Studia informatyczne Wrocław

Studia informatyczne Wrocław

Studia informatyczne Wrocław

Największy wybór studiów

informatycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Świat prężnie rozwija technologie informatyczne, gospodarka światowa praktycznie opiera się na innowacyjnych zastosowaniach technologii i oprogramowania ułatwiającego zarządzanie procesami produkcji, jak i dystrybucji. Podjęcie studiów informatycznych to długofalowa inwestycja. Informatycy to jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy. Studia informatyczne we Wrocławiu uczą przede wszystkim zrozumienia idei i struktury problemów i aplikacji. Wrocławskie uczelnie wiedzą, że ogólne wykształcenie informatyczne nie jest dobrym rozwiązaniem. Rynek potrzebuje specjalistów w swoich dziedzinach, dlatego Uniwersytet Wrocławski, jak i Politechnika, pozwalają studentom, którzy poznają podstawy, rozwijać się wedle obranego przez nich kierunku. Przez wzgląd na praktyczne wykorzystanie wiedzy informatycznej w rzeczywistości rynkowej, uruchomiona została specjalizacja inteligentnego przetwarzania danych.

O tym, że dziś najcenniejsza jest informacja, za pewne nie musimy przypominać. Gromadzimy dane, których nie umiemy wykorzystać. Z pomocą przyjdą nam wykształceni kierunkowo informatycy,jacy zrobią użytek z zebranych informacji. Oprócz wiedzy o ogólnych zagadnieniach, poznacie systemy operacyjne, algorytmy, struktury danych. Nie ukończycie studiów bez poznania technik programowania i języków ku temu stworzonych. Techniki analogowe i cyfrowe, jak i architektura komputerów, staną się dla Was oczywistością. Dzięki studiom zrozumiecie jak wielką potęgą jest informatyka, jak bardzo zróżnicowane techniki są stosowane, a także jak szybko rozwija się ta dziedzina. Pamiętajcie, by podejmując decyzję o studiach informatycznych, uczyć się języka angielskiego i to w trybie przyspieszonym. Nie dostaniecie się na studia bez znajomości języka angielskiego na poziomie minimum B2. Informatyka jest dziedziną międzynarodową. Bez angielskiego nie poradzicie sobie w świecie informatyki i jej szybkiego rozwoju.

KIERUNKI INFORMATYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia informatyczne we Wrocławiu

Aby dostać się na studia informatyczne na wybranej uczelni należy podejść do konkursu świadectw, organizowanego rokrocznie po zakończonych maturach. Konkurs wyłania kandydatów z najlepszymi wynikami z matury z określonych przedmiotów. Najcenniejsze są wyniki z matematyki, informatyki i fizyki. Języki obce mogą pomóc Wam w zdobyciu upragnionego miejsca na studiach informatycznych we Wrocławiu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach informatycznych

Informatycy to jedni z najszczęśliwszych absolwentów - rozchwytywani na rynku pracy, dobrze opłacani (o ile są zdolni i pracowici) i z szerokimi perspektywami zawodowymi. Pracę znajdują w zależności od wybranej specjalizacji. Pracują jako programiści w firmach IT, technolodzy w firmach produkcyjnych, operując systemami zarządzania produkcją, jak i na przykład w ochronie zdrowia - wspierając kadrę medyczną w korzystaniu z komputerów.

Agencje marketingowe i domy mediowe również zatrudniają informatyków na stanowiska specjalistyczne. Absolwenci studiów informatycznych często sami otwierają własne firmy, budując strony internetowe, aplikacje, nowe oprogramowanie dla biznesu. Część z wykształconej kadry informatycznej znajduje zatrudnienie w instytucjach państwowych - na przykład w Ministerstwie Cyfryzacji, dbając o rozwój nowych technologii w kraju. Spora część wyjeżdża za granicę, by podjąć pracę w ogromnych korporacjach informatycznych, w firmach takich jak Microsoft, Google, Apple czy Samsung.

Międzynarodowa kariera zarezerwowana jest dla najzdolniejszych studentów. Najczęściej przyszli inżynierowie informatycy już w trakcie studiów podejmują współpracę z takimi graczami na rynku jak wymienione wyżej firmy. Zaczynają od praktyk, staży czy projektów badawczych, w których biorą udział i działają. Pokazują swoje umiejętności, a potem firmy te nie chcą, aby ich znaleziony i wykształcony skarb im uciekł, więc zatrudniają aplikantów na stałe. Praca informatyka wymaga niemałej cierpliwości i ogromnych umiejętności technicznych. Dlatego jeśli chcecie wejść do grona szczęśliwych absolwentów studiów wyższych, to nie unikajcie ciężkiej pracy na studiach. To właśnie dzięki niej, los się do Was uśmiechnie, a Wasze umiejętności z pewnością zostaną dostrzeżone. 

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA INFORMATYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

A
B
C
G
I
M
P
S
T
Z
Rozwiń

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne możesz podjąć na Politechnice Wrocławskiej, na której to realizowane są studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku informatyka w ramach studiów inżynierskich i magisterskich, do wyboru macie specjalności:

 • Bezpieczeństwo Systemów Informatycznych (BNSI)
 • Projektowanie Systemów Informatycznych (PSI)
 • Inteligentne Systemy Informatyczne (ISI)
 • Internet i Technologie Mobilne (ITM)
 • Inżynieria Oprogramowania (IO)
 • Systemy Baz Danych (SBD)
 • Systemy Informacyjne (SI)
 • Systemy Wspomagania Decyzji (SWD)
 • Teleinformatyka (TEL)
 • Computer Engineering (CE) studia w jęz. angielskim
 • Information Technologies (IT) studia w jęz. angielskim
 • Intelligent Information Systems (IIS) studia w jęz. angielskim

Na Politechnice Wrocławskiej studia informatyczne prowadzone są na wydziałach:

Wydział Elektroniki >

Wydział Podstawowych Problemów Techniki >

Wydział Informatyki i Zarządzania >

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne prowadzi również Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym to możecie podjąć studia informatyczne - pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarne i niestacjonarne. Studia magisterskie prowadzone są w ramach specjalności inteligentne przetwarzanie danych.

Wydział Matematyki i Informatyki >

 


UNIWERYSTET EKONOMICZNY WE WROCŁAWIU STUDIA INFORMATYCZNE

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów prowadzi kierunek informatyka w biznesie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w ramach którego możecie wybrać specjalności: menedżer systemów informacyjnych i IT, Big Data w biznesie, E-usługi i e-biznes.

Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów >

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZU WE WROCŁAWIU STUDIA INFORMATYCZNE

Także Uniwersytet Przyrodniczy zaprasza na studia informatyki połączonej z biologią - kierunek bioinformatyka realizowany jest na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt w ramach studiów dwustopniowych.

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)