Wzornictwo studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Wzornictwo studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Wzornictwo studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku wzornictwo można podjąć na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Studia artystyczne na kierunku Wzornictwo oferowane przez Wydział Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku realizowane są w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym

 

Jeśli interesujesz się modą i projektowaniem, a także masz niebanalne poczucie estetyki. to kierunek studiów Wzornictwo może cię zainteresować. Łączy on zagadnienia humanistyczne oraz techniczne, dlatego jako kandydat na ten kierunek studiów powinieneś być otwarty na zdobywanie wiedzy z różnych dziedzin.

W trakcie studiów na kierunku Wzornictwo w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) rozwiniesz swoje umiejętności techniczne oraz manualne – na zajęciach będziesz uczyć się jak projektować i szyć samodzielnie w praktyce, co również pomoże ci w rozwijaniu swojej kreatywności. Poza zajęciami praktycznymi będziesz uczestniczyć w zajęciach z historii sztuki, filozofii czy materiałoznawstwa co pozwoli ci dowiedzieć się nie tylko o samej sztuce na przestrzeni lat, ale także o jej wpływie na kulturę i jakie nawiązania do poprzednich epok możemy zobaczyć współcześnie.

Studiując Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, będziesz uczęszczać na wiele przedmiotów z zakresu wybranej przez siebie pracowni oraz ogólne takie jak m.in. projektowanie wstępne, podstawy typografii, język obcy, rysunek z elementami anatomii oraz rzeźba. Dodatkowo jako student będziesz musiał odbyć również praktyki w wybranej przez siebie instytucji lub firmie.

Absolwenci kierunku studiów Wzornictwo mogą znaleźć zatrudnienie np. w teatrach, mediach, operach w wytwórniach filmowych m.in. jako projektanci, asystenci teatralni oraz specjaliści do spraw designu.

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

Studia artystyczne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

WSZYSTKO O KIERUNKU WZORNICTWO - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)