E-gospodarka przestrzenna - Kraków

E-gospodarka przestrzenna - Kraków

E-gospodarka przestrzenna - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

e-gospodarka przestrzenna

Odkryj kierunek e-gospodarka przestrzenna w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

E-gospodarka przestrzenna studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku e-gospodarka przestrzenna to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku e-gospodarka przestrzenna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku e-gospodarka przestrzenna w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | E-gospodarka przestrzenna Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie e-gospodarkę przestrzenną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Geografii i Geologii UJ).
 
Opis kierunku

Studia na kierunku e-gospodarka przestrzenna skierowane są do absolwentów kierunków przyrodniczych, społecznych i technicznych studiów pierwszego stopnia. Program kształcenia oscyluje wokół tematów dotyczących przeprowadzania rewitalizacji obszarów miejskich, a także gospodarowania przestrzenią na terenach górskich i wyżynnych.

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku studiów będą mogli znaleźć zatrudnienie w jednostkach administracji państwowej, które zajmują się m.in. rewitalizacją oraz działalnością rozwojową na szczeblu lokalnym i regionalnym. Z powodzeniem odnajdą się również w organizacjach działających na rzecz ochrony środowiska.

 

czytaj dalej wszystko o E-gospodarka przestrzenna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek E-GOSPODARKA PRZESTRZENNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

E-gospodarka przestrzenna stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek e-gospodarka przestrzenna w Krakowie?

Podstawą kwalifikacji na studia na kierunku e-gospodarka przestrzenna jest rozmowa kwalifikacyjna.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

E-gospodarka przestrzenna w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku e-gospodarka przestrzenna w Krakowie?

E-gospodarka przestrzenna to kierunek studiów powstały z myślą o osobach, które chcą w przyszłości zajmować się zarządzaniem przestrzenią w oparciu o najnowsze technologie geoinformatyczne, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, przy równoczesnym uwzględnieniu społecznych i przyrodniczych uwarunkowań funkcjonowania danego obszaru. W trakcie kształcenia uzyskasz pogłębioną wiedzę i umiejętności z zakresu gospodarki przestrzennej i kształtowania środowiska, jak również wykorzystywania nowoczesnych narzędzi i technologii informacji geograficznej (systemy informacji geograficznej, teledetekcja, analiza przestrzenna czy geowizualizacja) w gospodarowaniu przestrzenią. Co więcej, w ramach kształcenia część zagadnień realizowana będzie formie e-learningów.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku e-gospodarka przestrzenna możemy podzielić na:

1. Typ

 • studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W trakcie kształcenia na kierunku e-gospodarka przestrzenna nauczysz się analizować dane przyrodnicze i społeczno-ekonomiczne niezbędne przy podejmowaniu decyzji przestrzennych, a także wykorzystywać narzędzia geoinformatyczne do zarządzania przestrzenią. Pod okiem wykwalifikowanej kadry akademickiej nabędziesz znajomości zasad prowadzenia działalności na różnego rodzaju terenach oraz nauczysz się dysponowania wiadomościami dotyczącymi terenów chronionych, prawa czy wpływu działalności człowieka na stan środowiska.

Dodatkowo, dzięki uczęszczaniu na przewidziane w planie zajęć lektoraty, będziesz mógł się pochwalić znajomością języka obcego na poziomie B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Poszerzysz również swoje słownictwo branżowe oraz rozwiniesz zdolności komunikacyjne, co pomoże Ci w zdobyciu ciekawej pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Ile trwają studia na kierunku e-gospodarka przestrzenna w Krakowie?

Studia na kierunku e-gospodarka przestrzenna trwają 2 lata (studia II stopnia).

E-gospodarka przestrzenna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku e-gospodarka przestrzenna w Krakowie?

Jako absolwent studiów na kierunku e-gospodarka przestrzenna będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach, instytucjach i jednostkach administracji publicznej zajmujących się gospodarką przestrzenną, planowaniem przestrzennym, rozwojem lokalnym i regionalnym, decyzjami lokalizacyjnymi oraz przedsięwzięciami rewitalizacyjnymi. Z powodzeniem odnajdziesz się również we wszelkiego rodzaju organizacjach działających na rzecz ochrony środowiska.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku e-gospodarka przestrzenna:

 • jednostki administracji państwowej,
 • organizacje ochrony środowiska,
 • instytucje zajmujące się ochroną przyrody oraz analizą przyrodniczych i społeczno-ekonomicznych danych przestrzennych.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

E-gospodarka przestrzenna Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

E-gospodarka przestrzenna Kraków studia stacjonarne

Kierunki geograficzne w Krakowie

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie