Studia informatyczne Wrocław

Studia informatyczne Wrocław

Studia informatyczne Wrocław

Największy wybór studiów

informatycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Świat prężnie rozwija technologie informatyczne, gospodarka światowa praktycznie opiera się na innowacyjnych zastosowaniach technologii i oprogramowania ułatwiającego zarządzanie procesami produkcji, jak i dystrybucji. Podjęcie studiów informatycznych to długofalowa inwestycja. Informatycy to jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy. Studia informatyczne we Wrocławiu uczą przede wszystkim zrozumienia idei i struktury problemów i aplikacji.

Wrocławskie uczelnie wiedzą, że ogólne wykształcenie informatyczne nie jest dobrym rozwiązaniem. Rynek potrzebuje specjalistów w swoich dziedzinach, dlatego Uniwersytet Wrocławski, jak i Politechnika, pozwalają studentom, którzy poznają podstawy, rozwijać się wedle obranego przez nich kierunku. Przez wzgląd na praktyczne wykorzystanie wiedzy informatycznej w rzeczywistości rynkowej, uruchomiona została specjalizacja inteligentnego przetwarzania danych.

O tym, że dziś najcenniejsza jest informacja, za pewne nie musimy przypominać. Gromadzimy dane, których nie umiemy wykorzystać. Z pomocą przyjdą nam wykształceni kierunkowo informatycy,jacy zrobią użytek z zebranych informacji. Oprócz wiedzy o ogólnych zagadnieniach, poznacie systemy operacyjne, algorytmy, struktury danych. Nie ukończycie studiów bez poznania technik programowania i języków ku temu stworzonych. Techniki analogowe i cyfrowe, jak i architektura komputerów, staną się dla Was oczywistością. Dzięki studiom zrozumiecie jak wielką potęgą jest informatyka, jak bardzo zróżnicowane techniki są stosowane, a także jak szybko rozwija się ta dziedzina. Pamiętajcie, by podejmując decyzję o studiach informatycznych, uczyć się języka angielskiego i to w trybie przyspieszonym. Nie dostaniecie się na studia bez znajomości języka angielskiego na poziomie minimum B2. Informatyka jest dziedziną międzynarodową. Bez angielskiego nie poradzicie sobie w świecie informatyki i jej szybkiego rozwoju.

KIERUNKI INFORMATYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne we Wrocławiu

Aby dostać się na studia informatyczne na wybranej uczelni należy podejść do konkursu świadectw, organizowanego rokrocznie po zakończonych maturach. Konkurs wyłania kandydatów z najlepszymi wynikami z matury z określonych przedmiotów. Najcenniejsze są wyniki z matematyki, informatyki i fizyki. Języki obce mogą pomóc Wam w zdobyciu upragnionego miejsca na studiach informatycznych we Wrocławiu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach informatycznych

Informatycy to jedni z najszczęśliwszych absolwentów - rozchwytywani na rynku pracy, dobrze opłacani (o ile są zdolni i pracowici) i z szerokimi perspektywami zawodowymi. Pracę znajdują w zależności od wybranej specjalizacji. Pracują jako programiści w firmach IT, technolodzy w firmach produkcyjnych, operując systemami zarządzania produkcją, jak i na przykład w ochronie zdrowia - wspierając kadrę medyczną w korzystaniu z komputerów.

Agencje marketingowe i domy mediowe również zatrudniają informatyków na stanowiska specjalistyczne. Absolwenci studiów informatycznych często sami otwierają własne firmy, budując strony internetowe, aplikacje, nowe oprogramowanie dla biznesu. Część z wykształconej kadry informatycznej znajduje zatrudnienie w instytucjach państwowych - na przykład w Ministerstwie Cyfryzacji, dbając o rozwój nowych technologii w kraju. Spora część wyjeżdża za granicę, by podjąć pracę w ogromnych korporacjach informatycznych, w firmach takich jak Microsoft, Google, Apple czy Samsung.

Międzynarodowa kariera zarezerwowana jest dla najzdolniejszych studentów. Najczęściej przyszli inżynierowie informatycy już w trakcie studiów podejmują współpracę z takimi graczami na rynku jak wymienione wyżej firmy. Zaczynają od praktyk, staży czy projektów badawczych, w których biorą udział i działają. Pokazują swoje umiejętności, a potem firmy te nie chcą, aby ich znaleziony i wykształcony skarb im uciekł, więc zatrudniają aplikantów na stałe.

Praca informatyka wymaga niemałej cierpliwości i ogromnych umiejętności technicznych. Dlatego jeśli chcecie wejść do grona szczęśliwych absolwentów studiów wyższych, to nie unikajcie ciężkiej pracy na studiach. To właśnie dzięki niej, los się do Was uśmiechnie, a Wasze umiejętności z pewnością zostaną dostrzeżone. 

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Studia informatyczne niestacjonarne we Wrocławiu

Studia informatyczne oferują szerokie spektrum kształcenia, podzielone na kierunki oraz różnorodne specjalności. Pomimo tego, że studia te obejmują bogatą przestrzeń dydaktyczną, to we Wrocławiu wybór kierunków realizowanych na studiach niestacjonarnych nie jest najobszerniejszy. Niestacjonarne studia informatyczne w stolicy Dolnego Śląska najczęściej dostępne są w uczelniach niepublicznych, a w ich ramach można rozwijać umiejętności z zakresu baz danych, informatyki w logistyce, zarządzania projektami IT, czy programowania urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że niestacjonarne studia informatyczne nie odbiegają poziomem kształcenia od studiów stacjonarnych. Programy są identyczne, prowadzą do osiągnięcia tych samych efektów i przygotowują do określonych profesji. Czym zatem charakteryzują się informatyczne studia w formie niestacjonarnej? Wymagają od studentów większej samodzielności, ponieważ z racji realizowania zajęć w weekendy, program kształcenia ulega skondensowaniu i co za tym idzie musi on zostać omówiony w stosunkowo krótszym czasie. Oczywiście, nie jest to wada, a tylko pewna zmiana w intensywności samej nauki. Stwierdzenie, że studia informatyczne w trybie niestacjonarnym są trudniejsze byłoby przekłamaniem. Wymagają one po prostu innego podejścia i większego zaangażowania i pracy własnej.

STUDIA INFORMATYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

A
B
C
G
I
P
S
T
Z
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne możesz podjąć na Politechnice Wrocławskiej, na której to realizowane są studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku informatyka w ramach studiów inżynierskich i magisterskich, do wyboru macie specjalności:

 • Bezpieczeństwo Systemów Informatycznych (BNSI)
 • Projektowanie Systemów Informatycznych (PSI)
 • Inteligentne Systemy Informatyczne (ISI)
 • Internet i Technologie Mobilne (ITM)
 • Inżynieria Oprogramowania (IO)
 • Systemy Baz Danych (SBD)
 • Systemy Informacyjne (SI)
 • Systemy Wspomagania Decyzji (SWD)
 • Teleinformatyka (TEL)
 • Computer Engineering (CE) studia w jęz. angielskim
 • Information Technologies (IT) studia w jęz. angielskim
 • Intelligent Information Systems (IIS) studia w jęz. angielskim

Na Politechnice Wrocławskiej studia informatyczne prowadzone są na wydziałach:

Wydział Elektroniki >

Wydział Podstawowych Problemów Techniki >

Wydział Informatyki i Zarządzania >

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne prowadzi również Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym to możecie podjąć studia informatyczne - pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarne i niestacjonarne. Studia magisterskie prowadzone są w ramach specjalności inteligentne przetwarzanie danych.

Wydział Matematyki i Informatyki >

 


UNIWERYSTET EKONOMICZNY WE WROCŁAWIU STUDIA INFORMATYCZNE

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów prowadzi kierunek informatyka w biznesie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w ramach którego możecie wybrać specjalności: menedżer systemów informacyjnych i IT, Big Data w biznesie, E-usługi i e-biznes.

Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów >

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZU WE WROCŁAWIU STUDIA INFORMATYCZNE

Także Uniwersytet Przyrodniczy zaprasza na studia informatyki połączonej z biologią - kierunek bioinformatyka realizowany jest na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt w ramach studiów dwustopniowych.

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)