Elektronika - Warszawa

Elektronika - Warszawa

Studia na kierunku elektronika w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Elektronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie elektronika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

Pokaż więcej
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Elektrotechnika stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku elektrotechnika

23.06.2024

Elektronika studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Elektronika w Warszawie to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 4 różne specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu elektronika. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu budowy układów elektronicznych.

Elektronika - Warszawa
Studia na kierunku elektronika w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Jaki kierunek pozwoli zdobyć rozbudowaną wiedzę z podstawowych przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, informatyka czy fizyka? To studia, które cieszą się niegasnącą popularnością pośród propozycji kształcenia inżynieryjnego. Elektronika wyposaża studentów w umiejętności projektowania systemów, które tworzone są w oparciu o techniki mikroelektroniczne.

Absolwenci elektroniki znajdują zatrudnienie w firmach z przemysłu np. medycznego, motoryzacyjnego, telekomunikacyjnego. Z usług wykształconych elektroników korzystają także przedsiębiorstwa produkujące urządzenia elektroniczne. Absolwent tego kierunku, może też rozpocząć karierę naukowo-badawczą.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektronika w Warszawie rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 20 września 2024 r. | Elektronika Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku elektronika w Warszawie można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej). 

Gdzie studiować kierunek elektronika w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku elektronika możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychWojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (Wydział Inżynierii Mechanicznej WAT), Politechnice Warszawskiej (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, Wydział Elektryczny PW).

 

Kierunek elektronika - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektronika w Warszawie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektronika w Warszawie?

Nikogo nie powinno zdziwić, że studia na kierunku elektronika znajdują się w gronie kierunków ścisłych. Od przyszłych studentów już na poziomie rekrutacji wymaga się, że zaprezentują jak najbardziej rozległą wiedzą z przedmiotów takich jak matematyka i fizyka. Istotne znaczenie w procesie rekrutacji ma także doskonała znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego. Osoby, które chciałby dostać się na studia na kierunku elektronika, powinny odpowiednio wcześnie zacząć naukę wzbogaconą o zagadnienia rozszerzone wybranych przez siebie przedmiotów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku elektronika w Warszawie

Studia na kierunku elektronika w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek elektronika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów w Warszawie takie jak elektronika wymagają dużego zaangażowania ze strony studentów i wiążą się z wieloma godzinami, które zostały poświęcone na intensywną naukę. Uczelnie w Warszawie starają się zapewnić nie tylko najlepszą ofertę dydaktyczną, lecz także dbają o to, by sam sposób organizacji zajęć był jak najbardziej dogodny dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są dalszym indywidualnym rozwojem.

Studia na kierunku elektronika mają bardzo ścisły charakter. Osoby, które je wybierają, muszą mieć świadomość, że plan dydaktyczny wypełniony jest po brzegi ćwiczeniami oraz wykładami o bardzo wąskim profilu. Warto jednak podkreślić, że zanim studenci przejdą do zgłębiania zagadnień związanych wyłącznie z elektroniką, to muszą oni doskonale opanować dwie potężne nauki ścisłe – mowa oczywiście o matematyce i fizyce. Zatem na początku przygody z elektroniką pojawiać się będą przedmioty takie jak:

 • analiza matematyczna;
 • algebra liniowa z geometrią matematyczną;
 • rachunek prawdopodobieństwa;
 • czy po prostu fizyka (przykładowo przez trzy semestry kształcenia!).

 

Tylko dogłębne opanowanie tych dwóch potężnych dziedzin ścisłych pozwoli na zrozumienie skomplikowanych zagadnień z elektroniki. Studenci tego wymagającego kierunku ścisłego poznawać będą tajniki związane z:

 • podstawą techniki mikroprocesowej;
 • układami elektronicznymi;
 • systemami aktywizacji i przetwarzaniem danych;
 • czy chociażby z konstrukcją urządzeń elektronicznych.

 

Nawet jeżeli wymienione powyżej przedmioty brzmią dla ciebie jak czarna magia, to nie powinieneś się zniechęcać. Uczelnie w Warszawie kształcą przyszłych elektroników pod okiem najlepszych specjalistów i dydaktyków, którzy gotowi są dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Studenci, którzy wybiorą naukę na kierunku elektronika, dostaną niepowtarzalną szansę uczestniczenia w wielu inspirujących programach badawczych, których celem jest rozwijanie przede wszystkim umiejętności praktycznych.

Istotę wykształcenia każdego elektronika stanowi bowiem umiejętność wykorzystania specjalistycznej wiedzy w praktyce. Absolwenci tego kierunku przygotowani są do projektowania złożonych systemów elektronicznych, które sprawiają, że zwyczajnym ludziom żyje się po prostu lepiej.

