Elektronika - Warszawa

Elektronika - Warszawa

Elektronika - Warszawa

Studia w Warszawie

na kierunku elektronika

Odkryj kierunek elektronika w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Elektronika studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Elektronika w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jaki kierunek pozwoli zdobyć rozbudowaną wiedzę z podstawowych przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, informatyka czy fizyka? To studia, które cieszą się niegasnącą popularnością pośród propozycji kształcenia inżynieryjnego. Elektronika wyposaża studentów w umiejętności projektowania systemów, które tworzone są w oparciu o techniki mikroelektroniczne.

Elektronika to jedna z tych dziedzin, która od wielu lat zajmuje ważne miejsce w naukowym dyskursie. Jej badanie i odkrywanie powinno być jednak dostosowane do zmian towarzyszących cywilizacyjnemu rozwojowi. Po zakończeniu kształcenia absolwenci elektroniki znajdą zatrudnienie w sektorze IT, przedsiębiorstwach przemysłowych czy różnorodnych ośrodkach badawczo-rozwojowych.

czytaj dalej wszystko o Elektronika - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek elektronika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Elektronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku elektronika

Uczelnie, gdzie elektronika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

Pokaż więcej
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Elektrotechnika stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku elektrotechnika

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektronika w Warszawie?

Nikogo nie powinno zdziwić, że studia na kierunku elektronika znajdują się w gronie kierunków ścisłych. Od przyszłych studentów już na poziomie rekrutacji wymaga się, że zaprezentują jak najbardziej rozległą wiedzą z przedmiotów takich jak matematyka i fizyka. Istotne znaczenie w procesie rekrutacji ma także doskonała znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego. Osoby, które chciałby dostać się na studia na kierunku elektronika, powinny odpowiednio wcześnie zacząć naukę wzbogaconą o zagadnienia rozszerzone wybranych przez siebie przedmiotów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektronika w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ELEKTRONIKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

ELEKTRONIKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ELEKTRONIKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku elektronika w Warszawie

Studia I stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku elektronika w Warszawie?

1. Dla kogo ten kierunek

Nikogo nie trzeba przekonywać, że studia o profilu ścisłym to najlepsza intelektualna inwestycja. Statystyki pokazują, ze to właśnie absolwenci politechnik wciąż mogą liczyć na najbardziej stabilną i dobrze płatną pracę. Dziś żyjemy w świecie zdominowanym elektroniką, a kilka dni bez prądu mogłyby spowodować nieustające zmiany cywilizacyjne. Czy ktoś wyobraża sobie dzień bez przejażdżki tramwajem, skorzystania z bankomatu, przejścia przez ruchome drzwi? Aktualnie to bardzo prozaiczne czynności, lecz trzeba mieć świadomość, że za każdą z nich stoi magia elektroniki.

W najprostszym rozumieniu elektronika to nauka, która zajmuje się tworzeniem oraz badaniem obwodów elektrycznych. Brzmi prozaicznie? Pomyśl o tym, ilu elektroników musiało pracować nad zewnętrznym oświetleniem chociażby Empire State Building w Nowym Jorku. XXI w. pokazuje, ile wyzwań czeka na absolwentów elektroniki. Jeżeli jesteś osobą, którą od zawsze fascynują nauki ścisłe i świat zdominowany przez elektryczność, to studia na kierunku elektronika będą dla ciebie bez wątpienia stworzone.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektronika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku elektronika w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program kształcenia i gdzie studiować

Elektronika jako przedmiot kształcenia stanowi dość stary kierunek nauczania akademickiego. W praktyce oznacza to, że cechuje go długa tradycja dydaktyczna. Odkąd człowiek zaczął wykorzystywać potencjał tkwiący w elektryczności, pragnie nieustannie zgłębiać jej tajniki i poszerzać wiedzę na jej temat. Pasjonaci elektroniki swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczną na Politechnice Warszawskiej. Odpowiednio wcześnie przeanalizuj oferty tej uczelni technicznej, by w przyszłości uniknąć rozczarowań.

Kierunki studiów takie jak elektronika mają bardzo szczegółowo opracowany program dydaktyczny – tutaj żaden z przedmiotów nie może znaleźć się przez przypadek. Na studentów elektroniki czeka szereg zajęć, które poświęcone będą najpierw doskonałemu zgłębieniu przedmiotów ścisłych – przede wszystkim matematyki oraz fizyki. Ich perfekcyjne opanowanie pozwoli na szczegółowe poznanie zagadnień ściśle związanych z elektroniką. Jeżeli myślisz poważnie o rozpoczęciu nauki na tym kierunku, musisz mieć świadomość, że czeka cię bardzo intensywny czas pod kątem nauki.

 

4. Praca po studiach

Studia w Warszawie na kierunku elektronika to przede wszystkim gwarant rzetelnego wykształcenia, które przyczyni się do zrównoważonego rozwoju zawodowego. Dziś większość absolwentów szkół średnich szuka właśnie takich kierunków studiów, które pozwolą na znalezienie dobrej i stabilnej pracy. Współcześnie na rynku pracy można odnotować też największe zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu dziedzin ścisłych. Ta informacja powinna stanowić dodatkową zachętę do studiowania elektroniki.

Absolwenci tego kierunku ścisłego mogą liczyć na zatrudnienie w przedsiębiorstwach, które zajmują się wytwarzaniem różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Mogą to być zarówno urządzenia codziennego użytku, lecz także wysokospecjalistyczna aparatura medyczna, czy rozbudowane systemy operacyjne wykorzystywane w transporcie lotniczym. Przyszli elektronicy mogą także zasilać skład instytucji badawczych oraz jednostek naukowych, które zajmują się wdrażaniem, patentowaniem oraz testowaniem najnowszych rozwiązań elektronicznych.

Kierunki studiów w Warszawie takie elektronika wymagają dużego zaangażowania ze strony studentów i wiążą się z wieloma godzinami, które zostały poświęcone na intensywną naukę. Uczelnie w Warszawie starają się zapewnić nie tylko najlepszą ofertę dydaktyczną, lecz także dbają o to, by sam sposób organizacji zajęć był jak najbardziej dogodny dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są dalszym indywidualnym rozwojem.

Studia na kierunku elektronika mają bardzo ścisły charakter. Osoby, które je wybierają, muszą mieć świadomość, że plan dydaktyczny wypełniony jest po brzegi ćwiczeniami oraz wykładami o bardzo wąskim profilu. Warto jednak podkreślić, że zanim studenci przejdą do zgłębiania zagadnień związanych wyłącznie z elektroniką, to muszą oni doskonale opanować dwie potężne nauki ścisłe – mowa oczywiście o matematyce i fizyce. Zatem na początku przygody z elektroniką pojawiać się będą przedmioty takie jak:

 • analiza matematyczna;
 • algebra liniowa z geometrią matematyczną;
 • rachunek prawdopodobieństwa;
 • czy po prostu fizyka (przykładowo przez trzy semestry kształcenia!).

 

Tylko dogłębne opanowanie tych dwóch potężnych dziedzin ścisłych pozwoli na zrozumienie skomplikowanych zagadnień z elektroniki. Studenci tego wymagającego kierunku ścisłego poznawać będą tajniki związane z:

 • podstawą techniki mikroprocesowej;
 • układami elektronicznymi;
 • systemami aktywizacji i przetwarzaniem danych;
 • czy chociażby z konstrukcją urządzeń elektronicznych.

 

Nawet jeżeli wymienione powyżej przedmioty brzmią dla ciebie jak czarna magia, to nie powinieneś się zniechęcać. Uczelnie w Warszawie kształcą przyszłych elektroników pod okiem najlepszych specjalistów i dydaktyków, którzy gotowi są dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Studenci, którzy wybiorą naukę na kierunku elektronika, dostaną niepowtarzalną szansę uczestniczenia w wielu inspirujących programach badawczych, których celem jest rozwijanie przede wszystkim umiejętności praktycznych.

Istotę wykształcenia każdego elektronika stanowi bowiem umiejętność wykorzystania specjalistycznej wiedzy w praktyce. Absolwenci tego kierunku przygotowani są do projektowania złożonych systemów elektronicznych, które sprawiają, że zwyczajnym ludziom żyje się po prostu lepiej.

Ile trwają studia na kierunku elektronika w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku elektronika w Warszawie?

Studia na kierunku Elektronika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów takie jak elektronika dzielą się na dwa komplementarne cykle kształcenia. Pasjonaci przedmiotów ścisłych swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczynają bowiem od studiów pierwszego stopnia. W przypadku politechnik trwają one siedem semestrów, czyli trzy i pół roku intensywnego kształcenia. W trakcie tego czasu studenci otrzymują niezbędny warsztat do wykonywania zawodu oraz przystępują do obrony prestiżowej pracy inżynierskiej.

Osoby, które chciałby kształcić się dalej, otrzymują taką możliwość na studiach magisterskich. To czas poszerzania swojej wiedzy o nowe, często uzupełniające zjawiska. Studia magisterskie na kierunku elektronika w Warszawie trwają z kolei półtora roku, czyli trzy semestry. Zakończenie nauki na tym stopniu wiąże się z przystąpieniem do obrony pracy dyplomowej i otrzymaniem tytułu magistra – on z kolei otwiera wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.

Jaka praca po studiach na kierunku elektronika w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku elektronika w Warszawie?

Osoby, którym udaje się ukończyć studia na kierunku elektronika, mogą oddychać z ulgą. To jeden z tych kierunków, które umożliwiają zdobycie pewnego i stabilnego zatrudnienia. Jego absolwenci mogą w pełni realizować swoje pasje na polu zawodowym – współcześnie to niezwykle doceniana możliwość. Zresztą nikogo nie trzeba też przekonywać, jak ważną rolę spełniają specjaliści do spraw elektroniki. To oni odpowiadają za naszą sprawną komunikację, przepływ nie tylko informacji, lecz także pieniędzy.

Studia elektroniczne przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach, które współpracują z wieloma różnymi odmianami przemysłu:

 • medycznym;
 • motoryzacyjnym;
 • lotniczym itd.

 

Absolwenci elektroniki posiadają pełen warsztat, który pozwala na rozwijanie satysfakcjonującej kariery zawodowej w przedsiębiorstwach, zajmujących się wytwarzaniem urządzeń elektronicznych. Poza tym mogą oni znaleźć świetną pracę w różnego rodzaju jednostkach badawczych, czy instytucjach testowych. Na elektroników czekają również przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, czy firmy konsultingowe. Co ważne – międzynarodowy profil wykształcenia elektroników sprawia, że swoją karierę mogą oni rozwijać na całym świecie.

 

Gdzie studiować na kierunku elektronika w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek elektronika w Warszawie

 • Politechnika Warszawska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek elektronika w Warszawie?

Maturzyści, którzy wybierają swoje przyszłe ścieżki kształcenia, bardzo często sugerują się zarówno wyborami swoich rówieśników, ambicjami rodziców, czy też starają się dostać na te kierunki studiów, które w danym momencie mogą być pewnikiem zatrudnienia w przyszłości. Elektronika jest pod tym względem bardzo nęcącym kierunkiem. Trzeba mieć jednak świadomość, że to studia, na które dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich o bardzo jasno sprecyzowanych zainteresowaniach. By uniknąć rozczarowań w przyszłości, już dziś odpowiedz sobie zatem na kilka podstawowych pytań:

 • Czy uwielbiasz rozwiązywać matematyczne łamigłówki?
 • Czy fascynuje cię fizyczne aspekty funkcjonowania świata?
 • Czy interesują cię nowinki ze świata nauki i techniki?
 • Czy jesteś osobą, która nie boi się intelektualnych wyzwań?

 

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, śmiało możesz pomyśleć o wzięciu udziału w rekrutacji na studia na kierunku elektronika. Pamiętaj jedynie, że uczelnie w Warszawie przyjmują wyłącznie najlepszych absolwentów szkół średnich. Aby stać się jednym z nich, musisz odpowiednio wcześnie rozpocząć naukę do rekrutacji. Przedmioty, którym powinieneś poświęcić szczególną uwagę, to: matematyka, fizyka oraz wybrany język obcy nowożytni. Na tego typu kierunki liczba chętnych zawsze przewyższa liczbę otwartych miejsc, więc do procedury rekrutacyjnej przygotuj się wybitnie pilnie.

Pasjonaci przedmiotów ścisłych mogą także pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To szansa dla najlepszych uczniów szkół średnich, którzy mają szansę, by znaleźć się na listach osób przyjętych poza kolejnością. By było to jednak możliwe, trzeba stać się finalistą lub laureatem olimpiady na stopniu centralnym.

Przed przystąpieniem do rekrutacji warto także zorientować się, jakie dokumenty dostarczyć do dziekanatu wybranej przez siebie uczelni w pierwszej kolejności. Pamiętaj, że obowiązkowo powinny się pośród nich znaleźć zdjęcia do legitymacji, skany dowodu oraz oczywiście świadectwo maturalne.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ELEKTRONIKA - ważne informacje

elektronika studia

studia fizyczne w Warszawie

studia fizyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku elektronika w Warszawie?

Studia inżynierskie na kierunku elektronika to nie lada wyzwanie nawet dla urodzonych umysłów ścisłych. Warto jednak zainwestować swój czas w edukację na tym kierunku i później cieszyć się długofalowym zawodowym rozwojem.

Robert, student trzeciego roku, wspomina:

Najcięższy był chyba dla mnie pierwszy semestr studiów, kiedy swoją podstawową wiedzę musiałem zderzyć z rzeczywistością akademicką. Na szczęście od samego początku mieliśmy szereg ćwiczeń praktycznych, podczas których – krok po kroku – nabierałem doświadczenia oraz niezbędnej wiedzy. Dziś uczestniczę w wielu fascynujących projektach badawczych, dzięki którym mogę dodatkowo poszerzać swoje ścisłe zainteresowania.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)