Elektroradiologia w Warszawie - terminy rekrutacji

Elektroradiologia w Warszawie - terminy rekrutacji

Elektroradiologia w Warszawie - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 02.04.2024
do 15.10.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 02.04.2024
do 15.10.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 02.04.2024
do 15.10.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 02.04.2024
do 15.10.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 08.05.2024
do 11.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 08.05.2024
do 23.08.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 08.05.2024
do 19.08.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 08.05.2024
do 23.08.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Każda osoba, która chce rozpocząć studia na kierunku elektroradiologia powinna bardzo szczegółowo zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne terminy, które musi przyswoić każdy przyszły student. Harmonogram rekrutacji obejmuje bowiem czas rejestracji na studia, a odbywa się on już na ogół w maju.

Nie liczy się jednak kolejność zgłoszeń (w przypadku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej), tylko liczba punktów. O tym, kto znalazł się na listach osób przyjętych, maturzyści na ogół dowiadują się w lipcu, czyli tuż po ogłoszeniu wyników maturalnych. To także czas składania podstawowych dokumentów oraz spokojnego oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Na te kierunki, na które nie zostały wypełnione limity miejsc, otwierane są także kolejne etapy rekrutacji – zarówno w sierpniu, jak i we wrześniu. Jeżeli nie dostałeś się na wymarzony kierunek studiów w pierwszym terminie, to zatem nic straconego. Pamiętaj, że szczegółowe informacje na temat harmonogramów rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich.

Dokumenty rekrutacyjne +

Jeżeli już znajdziesz się na listach osób przyjętych, to musisz zadbać o to, by terminowo dostarczyć zestaw wybranych dokumentów. Jeżeli nie zrobisz tego terminowo, to zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych, zatem musisz pilnować terminów, które są z tym związane. Zostały one umieszczone w harmonogramach rekrutacji. Pośród dostarczanych przez ciebie dokumentów powinny się na pewno znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Opłaty rekrutacyjne +

W zależności od kierunku opłaty rekrutacyjne wahają się od 85 do nawet 150 zł. Informacje na ich temat znajdziesz zawsze na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich. Najważniejsza jest zawsze terminowość w ich wykonywaniu – jeżeli się spóźnisz, nie dostaniesz szansy, by wziąć udział w rekrutacji. Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania. Opłatę rekrutacyjną na kierunek elektroradiologia możesz uiścić za pośrednictwem poczty polskiej, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, by potwierdzenie wykonania przelewu zachować i przedłożyć w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku elektroradiologia zaliczają się do grona popularnych kierunków medycznych. Szansę na studia mają tylko ci, którzy najlepiej przygotowali się do rekrutacji. Pamiętaj o tym i już dziś zacznij naukę do egzaminów maturalnych, by w przyszłości uniknąć rozczarowań. Wśród zdawanych przez ciebie przedmiotów powinny się znaleźć: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Dodatkowym atutem będzie bardzo dobra znajomość języka obcego nowożytnego.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Uczelnie w Warszawie ustalają swoje indywidualne przeliczniki punktów kwalifikacyjnych. Informacje o tym, ile punktów zyskuje dany przedmiot w procesie rekrutacji, znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Wszystko zależy od tego, czy był on zgodny z wymogami rekrutacyjnymi. W przypadku elektroradiologii wysoko punktowane będą przedmioty takie jak chemia, czy biologia, a nie na przykład język polski lub historia sztuki. Liczy się także to, na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot – maturzyści mają do wyboru poziom podstawowy lub rozszerzony

Olimpiady oraz konkursy +

Wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej lub konkursie przedmiotowym to bardzo dobra propozycja dla ambitnych uczniów szkół średnich. Laureaci oraz finaliści olimpiad znajdują się bowiem na listach osób przyjętych poza kolejnością. Warto jednak pamiętać, że nawet taka wygrana nie zwalnia przed przystąpieniem do podstawowych egzaminów maturalnych. Jeżeli uwielbiasz przedmioty ścisłe i chcesz rozpocząć studia na kierunku elektroradiologia, rozważ olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Biologiczna;
  • Olimpiada Fizyczna;
  • czy Olimpiada Chemiczna.

Komentarze (0)