Studia inżynierskie Kraków

Studia inżynierskie Kraków

Studia inżynierskie Kraków

Największy wybór studiów

inżynierskich w Krakowie

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie Krakowie | woj. małopolskie

Inżynierów wciąż u nas brakuje! Takich inżynierów, którzy realnie znają się na swojej pracy i wiedzą, jak wykonać sumiennie i rzetelnie powierzone im zadanie. Inżynierowie bowiem to ludzie o porządnych podstawach teoretycznych, którzy potrafią wszystko zmajstrować, zbudować, zaprojektować i wykonać. Inżynierowie zajmują się nowymi technologiami, jaki budowami wielkich budynków!

Studia inżynierskie w Krakowie ukierunkowane są na rozwój w kierunku nowych technologii. Tu możecie podjąć studia biotechnologii, chemii budowlanej, jak i cenionej przez pracodawców automatyki i robotyki. Dyplom ukończenia studiów inżynierskich pozwoli Wam na zdobycie dobrze płatnej pracy. Z pewnością podczas nauki staniecie się zaradnymi, pomysłowymi inżynierami.

Podczas studiów inżynierskich w Krakowie zdobędziecie solidne podstawy teoretyczne, które z pewnością wykorzystacie w pracy w każdej branży. Uczelnie techniczne kładą szczególny nacisk na kształcenie praktyczne, dlatego wszystkich przyszłych inżynierów wyposażają w niezbędne umiejętności do samodzielnego podjęcia pracy i realizacji projektów. Kraków cechuje się szczególnie ciekawą ofertą studiów podyplomowych z zakresu studiów inżynierskich. To niezwykle barwna oferta skierowana do osób chcących związać swoją przyszłość z górnictwem, aerologią czy zamierzające zajmować się certyfikacją i audytingiem projektów budowlanych. Sprawdźcie sami, jaką ofertę przygotowały dla Was krakowskie uczelnie w zakresie studiów inżynierskich!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Kierunki studiów: 68

Studia podyplomowe: 110

Kierunki inżynierskie i techniczne
automatyka i robotyka
automatyka przemysłowa i robotyka
ceramika

POKAŻ WIĘCEJ

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KRAKOWIE

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
G
H
I
K
L
M
O
P
R
S
T
U
W
Z
Ź
Rozwiń

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Krakowie

Aby dostać się na studia inżynierskie należy bardzo dobrze zdać maturę z matematyki, fizyki lub informatyki. Przedmioty ścisłe są szczególnie punktowane w ramach konkursu świadectw. Warto zadbać o bardzo dobry wynik z języka angielskiego i przyzwoite wyniki z języka polskiego. Niczego nie lekceważcie i przyłóżcie się do sumiennej nauki na rzecz przyszłych studiów. Dzięki nim zdobędziecie wspaniałe możliwości zawodowe!

szczegółowe wymagania na uczelniach

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

POKAŻ WSZYSTKIE

Studia inżynierskie niestacjonarne w Krakowie

Studia inżynierskie należą do najchętniej wybieranych, a podstawą tej tendencji jest niepodważalny fakt, iż zawsze będzie istnieć zapotrzebowanie na fachowców i specjalistów. Aby tych specjalistów przybywało należy tworzyć odpowiednie warunki do ich kształcenia. Takie odnaleźć można w Krakowie, gdzie studia inżynierskie mają się bardziej niż dobrze.

Zainteresowani nauką w trybie niestacjonarnym nie będą mieli kłopotów ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie dyscypliny. Niestacjonarne studia inżynierskie w Krakowie to długa lista kierunków kształcenia, pośród których wymienić można chociażby Automatykę i robotykę, Budownictwo, Inżynierię akustyczną, czy Inżynierię materiałową. Co ważne, kierunki z obszaru studiów inżynierskich prowadzone są nie tylko w jednej uczelni.

Nie od dzisiaj prowadzone są głośne dyskusje na temat tego, czy lepiej kształcić się stacjonarnie i niestacjonarnie. W aspekcie merytorycznym, czyli otrzymywanej wiedzy, nie ma to większego znaczenia, ponieważ zarówno studia stacjonarne i niestacjonarne prowadzą do takich samych efektów. Czy występują zatem jakieś różnice? Oczywiście, że tak. Różnice polegają przede wszystkim w częstotliwości zajęć, gdyż jak wiemy studia niestacjonarne odbywają się w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie. Na tej podstawie można odnieść wrażenie, że droga prowadząca przez program kształcenia pokonywana jest szybciej, co nie oznacza że mniej dokładniej. Charakterystyczne jest także to, że inżynierskie studia niestacjonarne więcej wymagają od samych studentów. Muszą się oni wyróżniać dobrą organizacją i samodzielnością, ponieważ część obowiązkowej wiedzy muszą pozyskiwać we własnym zakresie.

STUDIA INŻYNIERSKIE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

A
B
D
E
G
I
K
M
N
P
R
S
T
U
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach inżynierskich

Absolwenci studiów inżynierskich w zależności od obranego kierunku rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową. W przypadku tego rodzaju studiów raczej nie trudno będzie Wam znaleźć pracę, o jakiej myślicie. Musicie tylko zdecydować się na obrany kierunek. Czy wolicie pracę z klientami i projektowanie rozwiązań, czy sprawdzanie prac wykonanych przez innych?

Co Wam będzie sprawiało większą frajdę? Po studiach inżynierskich w Krakowie możecie zostać tak specem od automatyki i programować wszelkie procesy produkcyjne, zajmować się trudnymi podzespołami komputerowymi, jak i specami od wszech inżynierskich rzeczy - kończąc kierunek edukacja techniczno-informatyczna. To idealny kierunek dla osób, które czują, że kierunki ścisłe są dla nich, a które niekoniecznie wiedzą, jaki dokładnie nurt kształcenia obrać. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

Na studia inżynierskie w Krakowie przede wszystkim zaprasza Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, słynąca z prowadzonych kierunków ścisłych, mowa tu przede wszystkim o kierunkach takich jak:

 • biotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej
 • chemia budowlana - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej
 • automatyka i robotyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Mechanicznym

Równie ciekawą ofertę kształcenia przedstawia Politechnika z zakresu studiów podyplomowych:

 • budowa i eksploatacja pojazdów szynowych - studia podyplomowe na Wydziale Mechanicznym
 • budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków - studia podyplomowe na Wydziale Inżynierii Lądowej
 • bezpieczeństwo obiektów budowlanych w sytuacji pożarów - studia podyplomowe na Wydziale Inżynierii Lądowej
 • BIM - technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie - studia podyplomowe na Wydziale Architektury
 • cywilne użytkowanie bezzałogowych statków powietrznych - studia podyplomowe na Wydziale Mechanicznym
 • architektura i budownictwo zrównoważone - studia podyplomowe na Wydziale Architektury

zobacz pełną ofertę kierunków >

 


AGH W KRAKOWIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Natomiast Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zaprasza na studia podyplomowe na równie ciekawych i praktycznych kierunkach:

 • bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii
 • budownictwo i bezpieczeństwo tunelowe - studia podyplomowe na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii
 • drilling engineering - studia podyplomowe na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu
 • audyt energetyczny, ocena energetyczna budynków oraz efektywne użytkowanie energii - studia podyplomowe na Wydziale Energetyki i Paliw
 • aerologia górnicza - studia podyplomowe na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii
 • audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz certyfikacji energetycznej budynków - studia podyplomowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

W zakresie studiów inżynierskich i magisterskich Akademia Górniczo-Hutnicza prowadzi studia na kierunkach:

 • ceramika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • edukacja techniczno-informatyczna - studia stacjonarne I i II stopnia na Wydziale Inżynierii Metali i Techniki Przemysłowej
 • automatyka i robotyka - studia stacjonarne i niestacjonarne, I i II stopnia, prowadzone na dwóch Wydziałach - Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej

zobacz pełną ofertę kierunków >

 


UNIWERSYTET ROLNICZY W KRAKOWIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia inżynierskie w Krakowie prowadzi również Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa na kierunku: biotechnologia. Tu również możecie zrealizować ciekawe studia podyplomowe na kierunku: Audyting i Certyfikacja Energetyczna Budynków.

zobacz pełną ofertę kierunków >

 


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Kolejną uczelnią państwową, prowadzącą studia inżynierskie jest Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, tu na Wydziale Sztuki możecie podjąć studia na kierunku Digital Design, a na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym realizowany jest kierunek edukacja techniczno-informatyczna.

zobacz pełną ofertę kierunków >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)