Inżynieria i analiza danych - Kraków

Inżynieria i analiza danych - Kraków

Inżynieria i analiza danych - Kraków

Studia w Krakowie

inżynieria i analiza danych

Odkryj inżynieriię i analizę danych w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Inżynieria i analiza danych studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

W Krakowie inżynierię i analizę danych możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH).
 

Opis kierunku

Analiza danych polega na zamienianiu „suchych” informacji w informacje użyteczne, na podstawie których podejmowane są różne decyzje i działania przedsiębiorstw. Studenci mają szansę dowiedzieć się m.in. w jaki sposób (przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i metod) pozyskiwać, składować i analizować dane. Podczas zajęć, często można korzystać z oprogramowania, z którego na co dzień korzystają profesjonaliści.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Zdobyte w trakcie kształcenia kwalifikacje pozwalają na podjęcie pracy w przedsiębiorstwach, specjalizujących się w analizowaniu danych. Absolwenci mogą szukać zatrudnienia np. w branży IT, bankach, firmach ubezpieczeniowych, czy administracji publicznej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria i analiza danych - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INŻYNIERIA I ANALIZA DANYCH

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Inżynieria i analiza danych stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria i analiza danych w Krakowie?

Kierunki inżynierskie, takie jak inżynieria i analiza danych w Krakowie, są obiektem zainteresowania wielu przyszłych kandydatów na studia wyższe. Osób marzących o uzyskaniu wszechstronnego wykształcenia jest wiele, dlatego jako przyszły student powinieneś na poważnie podejść do procesu rekrutacji i uzyskać możliwie wysokie wyniki, najlepiej na poziomie rozszerzonym.

Jako że szczegóły dotyczące rekrutacji mogą się różnić w zależności od uczelni oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu, zapoznaj się z internetową stroną placówki, na której chcesz studiować.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria i analiza danych w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Krakowie?

Inżynieria i analiza danych w Krakowie jest kierunkiem interdyscyplinarnym, a co za tym idzie, umożliwiającym studentom nabycie wszechstronnych kompetencji z zakresu bardzo pragmatycznych dziedzin.

Osoby wybierające ten kierunek, wybierają kształcenie na najwyższym poziomie, połączone z praktycznymi zajęciami warsztatowymi. Studenci nauczą się pisania programów i aplikacji mobilnych, poznają techniki pracy z programami analitycznymi, a ponadto poszerzą posiadane kompetencje miękkie.

Biorąc pod uwagę specyfikę studiów na kierunku inżynieria i analiza danych, jako przyszły kandydat powinieneś być osobą o wszechstronnych zainteresowaniach i uzdolnieniach, dotyczących przede wszystkim sztucznej inteligencji, analizy i interpretacji danych statystycznych oraz programowania za pomocą najbardziej użytecznych języków.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Krakowie możesz realizować jedynie na pierwszym stopniu. Twoje kształcenie będzie trwało trzy i pół roku, a zwieńczone zostanie uzyskaniem dyplomu z tytułem inżyniera, potwierdzającego zdobyte na studiach kompetencje.

Inżynieria i analiza danych jest kierunkiem, który jest dostępny w trybie stacjonarnym. Oznacza to, że jako student będziesz uczył się od poniedziałku do piątku, zgodnie z planem zajęć ustalonych przez uczelnię wyższą.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które wybiorą inżynierię i analizę danych, posiądą obszerną wiedzę teoretyczną z obszaru dziedzin matematycznych, informatycznych oraz statystycznych, a także związanych z prawnymi aspektami gromadzenia i przetwarzania danych, które staną się podstawą pod ugruntowanie cennych umiejętności praktycznych.

Nauczysz się analizowania i przetwarzania danych pomiarowych za pomocą nowoczesnego oprogramowania komputerowego, poznasz metody głębokiego uczenia maszynowego, zrozumiesz możliwości zastosowania sztucznej inteligencji oraz staniesz się specjalistą zdolnym do tworzenia aplikacji webowych, projektowania stron internetowych oraz pisania użytecznego oprogramowania komputerowego.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Krakowie?

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Inżynieria i analiza danych w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria i analiza danych w Krakowie?

Obecnie większość prężnie rozwijających się przedsiębiorstw korzysta ze specjalistycznych programów, badających zainteresowanie danym produktem i usługą lub mających na celu poinformowanie o skuteczności reklam zamieszczanych na poszczególnych portalach społecznościowych.

Z tego względu zapotrzebowanie na specjalistów, potrafiących odpowiednio zarządzać tymi danymi oraz interpretować je w poprawny sposób nie maleje. Jako absolwent inżynierii i analizy danych w Krakowie będziesz miał szansę na zdobycie dobrze płatnej i stabilnej pracy zawodowej.

Zatrudnisz się w przedsiębiorstwach informatycznych, agencjach marketingowych oraz korporacjach opierających swoją działalność na monitorowaniu ruchu na stronach internetowych, dzięki umiejętnościom analitycznym możesz związać przyszłość z bankowością, instytucjami ubezpieczeniowymi i urzędami skarbowymi.

Wybrane jednostki administracji państwowej również staną przed tobą otworem. Jeżeli jesteś przedsiębiorczy i chciałbyś samodzielnie ukształtować swój zawód, założysz własną działalność gospodarczą. Możliwości po ukończeniu inżynierii i analizy danych jest naprawdę wiele.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria i analiza danych:

 • Przedsiębiorstwa informatyczne,

 • Instytucje finansowe,

 • Administracja państwowa,

 • Własna działalność gospodarcza,

 • Uczelnie wyższe.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria i analiza danych w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować inżynierię i analizę danych:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek inżynieria i analiza danych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Inżynieria i analiza danych w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria i analiza danych Kraków studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria i analiza danych Kraków studia stacjonarne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie