Informatyka - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

informatyka

Odkryj kierunek informatyka we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

26.01.2023

Informatyka studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku informatyka we Wrocławiu to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera, licencjata lub magistra).

Studia na kierunku informatyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

We Wrocławiu informatykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 4 uczelniach publicznych: Politechnice Wrocławskiej (PWR), Uniwersytecie Wrocławskim (UWR), Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Taduesza Kościuszki we Wrocławiu (AWL), Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (UEW) oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

Informatyka pozwala studentom zapoznać się z nowoczesnymi sposobami przetwarzania informacji. W trakcie studiów uczestnicy zajęć przyglądają się technologiom wytwarzania systemów przetwarzających dane oraz mają okazję zdobyć wiele cennych certyfikatów, które ułatwią im późniejszy rozwój kariery zawodowej. Studenci informatyki na wrocławskich uczelniach zapoznają się z rozwojem i zastosowaniami informatyki zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Absolwenci tego kierunku znają metody i techniki stosowane w rozwiązywaniu problemów informatycznych, a także rozumieją budowę m.in. systemów komputerowych, systemów operacyjnych czy sieci komputerowych. Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie tworzenia aplikacji komputerowych i mobilnych, a także projektowania grafiki trójwymiarowej i animacyjnej.

Informatyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 40 tys. kandydatów (o 4616 więcej niż rok wcześniej).
Wśród wrocławskich uczelni publicznych informatyka znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Wrocławskim (ponad 700 zgłoszeń).
 

Specjalności

Współczesne studia z informatyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku informatyka we Wrocławiu: systemy i sieci informatyczne, technologie informacyjne w automatyce i robotyce, tester oprogramowania, zarządzanie projektami it.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku informatyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, informatyka, język obcy, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Informatyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2021/2022 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia wybrana była przez ponad 36 tys. kandydatów. We Wrocławiu najwięcej kandydatów (ponad 700 osób) chciało studiować informatykę w Uniwersytecie Wrocławskim.

Studia stacjonarne na kierunku informatyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacićCeny wahają się od 4800 zł do 7140 zł za pierwszy rok studiów. (Wykaz opłat za studia znajdziesz w dziale poniżej)

 

Praca po studiach

Absolwenci mogą aplikować na takie stanowiska jak m.in.: programista, analityk komputerowy, twórca stron internetowych i aplikacji mobilnych, grafik czy nauczyciel informatyki. Ponadto mogą oni rozpocząć własną działalność gospodarczą.

 

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek informatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lub 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Bioinformatyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku bioinformatyka

Politechnika Wrocławska

Geoinformatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku geoinformatyka

Pokaż więcej

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka w biznesie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka we Wrocławiu?

Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Uczelnie niepubliczne we Wrocławiu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

Informatyka wywodzi się z nauk matematycznych. Nic więc dziwnego, że kandydaci na ten kierunek muszą wykazać się nie lada wiedzą z zakresu matematyki czy fizyki. Przyszli studenci mogą też napisać egzamin maturalny z chemii. Uczelnie wśród kandydatów cenią także zdolności językowe.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku informatyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka
 • chemia

 

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka w mieście Wrocławiu

 • Informatyka w mieście Wrocławiu - terminy rekrutacji

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń


  Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

  I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
  Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Dolnośląska Szkoła Wyższa Dolnośląska Szkoła Wyższa Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Politechnika Wrocławska Politechnika Wrocławska Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej

  Pokaż wszystkie

  Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

  Harmonogram rekrutacji +

  Harmonogram rekrutacji indywidualnie ustala każda uczelnia w Polsce. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich. Rekrutacja na studia przebiega jednak na każdej uczelni bardzo podobnie. Studenci na wybrane kierunki mogą rejestrować się już w maju za pośrednictwem platform internetowych.

  Trzeba pamiętać, że nie liczy się jednak kolejność zgłoszeń, lecz wyniki uzyskane na maturze wyniki i to wyłącznie od nich zależy, czy dany kandydat znajdzie się na listach osób przyjętych. Pierwszy etap naboru zostaje zamknięty na ogół tuż po ogłoszeniu wyników maturalnych, czyli w lipcu.

  Uczelnie w Wrocławiu bardzo często otwierają także dodatkowy etap rekrutacji, który odbywa się na początku sierpnia. Dotyczy on tych kierunków, na które nie zostały wypełnione limity miejsc podczas pierwszego etapu kwalifikacji na studia. Jeżeli nie dostałeś się zatem na wymarzony kierunek studiów w pierwszym terminie, nie musisz od razu załamywać rąk.

  Dokumenty rekrutacyjne +

  Pamiętaj, że jeżeli decydujesz się wziąć udział w rekrutacji na studia, to do dziekanatu wybranej przez siebie uczelni musisz złożyć zestaw podstawowych dokumentów. Każdy ośrodek akademicki indywidualnie ustala, co konkretnie musi się wśród nich znaleźć, lecz trzon pozostaje taki sam. Zapoznaj się z wymogami uczelni (informacje znajdziesz na stronach internetowych), a kompletując dokumenty szczególnie pamiętaj o:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo dojrzałości uzyskane poza polskim system oświaty + tłumaczenie dokumentu;
  • jedna aktualna fotografia (wymogi takie, jak w przypadku fotografii dowodowej);
  • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy itd.

  Opłaty rekrutacyjne +

  Opłaty rekrutacyjne stanowią obligatoryjny punkt każdej rekrutacji na studia. Wahają się one w zależności od kierunku od 85 do 150 zł. Pamiętaj, że uczelnie prywatne wymagają także uiszczenia opłaty za tzw. „wpisowe”. Opłata rekrutacyjna może obejmować jeden lub pulę kierunków. Dokonasz jej za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Weź pod uwagę, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go odpowiednio wcześnie, a potwierdzenie wpłaty przedłóż w dziekanacie wybranej uczelni.

  Przedmioty kwalifikacyjne +

  Studia w Wrocławiu na kierunku informatyka od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością. Mimo dużego zainteresowania, to wciąż elitarny kierunek, na który dostają się najlepsi. By być jednym z nich, musisz odpowiednio wcześnie przygotować się do egzaminów dojrzałości. Przedmioty, które otworzę ci drogę do studiów informatycznych, to przede wszystkim: matematyka, informatyka, czy nawet fizyka. Zastanów się, które z nich warto zdawać na poziomie rozszerzonym.

  Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

  Z przelicznikiem punktów kwalifikacyjnych musi zapoznać się każdy kandydat na studia wyższe. To od niego zależy bowiem, ile punktów ostatecznie zostanie przyznanych w procesie rekrutacji. Każda uczelnia ustala swój indywidualny przelicznik, informacji na jego temat szukaj na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Pamiętaj, że uwzględnia on przede wszystkim przedmioty wyróżnione w kwalifikacji na dany kierunek oraz poziom, na jakim były zdawane.

  Olimpiady oraz konkursy +

  Jeżeli uwielbiasz przedmioty ścisłe, a nauka jest twoją pasją, to śmiało możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To ambitna propozycja dla najlepszych, warto ją jednak wziąć pod uwagę, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad na stopniu centralnym znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Studia na kierunku informatyka mają profil ścisły, więc musisz pomyśleć o olimpiadach o tej tematyce. Rozważ:

  • Olimpiadę Matematyczną, Fizyczną, Chemiczną;
  • Olimpiadę Informatyczną;
  • Olimpiadę Wiedzy Technicznej;
  • czy nawet Olimpiadę Astronomiczną.

Aktualności rekrutacyjne

Pokaż wszystkie

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować informatykę we Wrocławiu

W Wrocławiu informatykę można studiować na czterech uczelniach: Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, jako specjalność na Politechnice Wrocławskiej oraz jako specjalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także na sześciu niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej, jako specjalność w Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" we Wrocławiu.

Gdzie studiować informatykę bezpłatnie we Wrocławiu

Informatykę we Wrocławiu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej czterech uczelniach: Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu jako specjalność na Politechnice Wrocławskiej oraz jako specjalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Podstawą rekrutacji na uczelnie publiczne jest konkurs świadectw. 

Gdzie studiować informatykę niestacjonarnie we Wrocławiu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku informatyka we Wrocławiu można podjąć na uczelniach: Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu jako specjalność na Politechnice Wrocławskiej oraz jako specjalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej, jako specjalność w Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" we Wrocławiu.

Ile kosztują studia niestacjonarne na informatyce we Wrocławiu

Studia niestacjonarne na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku informatyka we Wrocławiu wahają się od 4800 zł do 7140 zł za pierwszy rok studiów.  

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne oferowane przez wrocławskie uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

 

 W trakcie studiów uczestnicy zajęć na kierunku informatyka rozwijają swoje zdolności analityczne. Dzięki odpowiednio dostosowanemu programowi nauczania przyszli specjaliści nabywają umiejętności związane z syntezą informacji wszelkiego typu w zakresie różnorodnych dyscyplin. Absolwenci informatyki wykorzystują swoje kompetencje do formułowania i rozwiązywania problemów informatycznych.

 

1. Wiedza i umiejętności:
 

Studenci informatyki we Wrocławiu poznają najważniejsze rodzaje oraz języki oprogramowania. W trakcie zajęć praktycznych szkolą się w zakresie m.in. tworzenia aplikacji mobilnych czy gier komputerowych. Absolwenci informatyki znają i potrafią wykorzystywać różnorodne narzędzia informatyczne, które służą projektowaniu kampanii pozyskiwania klientów. Uczestnicy zajęć planują systemy informatyczne i wykorzystują matematyczne metody w rozwiązywaniu problemów informatycznych.

 

Wiedza

Studenci wrocławskich uczelni na kierunku informatyka nabywają wiedzę z zakresu najważniejszych zagadnień informatycznych. W trakcie studiów poznają oni zasady sztuki projektowania, programowania i użytkowania m.in. systemów informatycznych, baz danych czy sieci komputerowych. Studia informatyczne zakładają obecność przedmiotów poświęconych dziedzinom matematycznym – pozwala to przyszłym specjalistom formułować i rozwiązywać złożone zadania informatyczne związane z automatyką.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu teoretycznemu absolwenci informatyki mogą prowadzić w przyszłości różnorodne badania naukowe. Studia informatyczne zakładają także przedmioty poświęcone fizyce. Wiedza ta umożliwia studentom zapoznanie się z podstawowymi prawami obecnymi w projektowaniu grafiki komputerowej czy symulacji zjawisk fizycznych w grach.

 

Wiedza, którą nabywają studenci informatyki:

 • znają matematyczno-fizyczne i ogólnotechniczne podstawy informatyki oraz techniczne podstawy systemów informatycznych
 • wykorzystują algorytmy komputerowe
 • znają charakterystykę architektury współczesnych komputerów i urządzeń mobilnych
 • stosują się do zasad kierujących środowiskiem systemów operacyjnych, sieciami komputerowymi, bazami danych czy systemami wbudowanymi
 • rozumieją podstawy tworzenia aplikacji mobilnych, gier komputerowych czy aplikacji internetowych
 • zapewniają bezpieczeństwo informacji w sieci
 • sprawnie poruszają się w przestrzeni związanej m.in. z: grafiką komputerową, sztuczną inteligencją czy komunikacją człowiek-komputer

 


Umiejętności

Studenci informatyki nabywają umiejętności związane z obsługą i konfiguracją komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, obsługi i konfiguracji systemów operacyjnych, obsługi i instalacji oprogramowania, a także stosowania najpopularniejszych języków programowania (np. JAVA, C# czy TSQL). Właściwie stosują rozwiązania sprzętowe i programowe dostosowane do określonych zadań. W trakcie zajęć studenci szkolą umiejętności praktyczne związane z tworzeniem grafiki komputerowej oraz symulacji zjawisk fizycznych w grach komputerowych.

Absolwenci tego kierunku potrafią planować i przeprowadzać eksperymenty, pomiary i symulacje, a także poprawnie interpretować otrzymywane wyniki. Ponadto studenci informatyki na wrocławskich uczelniach rozwijają swoje kompetencje miękkie – uczą się poprawnej komunikacji oraz szkolą umiejętności językowe i kierownicze.

 

Umiejętności, które nabywają studenci informatyki:

 • programowanie w językach informatycznych (np. C++, Java, TSQL)
 • znajomość podstawowych i specjalistycznych programów
 • projektowanie grafiki komputerowej
 • przetwarzanie obrazów i multimediów
 • zarządzanie przedsiębiorstwem w wybranych obszarach działalności
 • wykorzystywanie narzędzi informatycznych do samodzielnego wytwarzania oprogramowania
 • zarządzanie bazami danych oraz systemami informatycznymi
 • obsługiwanie rozbudowanych sieci komputerowych
2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

 

Studia na kierunku informatyka we Wrocławiu realizowane są w ramach studiów I stopnia (inżynierskich lub licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich).

Studia I stopnia na tym kierunku trwają od 3 (studia licencjackie) do 4 lat (studia inżynierskie). Program studiów magisterskich przewiduje od 1,5 roku do 2 lat nauki.

Studenci mogą rozpocząć studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.


 

 

Studia stacjonarne

Zajęcia stacjonarne na studiach dziennych najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.

Stacjonarni studenci mają szansę brać aktywny udział w życiu uczelnianym. W trakcie studiów mogą oni udzielać się w różnorodnych kołach naukowych lub organizacjach studenckich. Ponadto stacjonarna nauka zapewnia możliwość bezpośredniego kontaktu studentów z doświadczonymi ekspertami.

Studia stacjonarne, ze względu na dzienne godziny zajęć, mogą utrudnić lub uniemożliwić studentom pracę na pełnym etacie. Studenci mogą uczyć się stacjonarnie bezpłatnie na większości uczelni publicznych. Za prywatną stacjonarną naukę zazwyczaj należy zapłacić.

 

Studia niestacjonarne

Zajęcia niestacjonarne mogą odbywać się wieczorowo lub zaocznie. Studenci wieczorowi spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych. Studenci zaoczni pojawiają się tam w weekendy średnio co dwa tygodnie, a ich spotkania przyjmują formę tzw. zjazdów.

Niestacjonarna nauka umożliwia studentom połączenie możliwości edukacji z życiem prywatnym lub zawodowym. Niestacjonarni studenci bez problemu podjąć mogą pracę na pełnym etacie, walcząc jednocześnie o uzyskanie wykształcenia wyższego. Ograniczony kontakt z wykładowcami wymaga od uczestników zajęć uwagi i systematyczności. Dobrze też, by potrafili oni pracować samodzielnie.

Studia niestacjonarne zazwyczaj są płatne – zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.

 

3. Program studiów i przedmioty

Informatyka, która jest dziedziną zajmującą się m.in. przetwarzaniem danych, wymaga od studentów znajomości różnorodnych zagadnień matematycznych, technicznych i fizycznych. Nauka na tym kierunku nie jest prosta i wiąże się ciężką pracą. W trakcie zdobywania wykształcenia informatycznego studenci będą rozwiązywać skomplikowane problemy matematyczne i przeprowadzać analizy danych.

 

Przykładowe przedmioty przewidywane w programie kierunku infromatyka we Wrocławiu:

 • podstawy inżynierii oprogramowania;
 • programowanie i projektowanie obiektowe;
 • architektura systemów komputerowych;
 • wnioskowanie statystyczne itd.

 

Studenci informatyki wrocławskich uczelni będą mogli rozwijać się w specjalnościach, które najbardziej ich zainteresują i będą odpowiadać ich predyspozycjom. Dzięki temu przyszli informatycy poznają w trakcie studiów tajniki m.in.: grafiki komputerowej, programowania czy zarządzania bazami danych.

 

Przykładowe przedmioty specjalizacyjne na studiach informatyka we Werocławiu:

 • zastosowanie specjalistycznych technologii informatycznych;
 • grafika komputerowa;
 • tester oprogramowania;
 • programista aplikacji w chmurze itd.

 

4.Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Kierunek informatyka to wymagające studia, które wiążą się z dużą ilością pracy o charakterze matematycznym, analitycznym i technicznym. Ważne jest więc to, by kandydat na te studia miał zdolności sprawnego i prawidłowego liczenia, a także prowadzenia analizy.

Na tym kierunku przyda się dobra pamięć, która znacznie ułatwi poznawanie świata komputerowego. Do prawidłowego wykonywania zawodu informatyka niezbędna będzie zdolność logicznego myślenia.
Studenci tego kierunku powinni także cechować się zorganizowaniem, odpowiedzialnością i szczegółowością. Dobrze, by kandydaci na studia informatyczne mieli już pewne doświadczenie z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi problematyki informatycznej lub cyfrowej.


 

Predyspozycje kandydata na studia na kierunek informatyka:

 • Zamiłowanie do dziedzin matematycznych, informatycznych i technicznych
 • Umiejętność liczenia i prowadzenia analizy
 • Dobra pamięć
 • Logiczne myślenie
 • Zorganizowanie, odpowiedzialność
 • Szczegółowość, rzetelność
 • Wcześniejsze doświadczenie z podstawowymi zagadnieniami informatycznymi
 
Ile trwają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia I stopnia na kierunku architektura w Warszawie trwają 3 lub 4 lata (studia licencjackie lub inżynierskie). Studia II stopnia trwają od 1,5 roku do 2 lat (studia magisterskie).

Informatykę studiować można na kilku uczelniach wrocławskich – zarówno państwowych, jak i prywatnych. Studenci studiów I stopnia przez 6 lub 8 semestrów zdobywają podstawową wiedzę z zakresu zagadnień np. matematycznych, technicznych czy fizycznych. Studenci po tym czasie mogą zawalczyć o tytuł inżyniera lub licencjata.

Zdobyte wykształcenie umożliwia absolwentom I stopnia podjęcie studiów magisterskich lub zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych w środowisku IT.

Kolejne 3 lub 4 semestry studiów informatycznych zapoznają studentów ze specjalistycznymi zagadnieniami, które związane są m.in. ze sztuczną inteligencją, grafiką komputerową, programowaniem czy zarządzaniem danymi w sieci. Specjaliści, którzy ukończyli studia II stopnia i otrzymali tytuł magistra, mogą wykonywać różnorodne zawody informatyczne lub założyć własną działalność gospodarczą.

Informatyka w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 4 lat inżynier / licencjat
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister
Jaka praca po studiach na kierunku informatyka?

Jaka praca po studiach na kierunku informatyka?

Informatycy, którzy ukończyli studia, mogą szukać zatrudnienia w firmach zajmujących się rozwojem oprogramowania i zarządzania projektami IT. Kompetencje absolwentów informatyki cenione są przez współczesnych pracodawców na całym świecie. Mogą oni spełniać się na stanowiskach takich jak m.in. deweloper, projektant czy analityk. Specjalność, w której będą się odnajdywać najlepiej, zależna jest nie tylko od wybranej w trakcie studiów ścieżki edukacyjnej, ale także ich zainteresowań oraz predyspozycji.
 

Absolwent informatyki może rozpocząć pracę jako:

 • Deweloper/programista
 • Projektant
 • Analityk
 • Administrator baz danych
 • Informatyk
 • Tester oprogramowania

 

Przyszli informatycy mogą nawiązać współpracę z firmami wytwarzającymi oprogramowania komputerowe, systemy internetowe, aplikacje na urządzenia mobilne i systemy wbudowane. Eksperci, którzy szkolili się w zakresie zarządzania bazami, danych mogą spróbować swoich sił w zawodach związanych z administracją systemów i sieci komputerowych. Zdolności informatyczne niezbędne są także na stanowiskach zapewniających bezpieczeństwo informacji oraz w dziedzinach poświęconych przetwarzaniu danych.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Informatyka?

Absolwenci kierunku studiów Informatyka mimo uściślonego zakresu jakim, mogą się zajmować w wyniku specjalności, mają przed sobą bardzo szerokie perspektywy zawodowe. Informatycy cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku pracy, stąd pojawiają się konkurencyjne stawki wynagrodzeń. Absolwenci najczęściej wybierają takie zawody jak: grafik, tester oprogramowania, programista lub ogólne stanowisko – informatyk. Ile zarabiają i jakie obowiązki do nich należą?

 

Tester oprogramowania

Może on podjąć pracę w korporacjach lub przedsiębiorstwach – zarówno w tych małych, jak i dużych. Na co dzień zajmuje się on testami oprogramowania pod kątem konkretnych wymagań, planuje kolejne testy oraz jeśli wystąpią jakieś błędy, to zgłasza, że są one do poprawy. Dzięki jego pracy, przetestowane oprogramowania zostają wprowadzane do użytku. Mediana zarobków testera oprogramowania wynosi około 6500 zł brutto.

 

Programista

Zwykle podejmuje on prace w firmach, korporacjach lub pracuje na własny rachunek, świadcząc usługi informatyczne swoim zleceniodawcą. Do głównych obowiązków programisty należy tworzenie oprogramowania i aplikacji oraz późniejsze ich testowanie i naprawianie ewentualnych błędów. Sprawuje także nadzór nad powstałym już oprogramowaniem i służy pomocom jego użytkownikom. Mediana zarobków programisty wynosi około 7780 zł brutto miesięcznie.

 

Grafik

Zajmuje się on głównie projektowaniem logo, bannerów i okładek. Pracując w wydawnictwie, może odpowiadać za tworzenie ilustracji oraz obróbkę zdjęć. Zakres obowiązków grafika zależy od miejsca jego pracy i przyjmowanych zleceń. Mediana zarobków to około 4510 zł brutto.

 

Informatyk

Nazwa zawodu Informatyk jest bardzo ogólna. Może on podjąć pracę np. w firmach, szkołach oraz korporacjach. Zajmuje się on nadzorowaniem prawidłowego działania pracy komputerów i systemów operacyjnych, a także odpowiada za ich usuwanie. Mediana zarobków informatyka wynosi 4900 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (sierpień 2021)

 

*Musisz wiedzieć, że jest to tylko mediana i jest ona orientacyjna. Zarobki w rzeczywistości mogą się znacznie różnić między sobą, na co wpływa wiele czynników. Wahania pomiędzy zarobkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. Istotne jest także czy pracujemy na umowie, czy na własny rachunek.

Gdzie studiować na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Taduesza Kościuszki we Wrocławiu, jako specjalność na Politechnice Wrocławskiej, jako specjalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej, jako specjalność w Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" we Wrocławiu.

 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Wrocławski oferuje 160 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelniach niepublicznychCeny wahają się od 6000 zł do 7400 zł za pierwszy rok studiów.

 

Informatyka studia we Wrocławiu - uczelnie:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a kandydaci przyjmowani są przez uczelnie na podstawie zdobytych w trakcie postępowania kwalifikacyjnego punktów – w ramach rekrutacji tworzona jest lista rankingowa.

Limity miejsc na kierunku informatyka we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski: 160

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Bezpłatne studia można rozpocząć w ramach studiów stacjonarnych w uczelni publicznej. Za szansę studiowania przeważnie muszą zapłacić studenci niestacjonarni publicznych szkół wyższych oraz studenci prywatnych uczelni.

 • Dolnośląska Szkoła Wyższa – od 6100 zł
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej – od 7400 zł
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu – od 6600 zł
 • Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu – od 6000 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci mogą poznać swoje wyniki w terminie określonym przez daną uczelnię. Dane na ten temat publikowane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie IRK lub ERK. Informacje dotyczą nie tylko decyzji uczelni, ale również liczby punktów zdobytych przez kandydata w postępowaniu kwalifikacyjnym oraz zajmowanego przez niego miejsca na liście rankingowej

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu – 29.07.2022
 • Uniwersytet Wrocławski – 14.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można składać zazwyczaj zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci najczęściej decydują się na doręczenie zestawu osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Niektóre szkoły wyższe umożliwiają jednak dostarczenie plików za pomocą poczty – tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin składania dokumentów rekrutacyjnych dla każdej uczelni jest indywidualny i może się różnić w zależności od ustaleń danej szkoły wyższej. Zazwyczaj pliki można dostarczać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci najczęściej mają na to zaledwie kilka dni, dlatego należy spieszyć się z dopełnieniem formalności! Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może skutkować skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski – od 15.07.2022 do 20.07.2022
 • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu – 10.08.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu stacjonarne studia I stopnia więcej
Dolnośląska Szkoła Wyższa stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Politechnika Wrocławska (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) stacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Wydział Zarządzania UE Wrocław) niestacjonarne, stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Matematyki i Informatyki UWr) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka we Wrocławiu?

Każda osoba, która poważnie myśli o rozpoczęciu studiów informatycznych, powinna mieć świadomość, że nie są to studia łatwe. Wielu absolwentów szkół średnich przechodzi pomyślnie przez proces rekrutacji, jednak nie wszyscy z nich kończą naukę z powodzeniem. Rozczarowuje ich obszerność materiału oraz szybkość, z jaką muszą przyswajać wiedzę. To kierunek jedynie dla najbardziej ambitnych. Zatem odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań, które nieznacznie pomogą określić twoje predyspozycje:

 • Czy nauka matematyki daje ci dużo satysfakcji?
 • Czy twoje zamiłowanie do informatyki nie ogranicza się jedynie do gier komputerowych?
 • Czy cechuje cię przenikliwość i analityczność myślenia?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że możesz z powodzeniem pomyśleć o wzięciu udziału w procesie rekrutacji na jedną z wrocławskich uczelni, która w swojej ofercie ma studia informatyczne. Pamiętaj, że w przypadku tego kierunku musisz być perfekcyjnie przygotowany do egzaminu dojrzałości. Ze szczególną dokładnością przygotuj się z przedmiotów takich jak: informatyka, matematyka, fizyka oraz dowolny język obcy nowożytni. Zatem jak widzisz — czeka cię bardzo intensywny czas nauki. Jednak nie robisz tego tylko na potrzeby rekrutacji. Gdy rozpoczniesz już studia na wymarzonym kierunku, to twoje przygotowanie do matury sprawi, że nauka na studiach też będzie dużo przyjemniejsza.

Warto także rozważyć wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To propozycja przygotowana jedynie dla najbardziej ambitnych uczniów, bo wymaga dużej determinacji. Laureaci lub finaliści takich olimpiad znajdą się na liście osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów na kierunku informatyka rozważ olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Fizyczna;
 • Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości itd.

 

Pamiętaj także o terminowym uiszczeniu wszystkich opłat rekrutacyjnych. To niezwykle ważne, więc nie zaniedbaj tego kroku. Szczegółowe wytyczne znajdziesz zawsze na stronach uczelni. Gdy już dostaniesz się na wymarzone studia, nie zapomnij o dostarczeniu niezbędnych dokumentów – podań, deklaracji, skanów dowodu, czy zdjęć do legitymacji studenckiej.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

INFORMATYKA - ważne informacje

informatyka studia

informatyka studia online

studia informatyczne we Wrocławiu

studia informatyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Studia na kierunku informatyka we Wrocławiu - zaoczne (niestacjonarne)

Kierunek informatyka we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: inżynieria systemów informatycznych, systemy i sieci komputerowe, tworzenie gier komputerowych. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje zasady budowy współczesnych komputerów i współpracujących z nimi urządzeń, baz danych, sieci komputerowych czy systemów operacyjnych. Praktyczne umiejętności odnoszą się do programowania i tworzenia aplikacji, projektowania baz danych i ochrony baz danych. Studenci rozwijają także zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w grupie i predyspozycje językowe.

dowiedz się więcej na temat kierunku informatyka studia zaoczne we Wrocławiu

Jakie są ceny studiów na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia niestacjonarne w formie wieczorowej lub zaocznej są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów na kierunku informatyka możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne. Studia stacjonarne i niestacjonarne wymagają także uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku informatyka - ceny we Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia na kierunku informatyka to przygoda życia, która nie kończy się wraz z zakończeniem nauki.

Amelia, studentka wrocławskiego uniwersytetu, mówi:

Matematyka nigdy nie stanowiła dla mnie żadnego problemu, więc już w szkole średniej zaczęłam się zastanawiać, jakie studia pozwolą mi na pełne wykorzystanie potencjału. Nie pomyliłam się w przypadku informatyki, w ogóle nie żałuję tego wyboru. Dodatkowo we Wrocławiu poznałam fantastycznych ludzi, z którymi nawet projektowanie złożonych systemów informatycznych nie jest wyzwaniem.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Wrocław studia i stopnia

Informatyka Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Wrocław studia stacjonarne

Informatyka Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w Mieście wrocławiu

Zobacz, co wybierają inni

Pokaż wszystkie

Kierunki informatyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (2)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

oedsw odpowiedz

Drodzy Państwo, studia inżynierskie I stopnia z zakresu informatyki można podjąć w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Dostepne specjalizacje to m.in. Programowanie gier komputerowych czy też Projektowanie systemów informatycznych i analiza danych. Więcej informacji znaleźć można na naszej stronie dlakandydata.dsw.edu.pl/oferta-edukacyjna/studia-inzynierskie/informatyka Zapraszam! W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu