Elektroradiologia - Warszawa

Elektroradiologia - Warszawa

Elektroradiologia - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

elektroradiologia

Odkryj kierunek elektroradiologia w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Elektroradiologia studia Warszawa | woj. mazowieckie

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób otworzyłaby oczy ze zdumienia na hasło elektroradiologia. Dziś medycyna oraz jej nauki pomocnicze tak bardzo ewoluowały, że jesteśmy świadkami prawdziwej ewolucji medycznej, która otwiera przed pacjentami nowe perspektywy lecznicze.

Elektroradiologia to nauka, która w najogólniejszym rozumieniu zajmuje się badaniem w zakresie radiologii, radioterapii oraz medycyny nuklearnej. Dzięki intensywnemu rozwojowi tego obszaru medycyny jesteśmy dziś w stanie stawiać czoła chorobom, które jeszcze kilkanaście lat temu były nieuleczane.

Studia na kierunku elektroradiologia idealne będą dla osób, które zafascynowane są naukami medycznymi. Pamiętaj, że ten profil kształcenia cieszy się bardzo dużą popularnością i jest niezwykle obciążający, jeśli chodzi o wysiłek intelektualny. Wykwalifikowani elektroradiolodzy posiadają przede wszystkim rozbudowaną wiedzę z zakresu nauk medycznych. Jeżeli uwielbiasz intelektualne wyzwania i chcesz mieć wymierny wpływ na rozwój nauk medycznych, to studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie czekają właśnie na ciebie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK ELEKTRORADIOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Warszawie?

Jak zapewne się domyślasz, studia na kierunku elektroradiologia mają profil ściśle medyczny. Dlatego od kandydatów na ten kierunek studiów wymaga się, by już podczas rekrutacji zaprezentowali jak najbardziej rozległą wiedzę właśnie z tego obszaru.

Pamiętaj, że szansę na rozpoczęcie tego prestiżowego kształcenia mają wyłącznie najbardziej ambitni uczniowie szkół średnich, więc swoje przygotowania do egzaminów maturalnych rozpocznij już dziś. Pośród zdawanych przez ciebie przedmiotów powinny się obligatoryjnie znaleźć: biologia oraz chemia. Możesz dodatkowo pomyśleć o przedmiotach takich jak matematyka oraz fizyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Każda osoba, która chce rozpocząć studia na kierunku elektroradiologia powinna bardzo szczegółowo zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne terminy, które musi przyswoić każdy przyszły student. Harmonogram rekrutacji obejmuje bowiem czas rejestracji na studia, a odbywa się on już na ogół w maju.

Nie liczy się jednak kolejność zgłoszeń, tylko liczba punktów. O tym, kto znalazł się na listach osób przyjętych, maturzyści na ogół dowiadują się w lipcu, czyli tuż po ogłoszeniu wyników maturalnych. To także czas składania podstawowych dokumentów oraz spokojnego oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Na te kierunki, na które nie zostały wypełnione limity miejsc, otwierane są także kolejne etapy rekrutacji – zarówno w sierpniu, jak i we wrześniu. Jeżeli nie dostałeś się na wymarzony kierunek studiów w pierwszym terminie, to zatem nic straconego. Pamiętaj, że szczegółowe informacje na temat harmonogramów rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich.

Dokumenty rekrutacyjne +

Jeżeli już znajdziesz się na listach osób przyjętych, to musisz zadbać o to, by terminowo dostarczyć do dziekanatu zestaw wybranych dokumentów. Jeżeli nie zrobisz tego terminowo, to zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych, zatem musisz pilnować terminów, które są z tym związane. Zostały one umieszczone w harmonogramach rekrutacji. Pośród dostarczanych przez ciebie dokumentów powinny się na pewno znaleźć:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Opłaty rekrutacyjne +

W zależności od kierunku opłaty rekrutacyjne wahają się od 85 do nawet 150 zł. Informacje na ich temat znajdziesz zawsze na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich. Najważniejsza jest zawsze terminowość w ich wykonywaniu – jeżeli się spóźnisz, nie dostaniesz szansy, by wziąć udział w rekrutacji. Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania. Opłatę rekrutacyjną na kierunek elektroradiologia możesz uiścić za pośrednictwem poczty polskiej, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, by potwierdzenie wykonania przelewu zachować i przedłożyć w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku elektroradiologia zaliczają się do grona prestiżowych kierunków medycznych. Szansę na studia mają tylko ci, którzy najlepiej przygotowali się do rekrutacji. Pamiętaj o tym i już dziś zacznij naukę do egzaminów maturalnych, by w przyszłości uniknąć rozczarowań. Wśród zdawanych przez ciebie przedmiotów powinny się znaleźć: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Dodatkowym atutem będzie bardzo dobra znajomość języka obcego nowożytnego.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Uczelnie w Warszawie ustalają swoje indywidualne przeliczniki punktów kwalifikacyjnych. Informacje o tym, ile punktów zyskuje dany przedmiot w procesie rekrutacji, znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Wszystko zależy od tego, czy był on zgodny z wymogami rekrutacyjnymi. W przypadku elektroradiologii wysoko punktowane będą przedmioty takie jak chemia, czy biologia, a nie na przykład język polski lub historia sztuki. Liczy się także to, na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot – maturzyści mają do wyboru poziom podstawowy lub rozszerzony

Olimpiady oraz konkursy +

Wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej lub konkursie przedmiotowym to bardzo dobra propozycja dla ambitnych uczniów szkół średnich. Laureaci oraz finaliści olimpiad znajdują się bowiem na listach osób przyjętych poza kolejnością. Warto jednak pamiętać, że nawet taka wygrana nie zwalnia przed przystąpieniem do podstawowych egzaminów maturalnych. Jeżeli uwielbiasz przedmioty ścisłe i chcesz rozpocząć studia na kierunku elektroradiologia, rozważ olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna;
 • Olimpiada Fizyczna;
 • czy Olimpiada Chemiczna.

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

 

 

1. Typ i tryb studiów

Uczelnie w Warszawie starają się przygotować taką ofertę kształcenia, która atrakcyjna będzie nie tylko pod kątem wiedzy, lecz także ze względu na organizację oraz tryb zajęć. Nie wszystkie kierunki jednak można ująć w elastyczne ramy. Dlatego też pierwszy stopień nauki na kierunku elektroradiologia w Warszawie możesz odbyć wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Siatkę zajęć wypełniają przedmioty, które ciężko byłoby zrealizować podczas weekendowych zjazdów naukowych. Tryb stacjonarny ma wiele plusów – studenci swoje kwalifikacje zdobywają w sposób systematyczny. Polskie ośrodki akademickie dostrzegają jednak, że dziś bardzo często młodzi ludzie chcą łączyć ze sobą różne aktywności, dlatego też studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie na drugim stopniu możesz odbywać w trybie dziennym albo zaocznym. Pamiętaj jednak, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem dodatkowych opłat za czesne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne na kierunku elektroradiologia mają bardzo rozbudowany program kształcenia. Studenci otrzymają szeroką wiedzę z zakresu nauk biologicznych, chemicznych i medycznych, co uczyni ich prawdziwymi profesjonalistami w swojej dziedzinie. Przedmioty, z którymi stykać się będą studenci przez wszystkie lata kształcenia można podzielić na dwie bardzo podstawowe grupy:

 1. przedmioty teoretyczne;
 2. przedmioty treści specjalistycznych.

 

W pierwszej grupie znajdą się podstawowe zagadnienia, z którymi musi się zetknąć każdy student kierunków medycznych. Specjaliści od elektroradiologii muszą doskonale znać anatomię oraz fizjologię człowieka oraz wiedzieć, jakie patologie występują w jej obrębie – dzięki temu możliwe będzie prawidłowe odczytanie pomiarów, które zostały przedstawione na aparaturze medycznej. Pierwsza grupa obejmuje dodatkowo przedmioty takie jak:

 • biofizykę;
 • biostatystykę;
 • czy nawet podstawy elektroniki i akustyki.

 

Druga grupa przedmiotów charakteryzuje się bardzo specjalistycznym wymiarem. W jej ramach studenci poznają te zagadnienia, które ściśle przylegają do elektroradiologii. W siatce programowej możemy odnaleźć zatem przedmioty takie jak:

 • radiodiagnostyka;
 • diagnostyka elektromedyczna;
 • diagnostyka obrazowa;
 • czy pracowania anatomii radiologicznej.

 

To tylko nieznaczny wyciek z przedmiotów, z jakimi stykać się będą studenci elektroradiologii. Uczelnie w Warszawie robią bowiem wszystko, by wykształcić najlepszych specjalistów, którzy wzbudzą zaufanie wśród pacjentów.

W przypadku studiów elektroradiologicznych bardzo ważny jest nacisk na umiejętności – te zostaną pozyskane przez studentów tylko i wyłącznie podczas ćwiczeń praktycznych oraz praktyk. W pracy elektroradiologia wiedza zawsze stanowi podstawę do wykonywania czynności medycznych. Specjaliści z tego zakresu pracują przede wszystkim przy wykorzystaniu skomplikowanej aparatury medycznej – to dzięki niej możliwe są badania oraz dokładny opis schorzeń, chorób, czy dolegliwości.

 

3. Nabywane umiejętności

Uczelnie w Warszawie przygotowały ofertę studiów elektroradiologicznych dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Swoją przygodę z tym prestiżowym kierunkiem będziesz mógł rozpocząć przede wszystkim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie to jeden z tych ośrodków kształcenia wyższego, który kształci najlepszych specjalistów z zakresu nauk medycznych w kraju. Pamiętaj zatem, że studia w Warszawie na kierunku elektroradiologia mogą znajdować się w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich.

Kierunki studiów takie jak elektroradiologia muszą mieć bardzo przemyślany program kształcenia, by przyszli specjaliści dysponowali wyłącznie najbardziej rzetelną wiedzą i rozbudowanymi kwalifikacjami. Na studentów tego kierunku czeka zatem bardzo dużo wykładów, zajęć oraz ćwiczeń praktycznych. Będą oni zgłębiać tajniki nauk medycznych, biologicznych oraz chemicznych, które ściśle związane są elektroradiologią. W przyszłej pracy elektroradiologów bardzo ważne jest dogłębne poznanie treści kierunków, związanych chociażby z doskonałą obsługą aparatury medycznej, która stanowi niezbędny ekwipunek działań diagnostycznych.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ELEKTRORADIOLOGIA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

ELEKTRORADIOLOGIA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

Studia medyczne w Warszawie na kierunku elektroradiologia zaliczają się do standardowego grona kierunków dwustopniowych. Ten podział jest najbardziej popularny w Polsce. Studenci swoją przygodę z elektroradiologią rozpoczną od nauki pierwszego stopnia. Trwa ona trzy lata, a pasjonaci elektroradiologii otrzymują wtedy podstawową wiedzę, która pozwala na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Na zakończenie nauki i po obronie pracy dyplomowej na tym stopniu abiturienci otrzymują tytuł zawodowy licencjata.

Warto pomyśleć jednak o rozpoczęciu uzupełniających studiów drugiego stopnia. Mają one charakter komplementarny, a wiedza oraz umiejętności studentów przybierają wysoce specjalistyczny charakter. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się przystąpieniem do obrony najważniejszej pracy dyplomowej oraz otrzymaniem tytułu magistra, który otwiera wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ELEKTRORADIOLOGIA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

ELEKTRORADIOLOGIA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

 

Czy te studia są dla ciebie

Kierunki studiów w Warszawie takie jak elektroradiologia stały się wyjątkowo oblegane w ostatnich latach. Każdy dostrzega bowiem potencjał, jaki niesie ze sobą nieustający rozwój nauk medycznych, a to wpływa dodatnio na atrakcyjność perspektyw zawodowych. Warto zastanowić się jednak, czy studia na kierunku elektroradiologia odpowiadają w pełni twoim intelektualnym oczekiwaniom. Odpowiedz sobie na kilka pytań, a być może dzięki temu podejmiesz słuszną decyzję:

 • Czy chemia, biologia oraz fizyka od zawsze znajdowały się w kanonie twoich ulubionych przedmiotów ścisłych?
 • Czy nie boisz się intelektualnych wyzwań i długich godzin poświęconych na poszerzaniu swojej wiedzy?
 • Czy interesują cię nowinki ze świata medycyny i techniki?
 • Czy dostrzegasz w sobie powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego i obciążającego psychicznie zawodu?

 

Wymagania rekrutacyjne

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, możesz śmiało zastanowić się nad wzięciem udziału w rekrutacji na kierunek elektroradiologia. Musisz pamiętać jednak, że wymiernym odzwierciedleniem twoich chęci będą wyniki, jakie uzyskasz podczas egzaminów maturalnych. Pamiętaj, że większość przedmiotów powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym, ponieważ jest on znacznie wyższej punktowany. Podczas wyboru przedmiotów maturalnych weź przede wszystkim pod uwagę biologię oraz chemię. Dodatkowym atutem będą matematyka, fizyka oraz język obcy nowożytny.

Ciekawą propozycję dla osób ambitnych stanowi wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej lub konkursie tematycznym. Laureaci oraz finaliści olimpiad znajdują się bowiem na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów na kierunku elektroradiologia weź pod uwagę przede wszystkim olimpiady z obszarów ścisłych, a więc Chemiczną, Biologiczną, czy Fizyczną.

 

Wymagane dokumenty

Zanim przystąpisz do procesu rekrutacji zorientuj się także, jakie dokumenty powinieneś dostarczyć do dziekanatu w pierwszej kolejności. Powinny się wśród nich znaleźć przede wszystkim świadectwo maturalne, skany dowodu oraz zdjęcia do przyszłej legitymacji studenckiej.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku elektroradiologia to przede wszystkim gwarant stabilnego zatrudnienia. Dziś kierunki medyczne stanowią potężną grupę tych najchętniej wybieranych przez maturzystów. Cieszą się one tak niezwykłym zainteresowaniem właśnie przez perspektywy pracy nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

Warto podkreślić także, że kierunki studiów takie jak elektroradiologia dają bardzo konkretne wykształcenie, przez to też liczba miejsc, w których można rozpocząć swoją zawodową przygodę, jest ograniczona, lecz bardzo treściwa. Na abiturientów elektroradiologii czekają bowiem:

 • szpitale;
 • klinki;
 • ośrodki badawcze oraz naukowe;
 • medyczne placówki diagnostyczne;
 • jednostki analityczne itd.

 

Praca przyszłych elektroradiologów jest wyjątkowo odpowiedzialna, ponieważ odpowiadają oni za obsługę aparatury medycznej, diagnostykę oraz pisanie opisów i interpretacji pomiarów zaprezentowanych przez sprzęt diagnostyczny. Absolwenci studiów na kierunku elektroradiologia mogą dowolnie wybrać, czy chcą pracować jako audiolodzy, inspektorzy ochrony radiologicznej, czy pracownicy medycyny klinicznej. Wszystko zależy od indywidualnych zainteresowań zawodowych absolwenta elektroradiologii w Warszawie.

 

Praca po studiach

Ukończenie studiów w Warszawie na kierunku elektroradiologia to gwarant przede wszystkim rzetelnego wykształcenia, które pozwala na znalezienie stabilnej i satysfakcjonującej pracy. Kierunki studiów takie jak elektroradiologia pozwalają na znalezienie pracy, która zgodna będzie z profilem wykształcenia, a to dla młodych abiturientów uczelni wyższych niezwykle ważny czynnik.

Absolwenci studiów na kierunku elektroradiologia mogą się z powodzeniem ubiegać o znalezienie pracy w różnego rodzaju szpitalach, klinikach, laboratoriach czy ośrodkach badawczych. Przygotowani są oni do przeprowadzania rozbudowanych procedur diagnostycznych związanych z radiologią oraz medycyną nuklearną.

Jakie opinie mają studia na kierunku elektroradiologia w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku elektroradiologia zarezerwowane są dla prawdziwych pasjonatów, którzy fascynują się rozwojem nauk medycznych.

Julian, student trzeciego roku, komentuje:

Do dzisiaj pamiętam opowieści mojej babci, która wspominała jak dawniej wyglądała diagnostyka w szpitalach. To na oczach jej pokolenia medycyna ruszyła tak bardzo do przodu i dziś niemożliwe stało się możliwe. Decyzję o rozpoczęciu studiów na kierunku elektroradiologia podjąłem już w liceum, ponieważ chciałem rozwijać się w tym obszarze nauk medycznych, który dużo wspólnego ma z fizyką. Dziś biorę udział w projekcie badawczym, którego celem jest opracowanie jeszcze bardziej innowacyjnych metod diagnostycznych przy pomocy elektroencefalografu. Studia na tym kierunku to moja najlepsza decyzja w życiu!

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)