Ratownictwo medyczne studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Ratownictwo medyczne - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Ratownictwo medyczne studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku ratownictwo medyczne można podjąć na 1 uczelni publiczn: Gdańskim Uniwersytecie MedycznymStudia stacjonarne są bezpłatne.

Gdański Uniwersytet Medyczny

Ratownictwo medyczne oferowane przez Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego realizowane jest w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 30 osób)

 

Jeśli interesują cię nauki medyczne oraz czujesz, że chcesz pomagać ludziom zawodowo to kierunek studiów Ratownictwo medyczne, może cię zainteresować. Kandydaci na Ratownictwo medyczne powinni być odporni na silny stres i gotowi na różne sytuacje, ponieważ wykonując ten zawód, mogą spotkać się z wieloma niespodziewanymi, stresującymi sytuacjami.

Decydując się na studiowanie kierunku Ratownictwo medyczne, zdobędziesz wiedzę, które umożliwi ci fachową pomoc poszkodowanym i osobom chorym w stanach zagrożenia życia. Zdobędziesz wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także leków, które należy zastosować w poszczególnych sytuacjach kryzysowych. Nauczysz się także rozpoznawać, czy pacjent jest pod wpływem substancji psychoaktywnych oraz co zrobić w takim przypadku. Poza zdobytą wiedzą medyczną, dowiesz się, jak udzielać wsparcia nie tylko poszkodowanym, a także jego bliskim oraz poznasz etykę zawodową, która zalicza się do podstaw pracy ratownika medycznego.

Studiując Ratownictwo medyczne, będziesz brać udział w zajęciach z zakresu nauk medycznych, niektóre z przedmiotów, z jakimi będziesz mógł się zmierzyć to m.in. anestezjologia, medycyna ratunkowa, ratownictwo specjalistyczne, pierwsza pomoc, język obcy oraz neurotraumatologia. Program studiów opiera się również na zajęciach praktycznych, dzięki którym studenci mogą lepiej przygotować się do wykonywania zawodu.

Po ukończeniu studiów absolwenci kierunku Ratownictwo medyczne, mogą podjąć pracę m.in. w szpitalach, stacjach pogotowia ratunkowego, jednostkach ratowniczych, ośrodkach szkoleniowych oraz w zakładach pracy, gdzie istnieje duże ryzyko wypadków.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU RATOWNICTWO MEDYCZNE - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)