Elektronika w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Elektronika w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Elektronika w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku elektronika można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Politechnika Warszawska i Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych)

Kierunek studiów Elektronika oferowany przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu elektroniki i tworzenia nowych systemów, a w przyszłości chciałbyś przyłożyć się do stworzenia nowych rozwiązań elektronicznych, to kierunek studiów Elektronika może być właśnie dla ciebie. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć dwie specjalności, które są dopasowane do wymagań studentów, a także współczesnego rynku pracy, są to: 

  • elektronika i fotonika,
  • elektronika i informatyka w medycynie.

Wybierając kierunek studiów Elektronika w Warszawie, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu rozwoju elektroniki, powstających rozwiązań na przestrzeni lat, a także dowiesz się, nad czym są prowadzone aktualne badania i jak mogą one wpłynąć na rozwój elektroniki. W czasie studiów poza rozwijaniem wiedzy z takich dziedzin, jak matematyka i fizyka, będziesz również uczestniczyć w zajęciach z zakresu m.in. projektowania i tworzenia np. mikroprocesorów. W trakcie zajęć będziesz również rozwijać się w zakresie wybranej przez siebie specjalności oraz wybranego języka obcego ze słownictwem specjalistycznym na poziomie B2, co pozwoli ci na swobodną komunikację na arenie międzynarodowej.

Program studiów na kierunku studiów Elektronika opiera się na przedmiotach z bloku ogólnego i specjalnościowego. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. analizę matematyczną, fizykę, fotonikę, teoria obwodów, język obcy, sygnały i systemy oraz materiały. Przedmioty specjalnościowe mogą różnić się między sobą w zależności od wybranej specjalności przez studenta. Dodatkowo w programie zajęć możemy znaleźć godziny przeznaczone na zrealizowanie obowiązkowych praktyk zawodowych.

Jako absolwent kierunku studiów Elektronika możesz znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach konsultingowych, instytucjach testowych, przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych oraz w przedsiębiorstwach, które odpowiadają za tworzenie urządzeń elektronicznych.

Dowiedz się więcej

 

2. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Inżynierii Mechanicznej)

Wiedzę z zakresu elektroniki możesz również zdobyć w ramach specjalności na kierunku studiów Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna, który jest oferowany przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna realizowana jest w systemie jednostopniowym jako trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna jest świetną propozycją dla osób, które chcą połączyć nauki medyczne z naukami technicznymi. Dlatego, jeśli dobrze czujesz się w przedmiotach ścisłych i biologiczno-chemicznych, to ten kierunek studiów może cię zainteresować. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie oferuje swoim studentom kilka specjalności, dzięki czemu każdy może wybrać, w jakiej dziedzinie chce się rozwijać, są to m.in.:

  • elektronika biomedyczna,
  • biomechatronika i sprzęt rehabilitacyjny,
  • biocybernetyka,
  • optoelektronika dla inżynierii biomedycznej.

Decydując się na kierunek studiów Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna o specjalności elektronika biomedyczna, zdobędziesz wiedzę z nauk technicznych, a także ścisłych takich jak matematyka czy fizyka na zaawansowanym poziomie. W trakcie studiów poznasz układy elektroniczne i dowiesz się, jak je projektować, a także poznasz konstrukcję urządzeń elektronicznych, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł zajmować się samodzielnym ulepszaniem np. podzespołów.

W programie studiów na kierunku Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna o specjalności elektronika biomedyczna, możemy znaleźć blok przedmiotów ogólnych oraz specjalnościowych. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. matematykę, fizykę, język obcy, ekonomię, bazy danych oraz teorię grafów.

Absolwenci kierunku studiów Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna o specjalności elektronika biomedyczna, mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach telekomunikacyjnych, placówkach naukowych, a także w firmach konsultingowych.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU ELEKTRONIKA - WARSZAWA

Komentarze (0)