Filologia studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Filologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Filologia studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku filologia można podjąć na 3 uczelniach prywatnych - niepublicznych:

 • Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku

Studia na kierunku Filologia znajdujące się w ofercie Ateneum – Szkoły Wyższej w Gdańsku realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5000 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4800 zł)

 

Kierunek studiów Filologia przeznaczony jest dla osób, które chcą poszerzać swoje kompetencje w zakresie wybranego języka, a także kultury i historii wybranego kraju. Ateneum – Szkoła Wyższa w Gdańsku oferuje swoim studentom specjalności, dzięki którym mogą oni wybrać język, który chcą poznać na zaawansowanym poziomie, są to:

 • filologia hiszpańska,
 • filologia angielska,
 • filologia włoska,
 • filologia szwedzka.

Studiując Filologię o wybranej przez siebie specjalności, dodatkowo możesz wybrać specjalizację, dzięki której zostaniesz przygotowany do wykonywania konkretnego zawodu.

W trakcie studiów filologicznych zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu historii danego kręgu językowego, kultury, a co najważniejsze z zakresu języka, na który składa się słownictwo i gramatyka, a także literatury, która jest nieodłącznym elementem każdego dorobku kulturowego. Podczas studiowania kierunku studiów Filologia nauczysz się wybranego przez siebie języka do poziomu B2+, a to dzięki postawieniu na praktyczną naukę języka i prowadzenie zajęć w wybranym języku obcym, ponieważ dzięki takiemu sposobowi nauczania studenci szybciej oswajają się z językiem.

Przedmioty, które czekają na studentów Filologii, opierają się w głównej mierze na takich przedmiotach jak m.in. fonetyka, morfologia, gramatyka, leksyka, historia oraz literatura. Dodatkowo każdy ze studentów będzie uczęszczać na przedmioty z wybranej przez siebie specjalizacji.

Praca po studiach na kierunku Filologia jest w głównie uzależniona od wybranej specjalności. Absolwenci mogą szukać zatrudnienia np. jako tłumacze, copywriterzy, specjaliści od PR, nauczyciele czy specjaliści od reklamy.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Filologia oferowana przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku realizowana jest w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4200 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4200 zł)

 

Jeśli interesuje cię nauka języków obcych i nie masz problemów z naukami humanistycznymi, a także chciałbyś poznać kulturę i historię danego kraju, to kierunek studiów Filologia może cię zainteresować. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku umożliwia swoim studentom rozwój w wybranym przez siebie kierunku poprzez wybór specjalności, są to:

 • kanadystyka,
 • filologia angielska z językiem hiszpańskim,
 • filologia angielska z językiem norweskim,
 • tłumaczenia – język angielski,
 • amerykanistyka,
 • filologia angielska z językiem szwedzkim,
 • język angielski w biznesie.

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, mimo że w głównej mierze skupia się na języku angielskim, to umożliwia połączenie go z innym językiem obcym.

 

Wybierając kierunek studiów Filologia, zdobędziesz szerokie kompetencje językowe oraz wiedzę z zakresu historii i kultury państw posługujących się danym językiem. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku łączy te umiejętności z wiedzą o biznesie, dzięki czemu absolwenci są świetnie przygotowani do pracy w biznesie oraz na arenie międzynarodowej. Studenci w toku studiów wybierają jedną ze specjalności i w jej ramach mogą zdobyć np. uprawnienia do zawodu tłumacza, a także wiedzę z zakresu słownictwa specjalistycznego.

Program studiów na kierunku Filologia, poza przedmiotami specjalizacyjnymi, przewiduje m.in. takie przedmioty, jak: leksyka, fonetyka, fleksja, morfologia, składnia, literatura czy historia. Dodatkowo studenci są zobowiązani do odbycia obowiązkowych praktyk.

Absolwenci po uzyskaniu dyplomu mogą szukać pracy m.in. jako nauczyciele, tłumacze, specjaliści ds. reklamy i PR oraz copywriterzy. Oczywiście część zawodów uzależniona jest od ukończonej specjalności w czasie studiów.

Dowiedz się więcej

 

3. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Kierunek studiów Filologia, który odbywa się na Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni, realizowany jest w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 3700 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 3700 zł)

Kierunek studiów Filologia jest świetnym wyborem, dla tych którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu języków obcych oraz zgłębić kulturę innych krajów. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni oferuje swoim studentom kilka specjalności, takich jak:

 • kanadystyka,
 • filologia angielska językiem szwedzkim,
 • język angielski w biznesie,
 • filologia angielska z językiem norweskim,
 • tłumaczenia – język angielski.

 

Jeśli zdecydujesz się na studiowanie kierunku Filologia, będziesz rozwijać swoje kompetencje językowe, aby osiągnąć stopień zaawansowany i móc swobodnie komunikować się z użytkownikami danego języka nie tylko w kraju, ale także i na całym świecie, co umożliwi ci pracę na arenie międzynarodowej. W trakcie studiów poznasz także słownictwo specjalistyczne z zakresu biznesu, co pozwoli ci na swobodną komunikację w różnych kontekstach. Wybór specjalności umożliwi ci zdobycie kompetencji zawodowych np. tłumacza przysięgłego lub poznanie drugiego języka obcego w stopniu zaawansowanym.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Filologii, uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Jednak do bloku zajęć ogólnych przewiduje zajęcia z zakresu m.in. językoznawstwa, literaturoznawstwa oraz historii i kultury.

Po uzyskaniu tytułu licencjata absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. jako translatorzy, językoznawcy, pracownicy agencji reklamowych i specjaliści w zakresie PR. Możliwe jest również kontynuowanie nauki na studiach podyplomowych.

Dowiedz się więcej 

WSZYSTKO O KIERUNKU FILOLOGIA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)