Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo - Kraków

Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo - Kraków

Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo

Odkryj kierunek archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Archiwistyka, zarządzanie dokumentacja i infobrokerstwo studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia na kierunku archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 9 lipca 2023 r. | Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie archiwistykę, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Historii i Archiwistyki UP) oraz Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie (UPJP2).
 
Opis kierunku

Studia w Krakowie na kierunku Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo to studia skupiające się na przekazywaniu umiejętności praktycznych, a także umiejętności specjalistycznych z zakresu zarządzania informacją niezależnie od jej formy oraz nośnika na jakich jest ona przekazywana. Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzy dotyczącej obsługi systemów elektronicznych, zarządzania dokumentacją, dokonywania analizy oraz krytyki źródeł.

 

Praca po studiach

Absolwenci Archiwistyki, zarządzania dokumentacją i infobrokerstwem dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi na takich stanowiskach jak archiwista, zarówno w archiwach historycznych, jak i bieżących, infobrokera, a także na stanowiskach biurowych w urzędach administracji publicznej oraz w innych instytucjach sektora publicznego i prywatnego gromadzących i przetwarzających dokumentację oraz informację.

czytaj dalej wszystko o Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ARCHIWISTYKA, ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ I INFOBROKERSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo w Krakowie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku agriculture, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo w Krakowie?

Studia w Krakowie na kierunku Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo to studia skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Program studiów pozwala studentom rozwinąć umiejętności oraz zdobyć wiedzę między innymi z zakresu elementów postępowania administracyjnego, prawa archiwalnego czy też wywiadu rynkowego oraz źródłoznawstwa.


1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne


Zdobywana wiedza i umiejętności

Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje między innymi z zakresu obsługi systemów elektronicznych, zarządzania dokumentacją, dokonywania analizy oraz krytyki źródeł.

Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu obsługi systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją, wywiadu rynkowego, międzynarodowej bazy danych w biznesie, a także zarządzania jakością.

Studenci nauczą się także elementów postępowania administracyjnego, porządkowania oraz dokonywania selekcji dokumentacji, opracowywania materiałów archiwalnych mających wartość historyczną, a także wykorzystywania e- usług administracyjnych państwa oraz systemów CMS i korzystania z wykorzystywanych programów biurowych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHIWISTYKA, ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ I INFOBROKERSTWO W KRAKOWIE?

Studia na kierunku Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo trwają 3 lata (studia I stopnia).

Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHIWISTYKA, ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ I INFOBROKERSTWO W KRAKOWIE?

Uczelnie w Krakowie kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z zakresu zarządzania informacją niezależnie od jej formy i nośnika  mają wiele możliwości zawodowych.

Absolwenci między innymi mogą rozpocząć pracę na takich stanowiskach jak broker informacji, researcher czy koordynator czynności kancelaryjnych. Absolwenci znajdą także zatrudnienie we wszelkiego rodzaju archiwach, zarówno prywatnych, państwowych, społecznych, bieżących czy historycznych, a także w kancelariach jawnych oraz tajnych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo:

 • archiwa państwowe,
 • archiwa prywatne,
 • archiwa historyczne,
 • archiwa społeczne,
 • kancelarie jawne,
 • kancelarie tajne,
 • urzędy administracji publicznej,
 • broker informacji,
 • researcher,
 • koordynator czynności kancelaryjnych,
 • instytucje sektora publicznego i prywatnego.

Poziom i tryb studiów


Kierunki humanistyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • ul. Mieszka I 61 C,, 71-011 Szczecin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiaE5fdoIqkcRtavOUi3m7UI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/afcf7-collegium-balticum.jpg Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych