Stosunki międzynarodowe studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Stosunki międzynarodowe - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Stosunki międzynarodowe studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku stosunki międzynarodowe można podjąć na 1 uczelni prywatnej - niepublicznej:

  • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Stosunki międzynarodowe będące ofertą Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia licencjackie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4100 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4100 zł)

 

Jeśli zastanawiasz się nad kierunkiem studiów Stosunki międzynarodowe, interesujesz się naukami politycznymi, ekonomicznymi i humanistycznymi, a nawiązywanie kontaktów i prowadzenie negocjacji przychodzi ci z łatwością, to ten kierunek może być właśnie dla ciebie. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku ma w swojej ofercie kilka specjalności, takie jak:

  • foreign affairs,
  • dyplomacja międzykulturowa w biznesie,
  • biznes międzynarodowy,
  • nowe media i komunikacja międzykulturowa.

Dzięki tym specjalnościom każdy ze studentów może rozwijać się w wybranej przez siebie dziedzinie i już w czasie studiów obrać swoją ścieżkę zawodową.

Studiując Stosunki międzynarodowe, będziesz rozwijać się w zakresie nauk ścisłych oraz humanistycznych i społecznych, dzięki czemu będziesz posiadać wszechstronną wiedzę, która umożliwi ci zrozumienie wielu procesów zachodzących na arenie międzynarodowej. W czasie studiów poznasz m.in. podstawy prawa, systemy polityczne, politykę zagraniczną prowadzoną przez Polskę oraz stosunki z innymi państwami, a także poznasz organizacje międzynarodowe, ich struktury oraz dowiesz się, jak funkcjonują. Jako student będziesz uczyć się również języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym, co pozwoli ci na swobodną komunikację na rynku międzynarodowym.

Przedmioty, które czekają na studentów Stosunków międzynarodowych na WSB w Gdańsku to m.in. ekonomia, socjologia, geopolityka mocarstw oraz polityka zagraniczna. Niektóre przedmioty mogą się różnić, ponieważ część z nich jest uzależniona od wybranej specjalności.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą szukać pracy m.in. w administracji, instytucjach międzynarodowych, ambasadach, a także w wydawnictwach.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)