 

Jakie są specjalności na elektronice w Warszawie

Współczesne studia z elektronikii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku elektronika w Warszawie:  elektronika i informatyka w medycyniesystemy zintegrowanej elektroniki i fotoniki, systemy elektroniczne i wbudowaneelektronika i fotonika.

Sprawdź specjalności na elektronice w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku elektronika w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku elektronika w Warszawie

Studia na kierunku Elektronika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Elektronika w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 2 lata magister inżynier
Jaka praca po elektronice

Jaka praca po elektronice

Osoby, którym udaje się ukończyć studia na kierunku elektronika, mogą oddychać z ulgą. To jeden z tych kierunków, które umożliwiają zdobycie pewnego i stabilnego zatrudnienia. Jego absolwenci mogą w pełni realizować swoje pasje na polu zawodowym – współcześnie to niezwykle doceniana możliwość. Zresztą nikogo nie trzeba też przekonywać, jak ważną rolę spełniają specjaliści do spraw elektroniki. To oni odpowiadają za naszą sprawną komunikację, przepływ nie tylko informacji, lecz także pieniędzy.

Studia elektroniczne przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach, które współpracują z wieloma różnymi odmianami przemysłu:

 • medycznym;
 • motoryzacyjnym;
 • lotniczym itd.

 

Absolwenci elektroniki posiadają pełen warsztat, który pozwala na rozwijanie satysfakcjonującej kariery zawodowej w przedsiębiorstwach, zajmujących się wytwarzaniem urządzeń elektronicznych. Poza tym mogą oni znaleźć świetną pracę w różnego rodzaju jednostkach badawczych, czy instytucjach testowych. Na elektroników czekają również przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, czy firmy konsultingowe. Co ważne – międzynarodowy profil wykształcenia elektroników sprawia, że swoją karierę mogą oni rozwijać na całym świecie.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Elektronika?

Będąc absolwentem kierunku studiów Elektronika, czeka na ciebie wiele możliwość zawodowych, a także wiele miejsc pracy. Niektórzy z absolwentów decydują się na podjęcie pracy naukowej i pozostają na uczelni, jednak zdecydowanie większa część poszukuje zatrudnienia w przemyśle np. medycznym, lotniczym lub motoryzacyjnym. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie np. w firmach telekomunikacyjnych, firmach konsultingowych, instytucjach testowych, a także w przedsiębiorstwach odpowiadających za tworzenie urządzeń elektronicznych. Do najczęściej obejmowanych stanowisk przez absolwentów Elektroniki możemy zaliczyć m.in. elektronika oraz pracownika naukowo-badawczego. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Elektronik

Po ukończeniu studiów na kierunku Elektronika absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako elektronicy. Czym się zajmują? Praca elektronika na co dzień uzależniona jest od miejsca, w którym pracuje. Może on zajmować się m.in. tworzeniem i konserwowaniem sprzętu elektrycznego. Elektronik może również zajmować się testowaniem urządzeń elektronicznych, zanim zostaną one np. wpuszczone do obiegu. Elektronicy odpowiadają również za prowadzenie niezbędnej dokumentacji i prowadzenie pomiarów. Mediana zarobków elektronika wynosi około 6200 zł brutto miesięcznie.

 

Pracownik naukowo-badawczy

Absolwenci kierunku studiów Elektronika decydują się również często na pozostanie na uczelni i kontynuowanie ścieżki naukowej. Pracownik naukowo-badawczy zajmuje się prowadzeniem badań naukowych oraz tworzeniem nowych rozwiązań technologicznych. Dodatkowo zajmuje się on prowadzeniem zajęć dydaktycznych w formie ćwiczeń konwersatoryjnych lub laboratoriów dla studentów. Mediana zarobków pracownika naukowo-badawczego wynosi około 5370 zł brutto miesięcznie.

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Jak wygląda rekrutacja na elektronikę w Warszawie

Elektronika - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektronika Warszawa studia i stopnia

Elektronika Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektronika Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku elektronika w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Elektronika w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Jakie opinie mają studia na kierunku elektronika w Warszawie?

Studia inżynierskie na kierunku elektronika to nie lada wyzwanie nawet dla urodzonych umysłów ścisłych. Warto jednak zainwestować swój czas w edukację na tym kierunku i później cieszyć się długofalowym zawodowym rozwojem.

Robert, student trzeciego roku, wspomina:

Najcięższy był chyba dla mnie pierwszy semestr studiów, kiedy swoją podstawową wiedzę musiałem zderzyć z rzeczywistością akademicką. Na szczęście od samego początku mieliśmy szereg ćwiczeń praktycznych, podczas których – krok po kroku – nabierałem doświadczenia oraz niezbędnej wiedzy. Dziś uczestniczę w wielu fascynujących projektach badawczych, dzięki którym mogę dodatkowo poszerzać swoje ścisłe zainteresowania.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia