Połącz studia ze stażem „Kierunek ORLEN”

Połącz studia ze stażem „Kierunek ORLEN”

Połącz studia ze stażem „Kierunek ORLEN”

Do 23 kwietnia można aplikować do flagowego programu stażowego, organizowanego przez Grupę ORLEN. Program adresowany jest do absolwentów oraz studentów ostatnich lat różnych kierunków i specjalności.

„Kierunek ORLEN”, bo tak nazywa się projekt realizowany przez koncern, to płatny, sześciomiesięczny staż realizowany w różnych miastach, różnych dziedzinach i spółkach Grupy ORLEN. W tegorocznej edycji udział biorą: PKN ORLEN, ANWIL, Sigma Bis, ORLEN Paliwa, ORLEN Południe, ORLEN Laboratorium, ORLEN CUK oraz spółki z Grupy Energa. Wśród miast, w których można odbywać oferowane staże znajdują się: Płock, Gdańsk, Gdynia, Włocławek, Warszawa, Jedlicze, Trzebinia, Pruszcz Gdański i Nowa Brzeźnica.

 

Na czym polega staż?

Uczestnicy programu, pod okiem indywidualnych opiekunów, przygotowują się do wykonywania zadań w wybranej specjalności zawodowej. W ramach tegorocznej edycji poszukiwani są studenci bądź absolwenci, związani z takimi dziedzinami jak:

 • automatyka i systemy sterowania,
 • chemia,
 • ekonomia, analityka i finanse,
 • energetyka,
 • informatyka, metody ilościowe, matematyka, fizyka,
 • inżynieria materiałowa,
 • logistyka i zakupy,
 • mechanika i budowa maszyn,
 • dziennikarstwo, marketing, komunikacja, polonistyka,
 • prawo,
 • ochrona środowiska.

Program umożliwia pozyskanie cennego doświadczenia, przygotowanie do pracy zawodowej zgodnej z posiadanym lub zdobywanym wykształceniem, jak również gwarantuje uzyskanie specjalistycznej wiedzy oraz dostęp do zaawansowanych technologii. Ponadto, daje szansę na zaznajomienie się z innowacyjnym przemysłem, który skupia w sobie zarówno działalność inżynieryjną, w tym między innymi: chemiczną, petrochemiczną, czy energetyczną, jak i biznesową. Co równie istotne, w przypadku obecnych studentów, możliwe jest pogodzenie uczestnictwa w programie z nauką na najbardziej wymagających kierunkach kształcenia.

 

W jaki sposób dołączyć do programu?

Na kandydatów czeka 60 miejsc stażowych. Staż rozpoczyna się w lipcu, trwa sześć miesięcy i zakłada docelowo realizację zadań od poniedziałku do piątku, w wymiarze 80 lub 160 godzin w miesięcznych okresach rozliczeniowych. W jaki sposób zgłosić swoją kandydaturę? Wystarczy odpowiedzieć na wybraną ofertę, dostępną na stronie internetowej: orlen.pl/kariera. Proces rekrutacji podzielony jest na dwa etapy, które przebiegają w następujący sposób:

 

Etap 1:

Odpowiedź na ofertę dostępną na stronie internetowej. Oprócz aplikacji należy dołączyć zrealizowane biznesowe case study, czyli zadanie merytoryczne, związane z konkretną dziedziną.

Etap 2:

Spotkanie z przyszłym opiekunem. Spotkanie to szansa na uzyskanie szczegółowych informacji na temat stażu, ale przede wszystkim możliwość jak najlepszego zaprezentowania swojej kandydatury oraz case study.

Na ile ogłoszeń stażowych można aplikować? Zainteresowani ofertami mogą zgłosić chęć udziału w dowolnej liczbie staży.

Terminy

Rekrutacja do tegorocznej edycji programu „Kierunek ORLEN” potrwa do 23 kwietnia. Etap rozmów rekrutacyjnych zakończy się 9 czerwca, natomiast staż rozpocznie się 3 lipca i potrwa do końca grudnia.

Więcej szczegółowych informacji na temat programu „Kierunek ORLEN” odnaleźć można na stronie internetowej: orlen.pl/pl/kariera/programy-stazowe/program-stazowy-kierunek-orlen

 

Komentarze (0)