Architektura wnętrz studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Architektura wnętrz - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Architektura wnętrz studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku architektura wnętrz można podjąć na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Kierunek studiów Architektura wnętrz będący propozycją Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)

 

Architektura wnętrz jest z pewnością dla osób, które mają niebanalne poczucie estetyki, a także mają talent artystyczny, ponieważ część przedmiotów na tym kierunku opiera się właśnie na zajęciach plastycznych.

Wybierając Architekturę wnętrz, rozwiniesz swoją kreatywność i twórcze myślenie, które jest niezwykle istotne w czasie tworzenia projektów wnętrz. W czasie studiów będziesz uczestniczyć w zajęciach z architektury, rysunku oraz projektowania, które są podstawami do zawodu architekta wnętrz, a także do kontynuacji nauki. Poza nabywaniem umiejętności praktycznych będziesz również uczestniczyć w zajęciach z teorii architektury, historii sztuki, a także sztuki współczesnej i roli, jaką odgrywa. Program studiów przewiduje również praktyki, na których będziesz mógł sprawdzić swoje umiejętności m.in. z zakresu projektowania komputerowego. Możesz je odbyć np. w biurach projektowych lub architektonicznych.

Studiując Architekturę wnętrz, będziesz mógł uczestniczyć w takich zajęciach jak m.in. historia sztuki, projektowanie architektury wnętrz, kolor w kreacji wnętrza, malarstwo, język obcy oraz projektowanie komputerowe. 

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako projektanci wnętrz, asystenci architekta, graficy, a także mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)