować się kobietą ciężarną i jak udzielić wsparcia jej oraz rodzinie. Jako student będziesz brać również udział w obowiązkowych praktykach np. w szpitalach na oddziałach położniczych u boku doświadczonych położnych oraz lekarzy.

Wybierając Położnictwo w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot), studenci będą zdobywać wiedzę z zakresu takich przedmiotów jak m.in. patologia, etyka zawodowa, anatomia, fizjologia, psychologia, język obcy oraz embriologia.

Po uzyskaniu dyplomu i uprawnień do wykonywania zawodu absolwenci Położnictwa mogą podjąć pracę m.in. w szpitalach, prywatnych klinikach, szkołach rodzenia, a także istnieje możliwość otworzenia własnej praktyki.

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

Studia medyczne

Studia medyczne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

WSZYSTKO O KIERUNKU POŁOŻNICTWO - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)