Sztuki plastyczne
Kielce
POKAŻ
Studia na kierunku sztuki plastyczne to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku sztuki plastyczne | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Terminy rekrutacji
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku sztuki plastyczne rozpocznie się 24 maja 2024 r. i potrwa do 24 września 2024 r. | sztuki plastyczne - terminy rekrutacji >
Uczelnie
Studia na kierunku sztuki plastyczne możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | sztuki plastyczne - uczelnie >
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku sztuki plastyczne najczęściej podstawą kwalifikacji na studia jest sprawdzian uzdolnień oraz konkurs świadectw.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Podstawą kwalifikacji na studia jest sprawdzian uzdolnień oraz konkurs świadectw.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Ceny
Czego nauczysz się na kierunku sztuki plastyczne?
W trakcie studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę na temat sztuk plastycznych oraz zyskać dodatkowe, cenne kompetencje z tego obszaru. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające wykłady i warsztaty praktyczne dzięki, którym dowiesz się więcej na temat historii sztuki i różnorodnych form artystycznych.
Ponadto, poznasz techniki i metody stosowane w fotografii, grafice komputerowej, animacji oraz w innych dziedzinach sztuki. Podczas nauki będziesz musiał wybrać specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy kilkoma blokami tematycznymi, takimi jak : kreacje twórcze, projektowanie grafiki reklamowej czy media cyfrowe.
Dzięki tak bogatej ofercie kształcenie rozwiniesz się na wielu polach jednocześnie i zyskasz cenne kwalifikacje, które niewątpliwie zaprocentują w twoim przyszłym, zawodowym życiu. Uzyskaną w czasie kursu, wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
Kierunek sztuki plastyczne jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku Sztuki plastyczne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk artystycznych.
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku sztuki plastyczne: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, struktury wizualne.
Osoby, które aplikują na kierunek sztuki plastyczne zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk artystycznych oraz różnorodnych dziedzin sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem technik plastycznych. Program nauczania zakłada realizacje wielu ciekawych zajęć i wykładów akademickich, tematycznie powiązanych z powyższymi zagadnieniami. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Absolwenci powyższego kierunku artystycznego będą posiadać szereg umiejętności praktycznych, które wyróżnią ich na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Studenci nauczą się wykorzystywania różnorodnych form artystycznych, takich jak malarstwo, rzeźba, rysunek czy fotografia.
Ponadto poznają zasady wykonywania projektów z zakresu animacji, multimediów czy wideo. Program kształcenia zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki czemu studenci rozwiną zdolności językowe i tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Sztuki plastyczne to jeden z głównych działów sztuk pięknych, do którego zalicza się mnóstwo, różnorodnych form artystycznych. Ze względu na popularność i bogatą historię tej dziedziny sztuki, studia związane z tym obszarem od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób zainteresowanych życiem artystycznym oraz jego różnymi przejawami.
Idealnym przykładem jest niezwykle interesujący i rozwijający kierunek: sztuki plastyczne o bogatym i złożonym programie nauczania, dzięki któremu można zdobyć wszechstronną wiedzę i szansę na atrakcyjną i perspektywiczną prace. Jeżeli więc jesteś osobą o artystycznej duszy i zdolnościach plastycznych, to weź udział w rekrutacji na te interesujące i unikatowe studia.
5. Gdzie studiować Sztuki plastyczne
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Sztuki plastyczne:
Studia na kierunku Sztuki plastyczne trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Studia pierwszego stopnia na kierunku sztuki plastyczne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra.
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle interesujących i perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowną wiedzę z obszaru historii i teorii sztuk plastycznych oraz jej współczesnych firm i przejawów.
Uzyskane kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i prężnie rozwijających się branżach. Jako absolwent będziesz mógł pracować w działach reklamy i marketingu oraz public realations.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się w zawodzie grafika komputerowego, zarówno w biurach projektowych, jak i we własnej działalności gospodarczej.
Zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w mediach oraz wydawnictwach. Równie ciekawą opcją będzie związanie swojej przyszłości z różnorodnymi instytucjami kulturalnymi, takimi jak muzea, galerie sztuki czy domy kultury.
Znajomość języka obcego na poziomie B2 sprawi, że będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju.
Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Miasta, które oferują studia na kierunku SZTUKI PLASTYCZNE
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Cześć Katya, tak, ja. :) Studiuję podyplomowo na WSKZ, jest to forma studiów online - nie musisz nigdzie jeździć i trwają 3 semestry.
Bardzo wartościowy artykuł. Jestem na początu drogi z oświatą i chciałąbym właśnie zostać nauczycielem platyki. Ale bardzo zależy mi na czymś niestacjonarnym albo online, bo aktulanie pracuje , więc nie mam opcji studiowania stacjonarnie, czy ktoś może polecic jakeś studia niestacjonarne i najlepiej żeby trwały, krócej niz licencjat?