SZTUKI PLASTYCZNE - przedmioty maturalne

SZTUKI PLASTYCZNE - przedmioty maturalne

SZTUKI PLASTYCZNE - przedmioty maturalne

Rekrutacja na bezpłatne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na uczelniach publicznych w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci powinni wykazać się wysokimi wynikami z przedmiotów maturalnych, które wymagane są w procesie rekrutacji. Na niektóre kierunki (np. architekturę) przeprowadzany jest dodatkowy egzamin wstępny czy rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku aplikowania na płatne studia zarówno na uczelniach publicznych i niepublicznych (prywatnych) należy spełnić wszystkie wymogi wynikające z zasad rekrutacji (najczęściej zdana matura) oraz złożyć komplet dokumentów w terminie, a o przyjęciu zazwyczaj decyduje kolejność zgłoszeń.

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek sztuki plastyczne na poszczególnych uczelniach

Uczelnie

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Poziom studiów
Więcej filtrów
Forma studiów
Uniwersytet w Siedlcach Uniwersytet w Siedlcach Przedmioty:

Wymagane przedmioty:
2 przedmioty do wyboru z: biologia, geografia, historia, historia sztuki, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

Dowiedz się więcej
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Przedmioty:

Podstawą kwalifikacji na studia jest sprawdzian uzdolnień oraz konkurs świadectw.

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Sztuki plastyczne - jakie przedmioty zdawać na maturze?

Podczas rekrutacji na kierunek sztuki plastyczne na większości uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne: biologia, geografia, historia, historia sztuki, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.

Komentarze (2)

Anna odpowiedz

Cześć Katya, tak, ja. :) Studiuję podyplomowo na WSKZ, jest to forma studiów online - nie musisz nigdzie jeździć i trwają 3 semestry.

Katya odpowiedz

Bardzo wartościowy artykuł. Jestem na początu drogi z oświatą i chciałąbym właśnie zostać nauczycielem platyki. Ale bardzo zależy mi na czymś niestacjonarnym albo online, bo aktulanie pracuje , więc nie mam opcji studiowania stacjonarnie, czy ktoś może polecic jakeś studia niestacjonarne i najlepiej żeby trwały, krócej niz licencjat?