Bezpieczeństwo wewnętrzne - Wrocław

Bezpieczeństwo wewnętrzne - Wrocław

Bezpieczeństwo wewnętrzne - Wrocław

Studia we Wrocławiu

bezpieczeństwo wewnętrzne

Odkryj kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

20.12.2022

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

We Wrocławiu bezpieczeństwo wewnętrzne możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim (UWR) oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

Studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne rozwiną wiedzę z zakresu nauk społecznych, prawnych i administracyjnych. Ponadto nauczą się analizowania zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, a także przeciwdziałania działalności przestępczej oraz terrorystycznej. W czasie studiów skupią się na nauce technik kryminalistycznych i ich zastosowania w praktyce zawodowej.

 

Specjalności

Współczesne studia z bezpieczeństwa wewnętrznego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu: bezpieczeństwo państwa, cyberbezpieczeństwo, cyberprzestępczość, kryminologia i kryminalistyka, kryminologia z elementami kryminalistyki, menedżer bhp, poszukiwanie osób zaginionych, specjalista bhp.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane jest złożenie odpowiednich dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Studia stacjonarne na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej, firmach ochroniarskich, służbach mundurowych, służbach bezpieczeństwa, czy w organizacjach międzynarodowych.

 

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej, firmach ochroniarskich, służbach mundurowych, służbach bezpieczeństwa, czy w organizacjach międzynarodowych.

 

czytaj dalej wszystko o Bezpieczeństwo wewnętrzne - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląski Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych WSBPI „Apeiron” we Wrocławiu

Dolnośląski Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych WSBPI „Apeiron” we Wrocławiu

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Uczelnie, gdzie bezpieczeństwo wewnętrzne jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Europeistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku europeistyka

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu?

Wszystkie osoby, które zainteresowane są rozpoczęciem kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, powinny bardzo dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego, tylko on bowiem stanowić będzie przepustkę do rozpoczęcia tej nowej, intelektualnej przygody. 

Przyszli studenci bezpieczeństwa wewnętrznego już na poziomie rekrutacji muszą zaprezentować rozległą wiedzę o państwowości, historii oraz o elementach prawa. Nie zwlekaj zatem i swoje przygotowania zacznij już dziś!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bezpieczeństwo wewnętrzne w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu

Bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu można podjąć na pięciu prywatnych szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Wydziale Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych WSBPI "Apeiron". A także jako specjalność na publicznej uczelni: Uniwersytecie Wrocławskim. 
 

Gdzie studiować bezpieczeństwo wewnętrzne bezpłatnie we Wrocławiu

Bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu można studiować jako specjalność na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne oferowane jest tylko przez uczelnie niepubliczne.  

Gdzie studiować bezpieczeństwo wewnętrzne niestacjonarnie we Wrocławiu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu można podjąć na pięciu uczelniach niepublicznych: Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Wydziale Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych WSBPI "Apeiron".  

Ile kosztują studia niestacjonarne na bezpieczeństwie wewnętrznym we Wrocławiu

Studia niestacjonarne we Wrocławiu na uczelniach prywatnych są płatne. Cena za jeden rok akademicki na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu wynosi około 4350 zł za pierwszy rok studiów. Jednak ceny mogą się różnić w zależności od szkoły. 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne niezależnie od uczelni są płatne. Wyjątkiem są jedynie studia stacjonarne na uczelniach publicznych.   

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek

Każdy z nas pragnie żyć z poczuciem bezpieczeństwa, to naturalna i pierwotna potrzeba. Na co dzień nie myślimy jednak, co stanie się z nami chociażby podczas napadu terrorystycznego. Jedno jest pewne – chcemy żyć z poczuciem, że jesteśmy bezpieczni, że państwo, w którym żyjemy zapewnia nam najbardziej optymalne warunki do życia. Wiedząc, że nie groźni nam nic złego, możemy świadomie się rozwijać. By było to możliwe wewnętrzne organy państwa do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego muszą nieustannie się rozwijać i doskonalić.

Współcześnie dbałość o poczucie bezpieczeństwa obywateli danego państwa jest niezwykle ważna. Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne są zatem niezwykle popularne, ponieważ wciąż potrzeba specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom będą mogli to bezpieczeństwo zapewniać. Warto jednak podkreślić, że te prestiżowe studia nie są dobre dla każdego. Osoby, które myślą o ich rozpoczęciu, musi cechować zdolność analitycznego myślenia, umiejętność pracy pod presją oraz niezwykła sprawność fizyczna.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia w uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatny.

 

3. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu dostrzegły, że studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w ostatnich latach stały się wyjątkowo popularne. W tym dolnośląskim mieście studenckim swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz zatem na dwóch uczelniach. Możesz wybierać spośród propozycji Uniwersytetu Wrocławskiego (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, która z tych ofert będzie najbliższa twoim oczekiwaniom.

Studenci bezpieczeństwa wewnętrznego muszą mieć świadomość, że przed nimi wiele intensywnych godzin nauki. Specjaliści, którzy zajmują się ochroną państwa, nie tylko doskonale znają obowiązujące przepisy prawne, lecz przede wszystkim potrafią je wykorzystywać w praktyce podczas planowania programów profilaktycznych i działań zapobiegających przestępczości, czy terroryzmowi. Na osoby kształcące się na tym kierunku czeka także rozbudowana propozycja zajęć terenowych, podczas których dbać będą one o swoją sprawność fizyczną.

 

4. Praca po studiach

Naczelnym celem wszystkich organów państwa jest zapewnienie swoim obywatelom bezpieczeństwa. Chcemy żyć w miejscach, które stwarzają jak najbardziej komfortowe warunki do rozwoju, pracy, czerpania radości z życia. By mogło się to spełniać, potrzebni są wciąż specjaliści – młodzi i wykwalifikowani – którzy będą nam te warunki stwarzać. Oznacza to, że absolwenci bezpieczeństwa wewnętrznego w ogóle nie powinni mieć problemu ze znalezieniem stabilnego i rozwojowego zatrudnienia.

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak bezpieczeństwo wewnętrzne pozwalają na pracę w różnego rodzaju organach administracji rządowej i samorządowej. Możesz pracować w instytucjach, które zajmują się tworzeniem planów profilaktycznych, czy zapobieganiem przestępczości. Jednostki ochrony państwa takie jak straż i policja również czekają na absolwentów tego kierunku. Oprócz tego możesz z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą, której profil opierać będzie się na świadczeniu usług związanych z ochroną i prewencją. Praca po tych studiach może dać wiele satysfakcji osobom, które do wykonywania swojego zawodu podchodzą z pasją.

Coraz częściej jest tak, że chcemy zarówno rozwijać się intelektualnie, jak i dbać o swoją karierę zawodową. Polskie ośrodki coraz częściej dostrzegają tę zależność i zapewniają studentom jak najbardziej komfortowe warunki nauki. Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne możesz zatem rozpocząć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Zastanów się, który z nich będzie najbardziej odpowiadać twoim oczekiwaniom. Studia stacjonarne mają charakter regularnych spotkań w tygodniu. Jeżeli wybierzesz studia zaoczne, to będziesz poszerzać wiedzę podczas weekendowych zjazdów naukowych. Warto jedynie podkreślić, że studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne jest wyjątkowo rozległy i obejmuje wiele rozbudowanych aspektów. Studenci będą uczestniczyć w wielu wykładach, ćwiczeniach praktycznych oraz zajęciach terenowych. Wszystko to zapewni im doskonałe przygotowanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Przykładowe przedmioty kształcenia ogólnego obejmują podstawy:

 • prawa;
 • ekonomii;
 • socjologii.

 

Najważniejszą część kształcenia obejmują jednak te przedmioty, które związane są z kształceniem kierunkowym. Studenci podczas ich trwania będą poznawać szczegółowe zagadnienia odnoszące się do bezpieczeństwa wewnętrznego. Studia we Wrocławiu kształcą bowiem jedynie najlepszych profesjonalistów, których wiedza jest rozległa. Pasjonaci tego kierunku będą się zatem dokształcać z zagadnień takich jak:

 • bezpieczeństwo: państwa i społeczne;
 • bezpieczeństwo informatyczne;
 • teoria bezpieczeństwa;
 • terroryzm;
 • zarządzanie w sytuacjach kryzysowych itd.

 

To oczywiście przykłady przedmiotów, z którymi stykać się będą studenci. W przypadku nauki na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne największe znaczenie mają przede wszystkim umiejętności. Oczywiście muszą być one podparte rzetelną wiedzą, dobry specjalista do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego cechuje się przede wszystkim umiejętnością analitycznego myślenia, działania pod presją czasu oraz w sytuacjach kryzysowych.

Najistotniejszą rolę odgrywa tutaj przede wszystkim umiejętność kierowania grupą – tylko profesjonalista potrafi zapanować nad nią w sposób spokojny, ale jednocześnie konkretny. Trudne jest zachowanie równowagi podczas działań kryzysowych, a to właśnie do obowiązków osoby przeprowadzającej akcję należy opanowanie przerażonych mas. Te niezwykle trudne kompetencje będą szczególnie rozwijane podczas studiów na tym kierunku.

Warto także wspomnieć o specjalizacjach, które kształcić będą już wyjątkowo wąskie kwalifikacje. Studenci mogą wybrać przykładowo:

 • cyberbezpieczeństwo;
 • czy służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa.
Ile trwają studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu?

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studenci swoją przygodę z bezpieczeństwem wewnętrznym rozpoczynają od studiów licencjackich. Jest to kształcenie pierwszego stopnia, które trwa trzy lata. Studenci poznają podstawowe zagadnienia i rozwijają niezbędne kompetencje. Ostatni rok nauki przygotowuje także do obrony pracy dyplomowej. 

Bezpieczeństwo wewnętrzne w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
Jaka praca po studiach na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu?

Osoby, które kończą studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, nie powinny w ogóle martwić się o zatrudnienie w przyszłości. Uczelnie we Wrocławiu kształcą jedynie najlepszych specjalistów, którzy swoją karierę mogą rozwijać wielopłaszczyznowo.

Dziś coraz częściej kładziemy nacisk na aspekty związane z obronnością państwa – chcemy żyć szczęśliwie i w spokoju, bez lęku o naszą przyszłość. Podstawą naszego życia powinno być poczucie, że mieszkamy w miejscu, w którym nie wydarzy się nic złego, a jeżeli już do takiej sytuacji dojdzie, to będziemy mogli liczyć na szybką i profesjonalną pomóc.

By wszystko to było możliwe, potrzebni są specjaliści z zakresu obronności. Mogą oni podejmować bardzo owocną współpracę z:

 • jednostkami administracji rządowej i samorządowej;
 • Policją, Strażą Graniczną, Wojskiem Polskim;
 • organami takimi jak ABW oraz BOR;
 • organizacjami pożytku publicznego;
 • agendami Unii Europejskiej itd.

 

Kariera specjalistów do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego zależy przede wszystkim od ich aspiracji i oczekiwań. Mogą oni pracować w wyżej wymienionych organach, ale równie dobrze mogą występować w roli ekspertów i komentatorów przebiegu działań kryzysowych w kraju.

Zakres obowiązków absolwentów tego kierunku będzie obejmować planowanie działań prewencyjnych, zarządzanie akcją obronną, przeciwdziałanie przestępczości, śledzenie i ograniczenie terroryzmu, przeciwdziałanie internetowej przestępczości itd. Obecnie osoby zajmujące się wykonywaniem tego zawodu mają ręce pełne pracy, ponieważ paradoksalnie wraz z rozwojem cywilizacyjnym musi się zwiększać dbałość o ochronę państwa.

Absolwenci studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne przygotowani są także do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, która świadczyć będzie usługi związane z ochroną osób oraz mienia.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Bezpieczeństwo wewnętrzne?

Absolwenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne mogą podjąć wiele zawodów związanych z bezpieczeństwem. Największym zainteresowaniem cieszą się m.in.: policjant, funkcjonariusz celno-skarbowy oraz funkcjonariusz Straży Granicznej. Jakie obowiązki do nich należą i ile zarabiają miesięcznie?

 

Policjant

Obowiązki policjanta trudno jednoznacznie określić, ponieważ wyglądają one inaczej zależności od wydziału, w którym pracuje. Do najogólniejszych zadań zalicza się m.in. dbanie o utrzymanie porządku publicznego, zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom, działania zapobiegawcze i edukacyjne, a także zwalczanie przestępczości. Policjanci po ukończeniu Bezpieczeństwa wewnętrznego mogą pracować np. w wydziałach kryminalnych, dochodzeniowo-śledczych lub do walki z przestępczością. Mediana zarobków policjanta wynosi około 5150 zł brutto.

 

Funkcjonariusz celno–skarbowy

Pracuje on np. na lotniskach lub na granicach. Odpowiada on za sprawowanie pieczy nas przebiegiem odprawy celnej, a także za kontrolę towarów wjeżdżających i wyjeżdzających z Polski. Nalicza należności celne i opłaty podatkowe od wwożonych lub wywożonych towarów. Najważniejszym obowiązkiem funkcjonariusza celno-skarbowego jest wykluczanie wszelkich prób przemytu substancji i artykułów wybuchowych, broni oraz substancji psychoaktywnych. Mediana zarobków funkcjonariusza celno-skarbowego wynosi około 6130 zł brutto miesięcznie.

 

Funkcjonariusz Straży Granicznej

Podejmuje on pracę na granicach państwa i odpowiada za kontrolę ruchu granicznego, co oznacza, że prowadzi nadzór nad osobami wjeżdzającymi lub wyjeżdżającymi z państwa, sprawdzając czy nie odpowiadają oni np. za przemyt lub czy nie są nielegalnymi emigrantami. Wydaje również pozwolenia na przekroczenie granicy. Mediana miesięcznych zarobków funkcjonariusza straży granicznej wynosi około 7010 zł brutto.

Źródła: wynagrodzenia.pl/ pracuj.pl (sierpień 2021)

 

*Pamiętaj, że podane wynagrodzenia mogą się różnić pomiędzy sobą, na co ma wpływ wiele czynników. Zróżnicowanie w stawkach uzależnione jest od wykształcenia, ukończonych dodatkowych kursów i szkoleń, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków obcych, wielkości firmy oraz miejsca pracy – wynagrodzenia bardzo często różnią się w zależności od województwa i miasta.

Gdzie studiować na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: jako specjalność na Uniwersytecie Wrocławskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Wydziale Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych WSBPI "Apeiron".

Uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

 

Limity miejsc

O tym, czy kandydaci dostaną się na wybrane studia, decydują wyniki uzyskane przez nich w postępowaniu kwalifikacyjnym. Kandydaci przyjmowani są w ramach limitu miejsc – na wybrane kierunki zakwalifikowani zostają ci, którzy zajmują najwyższe miejsca na liście rankingowej.

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Uczelnie publiczne oferują możliwość podjęcia bezpłatnych studiów stacjonarnych lub płatnych studiów niestacjonarnych. Z kolei nauka w prywatnych szkołach wyższych wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi opłatami

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Termin ogłoszenia wyników rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach. Kandydaci otrzymują indywidualne informacje w prywatnym profilu w systemie IRK lub ERK, dzięki czemu mogą oni poznać swój wynik, a także dowiedzieć się, które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski – 14.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne składać można osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej szkoły wyższej. Czasem uczelnie decydują się także na dopuszczenie pośredniej formy doręczenia kompletów – na przykład za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kompletne zestawy dokumentów rekrutacyjnych można składać w określonym przez daną szkołę wyższą terminie – zazwyczaj etap ten rozpoczyna się po ogłoszeniu wyników rekrutacji i trwa kilka dni. Należy dostarczyć dokumenty w określonym czasie,w przeciwnym wypadku kandydat może zostać skreślony z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski – od 15.07.2022 do 20.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Dolnośląska Szkoła Wyższa stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Dolnośląski Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych WSBPI „Apeiron” we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Nauk Społecznych UWr) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne wybiera coraz więcej absolwentów szkół średnich. Za ich popularnością może stać ciekawe i dynamiczne zatrudnienie w przyszłości, należy jednak podkreślić, że nie jest to kierunek stworzonych dla wszystkich. Osoby, które go wybierają, powinny posiadać odpowiednie predyspozycje takie jak:

 • doskonała sprawność fizyczna;
 • umiejętność logicznego myślenia;
 • zdolność efektywnej pracy pod presją;
 • bezproblemowa praca w grupie;
 • dokładność, szczegółowość, skrupulatność.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Sam widzisz – nie są to cechy, które posiada każdy. Jeżeli jednak odnajdujesz je w sobie, to być może studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne czekają właśnie na ciebie. Pamiętaj, że twoją podstawową bronią w procedurze rekrutacyjnej są przede wszystkim wyniki otrzymane podczas egzaminu maturalnego.

By stać się jednym ze studentów bezpieczeństwa wewnętrznego, to w swoich planach maturalnych musisz uwzględnić przedmioty takie jak: historia, WOS oraz jeden z przedmiotów: geografia, język polski lub matematyka. Nie zapomnij również o doskonałym przygotowaniu z dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego. Tylko twoje bardzo dobre wyniki z matury zapewnią ci na liście osób przyjętych.

Ciekawą, ale i ambitną propozycją jest wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Mogą sobie na nią pozwolić jedynie osoby, które lubią znacznie poszerzać swoją wiedzę. Jeżeli jesteś jedną z nich, to weź tę propozycję pod uwagę, ponieważ jeżeli będziesz laureatem lub finalistą olimpiady, to będziesz mieć zapewnione miejsce na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku bezpieczeństwa wewnętrznego pomyśl o olimpiadach takich jak:

 • Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności;
 • Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej;
 • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej.

 

Pamiętaj także o terminowym uiszczeniu wszystkich niezbędnych opłat rekrutacyjnych. Gdy już dostaniesz się na wymarzone studia, nie zapomnij dostarczyć do dziekanatu pakietu podstawowych dokumentów – zdjęć do legitymacji, skanów dowodu oraz świadectwa maturalnego. Nie bagatelizuj tego, by nie zostać skreślonym z list osób przyjętych.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - ważne informacje

bezpieczeństwo wewnętrzne studia

bezpieczeństwo wewnętrzne studia online

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu?

Studia prawnicze na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu dadzą dużo satysfakcji osobom, które nie boją się wyzwań.

Andrzej, student trzeciego roku, mówi:

Studia wybrałem trochę przypadkowo, sugerując się swoją pasją do sportu. Jednak zupełnie tego nie żałuję, bo nauka na tym kierunku daje mi poczucie, że w przyszłości znajdę naprawdę dobrą i ciekawą pracę, a to jest dla mnie najważniejsze.

Poziom i tryb studiów


Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski